Jump to content

blood_brother

Stały użytkownik
 • Posts

  188
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

blood_brother last won the day on February 29 2020

blood_brother had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1941 profile views

blood_brother's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

14

Reputation

 1. Właśnie, jeśli dedykowane GPU to tylko Nvidia z racji silnego wykorzystania CUDA w softach 3d.
 2. W takim razie pozostaje Ci obniżyć oczekiwania na niskie/średnie i szukanie używanych laptopów gejmingowych, albo w ogóle rezygnacja z tak wymagających tytułów i szukać poleasingowych stacji roboczych, np. Lenovo Thinkpad z serii P, i skupić się na grafice.
 3. Dobra, zacznijmy od początku. W jakie tytuły byś chciał pograć i na jakich detalach? Z softu 3d co będziesz używał?
 4. Laptop na lata do grafiki z możliwością rozbudowy i to za 3000zł? Lepiej złóż stacjonarkę.
 5. Patrząc tylko na pojemność to można założyć, że te dyski są takie same, ale na pewno w kieszeni siedzi gorszy dysk niż ten model co podałeś.
 6. Niestety nie da się tanio i super cicho. Z drugiej strony, możesz też po prostu zamówić zestaw i zobaczyć jak działa, bo może się okazać, że jest w zupełności akceptowalnie. Teraz to takie trochę teoretyzowanie, bez punktu odniesienia. Na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć, że ostatnio jak składałem zestaw w Fractalowym Meshify C obawiałem się trochę głośności, a mając głowę jakieś 60cm od obudowy słyszę tylko delikatny szum. W środku siedzi DR PRO 4, z przodu 2x140mm BQ SilentWings, z tyłu i na górze po jednym Fractalowym 120mm. Grafika to 2070S też Gaming X. Najgłośniejszy jest zasilacz, bo to 8-letni Fortron, ale kiedyś dałem za niego prawie 500zł i szkoda mi było go wymieniać, a parametry ma wciąż aż nadto :) A propos montowania zasilacza, musiałbyś się trochę natrudzić, żeby zamontować go wiatrakiem do góry. Wszystkie zasilacze mają niesymetryczne otwory montażowe, a idea nawiewu jest taka, żeby zassał od spodu powietrze dla siebie i od razu je wyrzucił do tyłu. W kwestii chłodzenia CPU to interesuje Cię tak naprawdę tylko jego wysokość, czy wejdzie do obudowy. Wybrany przez Ciebie Scythe jest niższy prawie o 1cm od Dark Rock'a, który mieści się na pewno w tej obudowie. W każdym razie podstawowa rzecza w ramach ciszy, to wstawiaj wszędzie wentylatory 140mm zamiast 120mm, w miarę możliwości finansowych i przestrzeni w budzie oczywiście :)
 7. Jak chcesz cicho to przede wszystkim bez okna. Możesz spróbować Silent Base jeśli podoba Ci się wzornictwo BQ.
 8. Markus jest spoko w swojej cenie, natomiast jak masz możliwość to przymierz tyłek do fotela przed zakupem.
 9. Czego nie rozumiesz w tym co napisałem? Wyraziłem swoją ogólną opinię na temat gotowców, w tym tych z x-koma albo z morele.
 10. Gotowce, nie wskazując konkretnej firmy, mają prawie zawsze ten problem, że są albo za drogie do swojej konfiguracji, albo któryś element wyraźnie odstaje jakością/wydajnością od reszty.
 11. Chcesz złożyć nowego kompa bez SSD? To kup SSD 256GB na system i do tego jakiś talerzowiec 2-3TB, nawet niech będzie ten 1TB. Jest dramatyczna różnica w prędkości działania już samego systemu między SSD i HDD. Edit: Ewentualnie HDD dokup później.
 12. Moim zdaniem nie warto wymieniać 970-tki na 580-tkę, bo i tak nie pograsz na maksymalnych detalach z zadowalającą płynnością i tak. Natomiast może się zmieścisz z wymianą platformy bez GPU w tych 2000zł.
 13. Standardowo popatrz na tę tabelkę i wybierz coś co ma sensowną sekcję zasilania: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/edit#gid=611478281
 14. W kwestii 2,4GHz i 5GHz. Z tego co się orientuję, to żaden router nie potrafi pracować z jednym urządzeniem w obu pasmach jednocześnie. Nie zmienia to jednak faktu, że jeden router może nadawać obie częstotliwości niezależnie i część urządzeń jest podpięta na 2,4GHz, a część na 5GHz i wszystko działa razem. Szczerze, to nie spotkałem jeszcze routera, który obsługuje obie częstotliwości i zmusza do wyboru tylko jednej z nich, ale też nie zagłębiałem się w to co Twój router potrafi. W skrócie zalety i wady obu częstotliwości: 2,4GHz ma większy zasięg, ale niższą przepustowość i większe zakłócenia, a 5GHz ma mniejszy zasięg, ale zdecydowanie wyższą przepustowość (zwłaszcza standard ac i ax) i mniejsze zakłócenia :)
 15. A to nie wiedziałem, zawsze byłem przekonany, że to ekoskóra :) Moim zdaniem, w tym budżecie, tak. Ale tyłek każdy ma swój i dla pewności powinieneś, w miarę możliwości, przymierzyć się fizycznie do tego fotela. Bo kupowanie fotela bez przymiarki to trochę jak odsłuch głośników przez internet.
×
×
 • Create New...