Jump to content

orlontko

Moderator
 • Posts

  926
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

orlontko last won the day on July 17

orlontko had the most liked content!

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kalisz
 • Zainteresowania
  kompy informatyka kompy i tak w kółko

Recent Profile Visitors

4998 profile views

orlontko's Achievements

Rookie

Rookie (2/14)

 • Reacting Well Rare
 • Dedicated Rare
 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare

Recent Badges

1k

Reputation

 1. odpowiem za @Zabuza po1. Bo jest nowszy dostanie dłuższe wsparcie, a to ważne przy sprzęcie konsumenckim. po2. dużo wydajniejszym routerem od C6, czy nawet C80, zaproponowany przez @ZabuzaAX1500 zbliżona cenę do C80
 2. Zapoznaj sie z mini regulaminem sieci wtedy bedziemy dobrać sprzet do Twoich potrzeb https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/ Narysuj gdzie nie ma wifi i z jakiego sprzetu obecnie korzystasz
 3. Zasilacz PoE czyli taki który daje własnie prad na AP :) Chodz na priv :)
 4. Masz zasilacze razem z UNIF AP 6 Lite ? to podłacz do niego nie do MT :)
 5. Kabel z Poe ma iść do AP, a Lan do MT
 6. oczywiscie że UPC-> MT z niego routejesz->UNIFI i na upc i mt wył wifi
 7. Z rysunku wynika ze ta ściana która jest od dołu 1 wew. mieszkania jest ściana nośna. Unifi 6lite jest właśnie w AX i nie będzie problemu ze starościanka.
 8. @ralph03 Kup 2X aclite rozwiąze Ci to problem (jeden ac lite na jedna kondygancje). Ustawienia mozesz sobie sam zobaczyc przed zamontowaniem go na stałem, w tym czy obejmie Tobie taras. Kazde z urzadzeń zajmie po jednym porcie lan, jeśli zalezy Ci na portach wymien na switcha który ma odpiwednio wiecej portów oraz dociągnij kable do AC-litów. @frytacz weź 2x Unifi 6 lite jedno przy pokoju w korytarzu a drugie w ostatnim pokoju na samym dole za ściana (nośna?), najlepiej dociągnij kable lub zrób Mesh-a ale to sie związe ze spadkiem predkosci i wykorzystujesz MT.
 9. @stasimon po 1 zapozanj sie z mini regulaminem sieci https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/i uzupełnij o te dane to dużo wyjaśni nam aby dobrać Tobie sprzet. Po2. Co do pytań o switce 1gb i kompy gigabitowe one będą uzyskiwać poł. 1gbps, dekodery (jeśli maja 100) które do tego switcha będą podł. będą uzyskiwać 100mbps ze względu na karty w nich. To nie tylko zależy od swtichy i kart, ale również od położenia przewodów(skrętki) jak położysz skrętkę nie ekranowana obok przewodów prądowych, to nawet jak będziesz miał Uradzenia switche i karty 1gbp to będą sie one spinać 100. Kładź najlepiej ekranowane przewody i to Kat 6 lub 7
 10. @boj dokładnie tak przy podejrzeniach Twoich jeśli rzeczywiście jest tam 2x2 nie ma sensu wydawać kasy na WIFI 6 bo predkosci mogą nie wzrosnąć. Zapoznaj sie z https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/ bez rysunku i narysowania ścian działowych nośnych ,oraz informacji z mini regulaminu nie jesteśmy wstanie dobrać Tobie sprzętu.
 11. odpinaj i podpinaj urzadzenia i tak do skutku musi wkoncu załapac publiczne ip . Od pomocy tehcniczje vectry nic nie uzyskasz po za zgłoszeniem awarii :)
 12. Widzę :) chciałem sie upewnić ponieważ infolinia rożne cuda potrafi przez tel przedstawiać. Próbuj dalej ja pamiętam ze u mnie chyba za 5 lub 6 próba dostałem publiczne IP . Jak go podpinasz po tych 5 min daj mu z 10min pracować.... niestety ciężko zapłauje ten publiczny IP.
 13. Na 5 min odepnij technicolor od prądu i od swojego ax1500. Podepnij po 5 min sprawdź wtedy mi też od strzała nie przestawił sie w tryb Bridge :) Radio wyłączone i Tryb Bridge ustawiony w swoim profilu kilenta Vectry ?
 14. odpisze za @Zabuza, oczywiście że sie udało. Jednak pytanie umowę masz podpisaną z Vectra Czy MM (ta sama firma, ale zupełnie inne podejście do publicznego IP)? Oraz drugie jaki masz modemorouter od nich ?
 15. Ax50 ma wyższa prędkość wifi, więcej flashu, jak możesz to dorzuć do AX50
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.