Skocz do zawartości

Sam Sung

Stały użytkownik
  • Postów

    29
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Sam Sung

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Tak.
  2. Może sprawdź to: http://www.analog.com/Analog_Root/static/t...erter/ADSim.zip
  3. Fatalny błąd - przekazujesz stringa bez zera kończącego... Może lepiej tak: int c = pesel[9] - '0'; albo ewentualnie tak: char x[2];x[0] = pesel[9];x[1] = 0;c = atoi(x);
  4. Sam Sung

    Apache?

    Chyba masz źle ustawione prawa dostępu do katalogu określonego jako DocumentRoot.
  5. Sam Sung

    [ .exe Do .dpr ]

    Był kiedyś projekt DeDe (od Delphi Decompiler) rozwijany chyba przez daFixer. Program pozwalał na analizę modułów i formularzy, z jakich składa się dany exek skompilowany w Delphi. Jednak nie odzyskiwał on kodu pascalowego. Jedyne, co można uzyskać w sposób automatyczny, to kod asemblerowy. W dodatku nie jestem pewien, czy wspierał VCL 7 (komponenty używane w Delphi 7)... W przykładach do Delphi jest program Resource Explorer (czy jakoś tak), który dekompiluje zasoby specyficzne dla aplikacji Delphi - formularze dfm oraz listę modułów zawartych w exeku (temu chyba odpowiadają pliki dcp, ale pewności nie mam).
  6. Na OI to na pewno Ci się przyda.
  7. Nie zaszkodzi sprawdzić, co się stanie pentium II bez wentylatora, monitorując temperaturę. W zastosowaniu do podziału łącza taki procek będzie w zasadzie cały czas się nudził, więc może się nie przegrzeje. Takiego dobrego kompa to trochę szkoda na głupi router :) Jeśli chodzi o maskaradę i sterowanie ruchem, to nie trzeba do tego twardego dysku, są gotowe rozwiązania jak np. Freesco ładowane z dyskietki czy inne tego typu wynalazki (można tez zrobić sobie samemu taką "dystrybucję" w oparciu o Linuxa). Twardziel by tam chyba najbardziej hałasował. Do tego kompa potrzebne będą jeszcze sieciówki - jedna do sieci zewnętrznej i jedna do wewnętrznej + switch. Lub też (zamiast karty i switcha) tyle kart, ile komputerów podłączamy (w linuksie karty można zmostkować i mieć taką samą sieć jak na switchu, albo - jak kto woli - każdy komp może być w oddzielnej podsieci) - tyle że do tego celu nie nadają się realteki, bo się blokują (dobre są 3com'y). Zgadzam się :) Arctici rządzą :)
  8. Zgadza się, tej książki nie trzeba reklamować. Jednak jeśli to ma być coś po ludzku, dla licealisty, to może M. Sysło "Algorytmy" (a w/w Cormen w dalszej kolejności). Na googlach można znaleźć opis, nie chcę reklamować księgarń ;) Pozdrawiam
  9. Sam Sung

    Anagram W C

    Byłaby to alokacja niepotrzebnej pamięci i wykonywanie niepotrzebnej operacji. Lepiej wyrabiać sobie dobre nawyki :)
  10. Komp z Pentium 1 (bez HDD) z kilkoma sieciówkami pobiera ok. 20 W. Chyba więcej niż typowy router (nie wiem), ale to by wyszło jakieś 15 kWh miesięcznie. Kup Penitum 166, przestaw na 90 - spokojnie pochodzi z samym radiatorem. Zasilacz przy takim poborze mocy też się nie przegrzeje, wentyl można puścić na 5 V albo jakiś cichy założyć; np. Arctic Fan Pro TC za 7 zł. Zaoszczędzone pieniądze z 300 zł starczą na prąd na 1,5 roku :)
  11. Nie odkryłeś niczego nowego, przeczytaj wcześniejsze posty... ;)
  12. Program edit.com zachowuje się tak samo jak np. Turbo Pascal - maksymalnie obciąża procesor. Podobnie zresztą robi command.com z DOS'a do 7.1 włącznie. Dzieje się tak przynajmniej po uruchomieniu pod czystym DOS'em.
  13. Nic ci do tego. Nie nazywam menedżera zadań z XP "wskaznikiem obciązenia procesora z win98". Odniosłem się do swojej wcześniejszej wypowiedzi: "A DOS czy Win98 nawet same z siebie używają non-stop 100%", którą łaskawie nazwałeś "ciekawą". Skoro nawet nie chciało ci się nic pisać, to uznałem, że z tym fragmentem też się nie zgadzasz. O tym nie ty decydujesz. Weź głęboki oddech i spróbuj napisać coś sensowego, może np. jakieś rzetelne argumenty.
  14. No i co chciałeś udowodnić tym screenshotem? Ja widzę tu znaczne obciążenie procesora, a w idle powinno być max. kilka procent. Na pewno nie jest to rozwiązanie problemu autora tematu. A jeśli wierzysz wskaźnikowi obciążenia procesora z win98, to gratuluję. Zmierz sobie temperaturę procka, może ona do ciebie przemówi. Pozdrawiam
  15. Te programy pod dosa zawsze obciążają procesor w 100%. Producent niestety nie pomyślał o wywoływaniu instrukcji HLT w pętli idle. A DOS czy Win98 nawet same z siebie używają non-stop 100%, no chyba, że się zainstaluje dodatkowy program "chłodzący" procesor (tylko, że po uruchomieniu Borland C znowu będzie 100%). W takim wypadku Borland C będzie obciążał w 100 % wirtualny procesor, co przeniesie się na 100-procentowe obciążenie realnego procesora.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...