verin
-
Postów
73 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Odpowiedzi opublikowane przez verin
-
-
Generalnie powiesisz 120 dowolnej firmy (w komplecie jest jedna sztuka scythe), jest jednakowoż minus - jest tylko jedno mocowanie wiatraka dołączone do zestawu.
-
Oglądałem kilka ibmów (z epoki P4), były otwierane z drugiej strony w stosunku do normalnych kompów, co za tym idzie design płyty głównej był zmieniony. Czy w tej linkowanej jest tak samo, nie wiem, ale w ciemno nie zakładałbym kompatybilności ze standardem atx...
-
... do tego zafarb taki sam jak na lp2475w (subiektywnie był nawet większy przy porównaniu dwóch monitorów obok siebie, jednak na obronę della powiem, że nie miałem poprawnych ustawień, kalibracji, profili itp, w przeciwieństwie do hp) - w końcu ta sama matryca.Dell świeci, świeci tak ładnie, że na 0 brightness masz około 140 kandeli, czyli oczka mówią pa pa po kilku minutach. icon_wink3.gif
Do tego wspaniałe menu z klawiszami dotykowymi... wspaniała ergonomia ;)
-
Te okazje masz z jakichś sklepów czy z ebaya?
-
Sprawdzałeś może soft od hp-ka, może tam jest zaczyta regulacja (po DDC)?
-
Jako że sporo tu szczęśliwych posiadaczy hp lp2475w, mam prośbę.
Czy możecie podłączyć do swoich monitorów źródło analogowe (component, composit) i zweryfikować, czy u Was również występuje opisana poniżej przypadłość?
Monitora używam po dvi-d. Po podłączeniu sygnału analogowego na białym tle zaczyna być widoczne migotanie (coś ala marna regulacja podświetlenia lub zbyt mała częstotliwość odświeżania). To samo jest widoczne przy włączonym pip na dvi. Na stałe mam ustawioną jasność 12 oraz kontrast 80, po podbiciu jasności do >60 problem nie jest widoczny (ale obrazu nie da się oglądać). Wyeliminowałem podejrzenie, iż problem tkwi w zasilaniu dwóch urządzeń z sieci - jak źródło posłużył aparat zasilany bateryjnie.
Jeszcze uściślenie - wszystkie wejścia mają takie same nastawy parametrów obrazu (monitor pamięta nastawy dla każdego wejścia z osobna - taki dodatkowy ficzer :) ).
-
Pisałeś, że masz gig045, ja mam gig032 (jakby kto chciał sprawdzać teorię z felernym firmware).Ten feler z diodą to detal, występuje chyba w niewielu wersjach firmware (nie wiem dokładnie).
-
Hmmm...- problem z diodą (znany m.in. na hardforum). świeci cholera jak dzika. Można ją wyłączyć, ale po uśpieniu lub wyłączeniu monitor "zapomina", że miał wyłączoną. Nie jest to wielki kłopot, bo mogę sobie tą diodę 3 razy dziennie wyłączać, ale nieco irytuje. Rozwiązanie prostym jest: kawałeczek mały taśmy samoprzylepnej (przezroczystej, scotch magic tape polecam) i czarny marker. Wycinamy prostokącik, malujemy markerem, naklejamy na diodę. Miszyn ekompliszt. Lekko się przebija, ale nie razi. Wieczorem będzie test bojowy. Pomysł jest freewareowy :) Za inspirację dziękuję właścicielowi monitora z ramka oklejoną białą taśmą (foty gdzieś w tym wątku)
Posiadam rzeczony monitor, wyłączam go, włączam ponownie, usypiam, hibernuję, cuda niewidy - żadna dioda mnie w oczy nie kole (i całe szczęście, bo chyba także bym ją zakleił, tudzież myślał o odpięciu :) ).
-
Cóż, ceny coraz bliższe świątecznym...
-
Trzymaj się z dala od 245, jeśli chodzi Ci o porównanie z 2475 :PA co z modelem LG l245WP BN ? lepszy niz HP ? bo gdzies tam jeszcze widzialem maja i sie zasnatanawiam czy nie wziac tego ?
Miałem Lg, mam Hp, "niebo a ziemia" (przekop kilka/kilkanaście stron wstecz, są informacje).
-
Czy Gigabyte MA78G-DS3H z Ath 4850e, jedną kartą PCI, powiedzmy dwoma dyskami i dvd na ide jest bardzo wymagający na 12V?
Dysponuję zasiłką Top-420NF, z max 22A na 12V. Czy wystarczy to do zasilenia proca i dysków/napędów?
A gdybym szarpnął się na Phenoma?
-
Znalazłem ciekawą informację odnośnie LP2475W, mianowicie włączenie trybu sRGB składa się z wyboru odpowiedniego ustawienia w menu oraz wgrania profilu kolorów w systemie. Logiczne, wydawałoby się, jednakże w review tego panela, w których dokonuje się oceny jakości odwzorowania kolorów, nie widziałem takich informacji. Nie mam pewności, czy ustawienie to poprawia osiągi sRGB (skądinąd marne), ale skoro producent tak zaleca, chyba rzetelność testów wymagałaby się dostosować.
Wspomniane jest o tym na stronie HP, nie wiem, czy informacja ta jest zawarta również w instrukcji monitora.
-
Tzw kompatybilność wsteczna, a dodatkowo niskim kosztem można dodać ficzery możliwe do wpisania do specyfikacji urządzenia.Pytanie, to po co to przestarzałe złącze dalej pakują do monitorów i kart.
Kilka pytań odnośnie hp 2475
- czy potwierdzi ktoś posiadanie (lub nie) hdcp?
- regulacja jasności odbywa się za pomocą podświetlenia, czy tez kończy się to gdzieś po drodze (jeśli tak, to na jakim poziomie skali).
- jak wyglądają gradienty kolorów i szarości na ustawieniach zbliżonych do skalibrowanych sprzętowo?
-
Wyłącz i włącz monitor (za pomocą przycisku), gdy komp jest już włączony.
Nie używasz dołączonego do monitora kabla dvi-hdmi?
-
ad1.HD2442 to generalnie bardzo dobry wybór. te "multimedialne bajery" czasem wielce podnoszą funkcjonalność monitora. ilość wejść do np. drugiego 24" HD jaki oni wprowadzają (HD2452 - z pilotem w zestawie) jest niesamowita:
WOOOOW
Tak na pierwszy rzut oka jedyna wada to brak pivota.
...Chciałem napisać, że zawsze można dokupić ramię do montażu monitora, ale sprawdziłem jego cenę ;)
-
@Sorest: skoro mieszkasz daleko od granicy, kupiłeś monitorka z wysyłką do kraju? Gdzie konkretnie?
@.:Max:. : podaj z łaski swojej, gdzie taka cena.
Czy po zanabyciu w UE dystrybutor w naszym pięknym kraju nie wypnie się w razie konieczności naprawy gwarancyjnej?
-
L245WP... Monitor zakupiłem na początku kwietnia przez net, otrzymałem na początku maja. LCD nóweczka, z kwietniową datą produkcji, produkcja już rodzima, niestety...
Kilka ważnych cech: jasność ogromna, ale jestem przyzwyczajony do używania światła w celu zmniejszenia kontrastu z otoczeniem, więc da się przeżyć (tryb sRGB, jasność na 20). Gradientom w powyższych ustawieniach do płynności brakuje sporo, szczególnie widać to na G. Przetestowane tryby wyświetlania - skalowanie ok, hdmi + hdcp działa, komponent takoż. Smużenie pomijalne. Matryca posiada wszelkie wady i zalety MVA. Podświetlenie bardzo równomierne, czerń ok. Ważąc za i przeciw, stwierdziłem, iż nie będę szukał dalej, zostaję przy tym modelu.
W trakcie testów (zaraz po podłączeniu do kompa) wyszło, iż mam jednego subpixela na stałe zapalonego. Generalnie ciężko go dostrzec, lecz jako że wiem gdzie szukać, razi... Zdecydowałem nie korzystać z 10-dniowego okresu testowego w sklepie, skontaktowałem się z LG Polska i stwierdziłem, iż skorzystam z gwarancji "Punkt honoru" - 2 tygodnie na wymianę monitora na nowy. Przezwyciężyłem perypetie braku karty gwarancyjnej, której nie otrzymałem od sklepu (otrzymałem od LG duplikat) i wysłałem monitor.
Po tygodniu otrzymałem przesyłkę z serwisu, jakież było moje zdziwienie, gdy zamiast L245WP paczka zawierała monitor L246WH (TN-ka!!!). Zadzwoniwszy natychmiast pod numer kontaktowy, otrzymałem informację, cytuję: "Wysyłamy monitor aktualnie posiadany na stanie, którego parametry techniczne są takie same lub lepsze"

Piszę to a propos gwarancji dead pixeli - nie ukrywam, iż był to jeden z powodów, dla których wybrałem ten, a nie inny monitor (a wchodziły w grę, jak zresztą u większości - nec, benq, hp, nawet dell). Jak dla mnie ten argument już nie istnieje.
Paczki oczywiście nie odebrałem, powędrowała do nadawcy.
-
H511S i H511S-2 to dobre monitory (pracuje na obu wersjach), komfort pracy na nich jest bardzo dobry, lecz raczej nie poleciłbym ich do gier. Subiektywne odczucie - za duże smużenie (no, chyba że do turówek ;) ).
Nec ma szybę, jak dla mnie z miejsca dyskwalifikuje to monitor.
-
Wedle specyfikacji producenta ma hdcp.
-
Assembled in Poland, tego się właśnie obawiam

Oczekuję właśnie na potwierdzenie statusu w sklepie, wedle sprzedawcy monitor ma się pojawić w połowie tego tygodnia.
-
Właśnie sam mam taki dylemat - civic czy mazda 323f.zarowno civic jak i mazda beda dobrym wyborem,elastycznosc silnikow i niezawodnosc,czy kupisz samochod w Polsce czy za granica to juz nie ma takiego znaczenia wazne zeby samochod byl w dobrym stanie technicznym
Czy ktoś ze znających temat może pokusić się o porównanie tychże dwu marek? (ceny eksploatacji, ceny i dostępność części, jakieś obiektywne oceny itp...) - chodzi o modele 1.4l 5 drzwiowe.
Wydaje mi się, iż mazda jest tańsza niż hondzia (lub więcej oferuje w standardzie za tę samą cenę), czy to złudne wrażenie? Czy wynika to tylko z popularności civica w Polsce?
-
Znaczy MTBF :)Dlatego wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten sam GPS w biedronce miał mniejszy MTTF od tego samego modelu z MM czy z innego sklepu.
Generalnie to są wszystko opinie o sieci, wiadomo, biedronka... Kto wie, może faktycznie jest seria poserwisowa lub warunkowo przepchnięta przez testy jakości, do kupienia za mniejszą kasę.
Niedawno czytałem, iż na ten rok planowane jest spore rozszerzenie sprzedaży GPS-ów w Polsce, jest na to ogromne zapotrzebowanie. To urządzonko jest tanią dedykowaną nawigacją samochodową, jeśli nie zostanie sklasyfikowane jako "wyprodukowano dla biedronki". może chwycić ;)
-
Niestety, masz rację, 'end ful of zasadzkas' - quadro NVS jest optymalizowany pod 2d. Szczerze nie wiem jak będzie wyglądać jego hipotetyczna współpraca z aplikacjami 3d (generalnie NVS 140 jest to karta oparta na 8400 64bit, wiec może nie będzie tak tragicznie, ale tego nie wiem). Generalnie do 3d polecane są quadro fx.dla przykładu chyba najtańsze "coś" przeznaczone do CAD:
http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/14177/
a jest to już nawet cięcie kosztów wobec T61p....
"lajf iz brutal" :sad:
-
Aż mi się dyskutować nie chce...verin, w jakim Ty swiecie zyjesz? Tak jak napisal barat, obecnie kazda (nawet najgorszy zintegrowany chlam) ma wsparcie dla OpenGL, wiec nie ma mozliwosci, aby to latalo software'owo, a co do workstacji HP/IBM tos sie wyglupil, wiekszosc z nich ma zintegrowane slabe grafiki, dopiero niektore specjalnie dla grafikow maja Quadro (w sumie niewiadomo po co jak roznicy w wydajnosci nie da sie odczuc).
wpisz sobie z łaski swojej mobile workstation w google, dodaj tam ibm, hp, wedle uznania i powiedz proszę jakie zastosowania będą miały takież maszyny... (Ciekawe... wyrzucone zostaną modele z firegl lub quadro, wszystkie certyfikowane przez ISV) - to tak a propos wygłupienia się i rozumienia definicji "workstation" :D
Pewnie, każda karta ma wsparcie dla opengl, może i nawet zintegrowane. Tylko skoro każda karta ma wg. Ciebie pełne wsparcie dla ogl, dlaczego nie są wykorzystywane "w ogóle"? :blink:
ha ha ha, bawia mnie takie topiki kiedy to typiara ma wymagania jakby w Crysisa chciala grac na laptopie a pojecie o wymaganiach programu zero, tak sie sklada, ze moja typiarka projektuje w 3D Studio Max, Autocadzie, Archicadzie i w czyms tam jeszcze. Nasluchala sie od "kolegow po fachu" jaka to karta jest wazna, a tak na prawde to gowno prawda, w ogole nie jest wazna, w/w programy w ogole nie wykorzystuja mocy obliczeniowej GPU czy pamieci karty graficznej, natomiast procesor i ilosc ramu czym wiecej tym lepiej (w przypadku 3D Studio Max czym wiecej rdzeni tym lepiej, bo wspiera wielowatkowosc). Takze chlopie przestan bic piane i znajdz laptopa z byle jaka grafika (moze byc Intel zintegrowany) i kup min. 2GB RAMu i proca jak najmocniejszego (najlepiej C2D z wysokim zegarem).
Olśniło mnie... może tylko u mnie używa się cieniowania, tekstur i oświetlenia w 3d, a "profesjonaliści " pracują na siatkach (szkieletach), które nie wymagają użycia karty graficznej? :lol2:

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3
w AMD
Opublikowano
Nowy bios na M3A785GXH załatwił sprawę coldboota PII 720BE @ x4 :)