Jump to content

orlontko

Moderator
 • Content Count

  601
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

orlontko last won the day on September 13

orlontko had the most liked content!

Community Reputation

783 Fap, fap, fap.

About orlontko

 • Rank
  Uczestnik

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kalisz
 • Zainteresowania
  kompy informatyka kompy i tak w kółko

Recent Profile Visitors

4432 profile views
 1. Można tak zrobić abyś grał w gry, a na innych urządzeniach można przeglądać net, oglądać seriale itp. Podaj brakujące informacje które są w mini regulaminie sieci. https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/
 2. Tak jak @Zabuza powiedział, nie ten sprzęt. Trzeba dokupić porządny router(nie musi byc drogi do takiego neta) na którym da sie zrobić Qos + te co masz ustawić w tryb bridge.
 3. C2300 tak jak @Zabuza pisał starczy, tylko pamiętaj ze niedługo C2300 przejedzie w EoL. Weź skoro nie ma AX20, to dołoż do AX50 tam sa 2 Rdzenie intela masz dodatkowo większe prędkości WIFI i USB3.0.
 4. Nie będziesz mieć wszystkiego, dołóż do routerów z USB3.0 + MIMO i zapomnij o temacie lub przełknij to ze którejś pożądanej przez Ciebie funkcji nie będzie, jednak jeśli się okaże ze przy zakupie nie przemyślałeś dokładnie tego będziesz kupował kolejne urządzenie które tą funkcje ma, więc takie oszczędzanie może drogo kosztować. Jak nie jesteś wstanie teraz wyłożyć więcej na router to dozbieraj kasę i wtedy dokonaj zakupu.
 5. Ac-lite nawet polecał Tobie @Zabuza ;). Musisz zadać sobie pytanie czego oczekujesz od tej sieci która ma pokryć 80-115m2? Kolejna rzecz to ile czasu masz na naukę routerów od MT lub ubi>? Jak widzisz sporo tam opcji i na pewno trochę będziesz musiał posiedzieć bo wiedza z Tp-linka, Asusa czy Netgeara nie wystarczy do skonfigurowania ich, są to urządzenia dobre ze względu na mnogość opcji.
 6. 1. MT HEXS okej, pod warunkiem że uzgodnisz sobie z dostawcą wkładkę w przeciwnym razie będziesz używał modemu dostarczonego i tu najlepiej umówić się na BRIDGE i ADRES ZEW. 2. TLSG1008P - może maksymalnie dostarczyć 55W na wszystkie porty czyli ok 15W na port to obsługuje standard PoE(802.3AF). Jeżeli będziesz miał urządzenia które obsługują PoE+ nie podłączysz do tego switcha. Musisz kupić tplinka z końcówką PE, który obsługuje urządzenia PoE i PoE+(802.3AT). 3. Mesh robisz przez dodanie CaP-ów do Capsmana. Jednak urządzanie nie będą sie po miedzy bezprzewodowo komunikowały, tylko będą się komunikowały przez kontroler Capsman. CaPy nie działają w trybie reapter. Jeżeli chciałbyś, że by pkt dostępowe AP komunikowały się i rozprowadzały po miedzy sobą będzie potrzebny system Unifi od Ubiquiti. PS: Mam nadzieje ze znasz się na MT, jeśli chcesz ustawić Capsmana :)? PS2: Ile chcesz wydać na sieć bo mozna to zrobić na switch-u Ubi oraz AP UBi?
 7. Te zaawansowane rzeczy :dzienniki, podłączenia- to podejrzewam ze chodzi Tobie jakie urządzenia sa podłączone i aktualizacja to pokaże podstawowy router więc nie ma problemu. Z Vpn-em na zwykłych routerach dał bym sobie spokój. No to nie ma co wymyślać, skoro ma byc to sprzęt podstawowy 😉. Wtedy śmiało bierz tak jak napisał @Zabuza od c80 w górę (czyli C80, Ax10, C2300, wyższych modeli nie pisze, bo przekraczają Twój budżet, chyba że dołożysz kasy 🙂 ? ).
 8. Nie zapominaj, że mówimy o sprzęcie dla początkujących, wiec nie będzie tam zbyt wielu opcji w firewallu :). Tplink, Asus czy Netgear podobnie podchodzą do tematów routerów w pewnym momencie po prostu usuwaja go ze strony, czyli wchodzi w End of Life. Oprogramowanie dostanie raz na ruski rok, niestety tak to wygląda w sprzęcie dla początkujących. Napisz jakich opcji oczekujesz od routera, a bez jakich Jesteś wstanie żyć (jednak wtedy gdy oczekujesz więcej od sprzętu idziemy w sprzęt dla zaawansowanych, a nie dla początkujących: tplinki, asusy, netgeary).
 9. Tplinki C80 i AX10 są nowsze od A9, C7, C1200. @Zabuza polecił nowsze routery, ponieważ Tp-linki nie wiadomo ile zostaną jeszcze na rynku (C1200, C7, A9). Możesz pomyśleć tez o archer C2300 ma jeszcze szybsze Wifi, jednak cena jest powyżej 400zł, wszystko jest kwestią ceny ;).
 10. Ja bym poczekał z czego będziesz miał internet (światłowód czy któraś z kablówek), bo może się okazać ze na Twoje mieszkanie i te kilka urządzeń, router od nich wystarczy i nie trzeba będzie kombinować. Jednak jak już chcesz teraz kupić router to proste w konfiguracji routery to np. tp-link. Tu masz zrobiny przez @Zabuza ranking routerów patrz sprzęt dla początkujących.
 11. Podaj brakujace informacje które są w mini regulaminie sieci https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/
 12. od najtanszych TD-W8961ND TD-W9970 (tu juz masz modem ADSL jak i VDSL może się przydać ta VDSL jak orange da możliwość Tobie korzystania z VDSL) Archer VR400 (też ma modem ADSL i VDSL ), AC1200
 13. Kup adapter lub rozgałęziacz wentylatorów, z jednej strony wpinasz w molex z drugiej będziesz złącza na wentylatory.
 14. @jahras To nie Rj14 Tylko RJ11 :), najtańszy to ten co pisze @cacodemon666 lub kazdy z modem ADSL :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.