Skocz do zawartości

zdaniu

Użytkownik
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O zdaniu

  • Urodziny 03/03/1982

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://jasne.com
  • GG
    183490

Profile Information

  • Skąd
    Szczecin

Osiągnięcia zdaniu

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Witaj. 1. Ja mam modem Motorola SB5101E używany na UPC Chello. 2. Wbrew temu co pewnie czytałeś i zarzucano, że niemożliwe (bzdura!) jest połączenie Ethernet z modemu -> AP -> i dalej do komputerków.. 3. Obecnie posiadam D-Linka model DI-524 podłączony zarówno u mnie i u brata.. w obydwóch przypadkach jest to chello. 4. Konfiguracja urządzenia AP jest banalna, mówię poważnie. Konfigurując to poraz pierwszy nie miałem żadnych problemów. 5. W obu przypadkach urządzenia pracują w konfiguracji Ethernet modemu -> AP -> komputery zarówno po kablu jak i WiFi. 6. Przy konfigurowaniu, jeżeli chcesz uniknąć korzystania z Twojego połączenia internetowego - pokonfiguruj przydzielanie adresu IP do MACa karty sieciowej + oczywiście szyfrowanie transmisji itp :) 7. Dość istotne - bez problemów da się poprzekierowywać porty na AP by komputery odwołujące z zewnątrz sieci mogły "dobić się" np do Twojego serwera http czy też FTP. Również jeżeli chodzi o konfigurację przekierowań dla programów korzystających z pewnego zakresu portów. 8. Nie żałuję wyboru, ładnie wszystko śmiga i jest bezobsługowe.. poza tym IPek na modemie ładnie się "trzyma" ;-) 9. Jeżeli chodzi o obniżenie prędkości transmisji - o to nie musisz się martwić - najwyższa możliwa przepustowość urządzeń wielokrotnie przekracza limit przepustowości na modemie. 10. Co do P2P.. wszystko powinno dalej ładnie działać (nie korzystam z eMula tylko z torrenta).. w razie czego przekierowanie portów powinno wszystko załatwić :) 11. Na co zwrócić uwagę? Na opinie o sprzęcie.. czy są z nim problemy, czy też nie, oraz jak ma się do urządzeń oferowanych przez inne firmy.. no i jak dla mnie - duże możliwości konfiguracyjne urządzenia. DI-524 -> do 54Mbit DI-624 -> do 108Mbit Proponuję zapoznać się z www.dlink.com - masz tam wszystkie ich modele dokładnie opisane... i do tego symulatory konfiguracji urządzenia (w sumie na tym trenowałem i wcześniej zobaczyłem jak to faktycznie wygląda, a nie dopiero po zaupie.) Ostatnio (dla brata) kupiłem DI-524 na allegro za 203zł + przesyłka 9zł.. zafoliowana nówka, z hologramem i 24 miesięczną gwarancją. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania - pytaj ;) --- Pozdrawiam, zdaniu.
  2. Witam. To chyba jetem mistrzem świata, a do tego nie mam problemów z czytaniem ;) Nie rozumiem w czym problem, bo zarówno dzielenie netu od osiedlowego dostawcy internetu (Ethernet) jak i od kablówki - chello (Ethernet) działa rewelacyjnie. Podam przykładowo teraźniejsze ustawienie dla D-linka, dla zainteresowanych mogę porobić screeny: 1. WAN: Dynamic IP Address - Choose this option to obtain an IP address automatically from your ISP. (For most Cable modem users) Sklonowany MAC z karty pierwszego komputera (chociaż nie trzeba tego robić, bo dowolnie podłączony komputer do modemu działa bez względu na MACa). 2. LAN, DI-524 'wisi' sobie na domyślnym 192.168.0.1 3. DHCP: Serwer DHCP włączony, pozostawione domyślnie włączone przyznawanie adresów z zakresu *.10 - *.100, ale.. ustawiam IP statycznie (chce mieć jak zawsze wszystko pod kontrolą;) na podstawie MAC. I tak pierwszy komputer ma MACa takiego jak D-link i chodzi na IP 192.168.0.10, a drugi też po MACu dostaje *.11 Obecnie Wi-Fi wyłączone. --- Pozdrawiam, zdaniu.
  3. Zaraz, zaraz proszę Pana... 1. Router D-Link DI-524 posiada: 1 port WAN, 4 porty LAN (switch) + Wi-Fi.. foto: http://www.dlink.com/images/products/DI-524/DI-524_view.jpg 2. Kolega chciał podzielić łącze (chyba kablówka), którego sygnał jest mu dostarczany RJ-otką i chodziło jak mniemam tylko o to ;) Sprzęt ten, a więc D-Link DI-524 jak najbardziej nadaje się do dzielenia takiego łącza! (oczywiście jeśli nie jest to "wyblokowane" przez operatora, jak wspomniałem we wcześniejszym poście) Do portu WAN podpinany jest sygnał, który mamy zamiar podzielić, a komputery, które mają korzystać z podzielonego łącza podpinamy skrętkami (4 porty LAN) lub po WiFi.. Na D-Linku konfigurujemy DHCP i wiśta! W końcu po to głównie jest ten sprzęt.. [czyli głównie chodziło o serwer DHCP(?)] Oczywiście.. ma obsługę PPPoE (PPP over Ethernet) i możemy z niego skorzystać jeśli ktoś ma neostradę z ethernetem, a nie na USB. Może być mylące przy opisie D-Linka portu WAN --> "Connection for the Ethernet cable to the Cable or DSL Modem". Emulator konfiguracji DI-524: http://support.dlink.com/emulators/di524/ i cała strona o w/w modelu: http://www.dlink.com/products/?pid=316 Pozdrawiam, zdaniu.
  4. Witam. Może to będzie to.. ..to może zależeć od Twojego operatora dostarczającego internet. Jeżeli operator chce mieć faktyczny porządek z nielegalnym ;) dzieleniem internetu.. może to zrobić. Nie pomogą tutaj takie rzeczy jak klonowanie adresu MAC karty sieciowej. Jest sobie coś takiego jak TTL (Time To Live) w każdym wysyłanym pakiecie - przy przejściu przez router TTL się zmienia wzlędem tego, gdyby komputer był podłączony bezpośrednio do łącza. Może to coś pomoże: http://www.grzegorz.net/articles/index.php?id=xpttl Pozdrawiam, zdaniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...