Jump to content

orlontko

Stały użytkownik
 • Posts

  662
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

orlontko last won the day on January 8 2022

orlontko had the most liked content!

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kalisz
 • Zainteresowania
  kompy informatyka kompy i tak w kółko

Recent Profile Visitors

6193 profile views

orlontko's Achievements

Grand Master

Grand Master (14/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare

Recent Badges

1k

Reputation

 1. Popieram zabuze, tylko nie zapomnijcie o zasilaczach do nich, a najlepiej kupcie razem z zasilaczami 😉
 2. 1. Przeczytaj miniregulamin Sieci. 2. Nie wiemy po do czego ten kabel więc potrzebna jest topologia sieci i co chcesz zrobić. Rozpisz skąd dokąd ma byc Kabel i do jakich urządzeń wtedy jesteśmy wstanie pomoc.
 3. kat 5, zewnętrzna czarna wystarczy (jeśli chcesz prędkości do 1gbps po kablu), są jeszcze z kat 5 czarne z żelem, ale one bardziej doziemne(choć też można je stosować) i trzeba szczycić kable z żelu, aby je zacisnąć. Kable kup w CU. Ten max cable jest CCA czyli aluminowio-miedziany lepiej go nie brac ten drugi w całości CU. Możesz śmiało zajrzeć na strone hurtowni, np www,speckable.pl tam masz spory wybór różnych skrętek zewnętrznych. Bardzo dobrze ze skrętka nie pójdzie koło instalacji prądowych. Uważaj na średnice żył poszczególne w skrętce, (nie pamiętam dokładnie ale od 0,54 już potrzeba innych wtyków, już nie mówiąc od 0,56 te sie bardzo ciężko zaciska i będziesz kląć lub instalator).
 4. Mikrotik, czy to LHG/LHGG, czy HAP AC3 czy chateu, . PPTP daj sobie spokój zostało złamane i nie zaleca się tego używać Tylko do mikrotika potrzebujesz sporej wiedzy jak to konfigurować, ale będzie działać w porównaniu do jakiegoś konsumenckiego routera. Jeśli chcesz osiągnąć jak najwyższe prędkości na tym LTE zaleca się kupienie 2 urządzeń. Antene + router ew router LTE + Router MT. Wszystko jest zależne gdzie to LTE ma odbierać, jak daleko jest do nadajnika i jak mocno zapchany jest BTS. Huawei B818 najlepiej by się nadał ze względu na agregacje pasm(mikrotik tez się nadaje ale uzyskasz mniejsze prędkości na agregacjach) + Router MT na którym to wszystko masz cale zarządzenie i VPNa. Więc jakie warunki terenowe sa u Ciebie ?
 5. Dir-853 powinien załatwic sprawe jest mocniejszy sprzetowo od tego którego masz. Tylko nie wiem czy chodzi CI o mocniejszy w sensie sprzętu, czy mocniejiejszy w sensie wyższe predkosci lte. Dodatkowo aby miec zasieg WIFI w całym domu potrzebujemy planu domu parteru i piętra wiedz jednak ze wtedy w 400zł sie niezmiescisz.
 6. @toms83 Najpierw musimy dowiedzieć sie czy to sprawka Neo czy Netgeara. Apki dokupić można zawsze 😉 rozmawiałem z @Zabuzai on ma nawet ciekawszy router ADSlowy niestety nie pamiętam jego nazwy 😉 poczekamy aż zabuza go napisze 😉 Co do pytania o 2 zadurzania. router adslowy przestawiony w bridge i dodatkowy router ma ta przewagę ze Nie ma podwójnego Natowania. (wtedy jeden router ten z modem adsl/vdsl robi jako konwerter sygnału A/VDSL a drugi routuje). Bo jak byś miał router a/vdslowy w trybie routera i do niego podłączyć router to właśnie wtedy jest jest podwójny NAT. Najlepszym które daje dodatkowo olbrzymie możliwości konfiguracji sa routery mikrotika. Czyli router adslowy(w bridge)+ router hex(750GR3)/HEX_S/HAP AC2/HAP AC3 + do na każda kondygnacje AP Ubi. Co do przebicia sie do piwnicy, pościć Kabel kominem wentylacyjnym z 1piętra do piwnicy i wtedy można podłączać APka
 7. Nie mamy logów wiec nie możemy ocenić czy to wina Netgeara czy neo. Najlepiej sprawdziło by sie router + APki Ubiquiti aclity lub lite 6 ale wtedy jeden Apk i praktycznie mamy po budżecie.... Jak toms83 chcesz nowy router ADSLowy to na piętrze Tplink w9960 (posiada modem ADSL jak i VDSL gdyby np modernizowali Centralkę nie trzeba będzie wymieniać routera, którego ustawiamy w tryb bridge. Do tego na piętrze kupujemy Tplink AX10/1500 (co tańsze) i ustawiamy go jako router . Drugiego Ax10/1500 umieszczamy na parterze ustawiając go w trybie AP. Tym sposobem powinien znacznie poprawić się zasięg, jednak nie gwarantuje ze będzie dobry zasięg w piwnicy, ale powinno być znacznie lepiej niz teraz( najlepiej jak by była skrętka do piwnicy ale jej niestety nie ma). koszt ok 550zł
 8. @toms83 masz puszczony kabel od pierwszego piętra do parteru i piwnicy ?
 9. Wrzuć rysunek z planem mieszkania, kwota na cała sieć oraz ile urządzeń będzie maksymalnie w sieci 🙂
 10. @marco naprawiał, powinno działać 😉
 11. Zgłoszone do @marco 🙂
 12. Super, wieczorem z @Zabuza pomyślimy jak rozmieścić u Ciebie 1 lub dwa APKi (siec będzie wyglądać Connect box w tryb bridge-> router + PLC + 1 lub dwa APki). Tak jak pisałem jeden w górnym pomieszczeniu przez PLC, a drugi na dół tam gdzie masz dociągnięta skrętkę.
 13. @Barte zapoznaj się z mini regulaminem sieci https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/ i uzupełnij brakujące dane, (najlepiej jak byś dał rysunek z oznaczeniem gdzie będzie router i gdzie dokąd ma dotrzeć sygnał). Ile urządzeń w sieci, czy urządzenia będą połaczone po kablu czy wifi? oraz jakie prędkości po wifi chcesz uzyskać? Każde urządzenie jak będzie miało sie przebić przez 4 będzie miało problem. Jeśli nie można przeciągnąć Kabla, to musisz kupić router (w jednym skraju domu) + PLC + AP(w drugim skraju domu). Wtedy powinieneś mieć zasięg w całym mieszkaniu.
 14. Najlepiej bylo by abyś dał rysunek tego mieszkania. Na koncentryku będzie ciężko ale nie mowie ze sie nieda (jednak nie tak jak Ty chcesz, ), Bez kombinowania trzeba położyć skrętkę (najlepiej) lub PLC i do tego AP.
 15. Nie ma możliwości na pozbycie sie Modemo routera od UPC. Zapoznaj się z regulaminem sieci abyśmy mogli pomóc w rozwiązaniu problemu https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/
×
×
 • Create New...