Jump to content

orlontko

Moderator
 • Posts

  937
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by orlontko

 1. Super, wieczorem z @Zabuza pomyślimy jak rozmieścić u Ciebie 1 lub dwa APKi (siec będzie wyglądać Connect box w tryb bridge-> router + PLC + 1 lub dwa APki). Tak jak pisałem jeden w górnym pomieszczeniu przez PLC, a drugi na dół tam gdzie masz dociągnięta skrętkę.
 2. Najlepiej bylo by abyś dał rysunek tego mieszkania. Na koncentryku będzie ciężko ale nie mowie ze sie nieda (jednak nie tak jak Ty chcesz, ), Bez kombinowania trzeba położyć skrętkę (najlepiej) lub PLC i do tego AP.
 3. Nie ma możliwości na pozbycie sie Modemo routera od UPC. Zapoznaj się z regulaminem sieci abyśmy mogli pomóc w rozwiązaniu problemu https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/
 4. Ten temat powinien trochę rozjaśnić https://forum.purepc.pl/topic/315097-poradnik-–-podkręcanie-procesorów/
 5. Kłopot jest taki ze mylisz pojęcia,podałeś link do karty sieciowej, a nie do komputera, a wróżek u nas nie ma na forum podaj specyfikacje komputera jak nie znasz weź ja z serwisu, wtedy jesteśmy wstanie pomoc. W jakim Celu była wymiana budy @reyden-a wypowiedz byłą bardzo konstruktywna i merytoryczna,
 6. Zaznacz dokładnie wejście do mieszkania,(i jak można dziś do każdego pokoju), bo z rysunku wynika ze pomieszczenie F jest korytarzem Ja tam bym ciągnął pod sufitem kabel do pomieszczenia D tak jak powiedział @Zabuza., jak nie chcesz aby kabel był widoczny można go pościć w listwach maskujących i poczekać do remontu mieszkania.
 7. Zapoznaj się z Mini regulaminem sieci wtedy będziemy mogli bardziej pomóc https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/
 8. odpowiem za @Zabuza po1. Bo jest nowszy dostanie dłuższe wsparcie, a to ważne przy sprzęcie konsumenckim. po2. dużo wydajniejszym routerem od C6, czy nawet C80, zaproponowany przez @ZabuzaAX1500 zbliżona cenę do C80
 9. Zapoznaj sie z mini regulaminem sieci wtedy bedziemy dobrać sprzet do Twoich potrzeb https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/ Narysuj gdzie nie ma wifi i z jakiego sprzetu obecnie korzystasz
 10. Zasilacz PoE czyli taki który daje własnie prad na AP :) Chodz na priv :)
 11. Masz zasilacze razem z UNIF AP 6 Lite ? to podłacz do niego nie do MT :)
 12. Kabel z Poe ma iść do AP, a Lan do MT
 13. oczywiscie że UPC-> MT z niego routejesz->UNIFI i na upc i mt wył wifi
 14. Z rysunku wynika ze ta ściana która jest od dołu 1 wew. mieszkania jest ściana nośna. Unifi 6lite jest właśnie w AX i nie będzie problemu ze starościanka.
 15. @ralph03 Kup 2X aclite rozwiąze Ci to problem (jeden ac lite na jedna kondygancje). Ustawienia mozesz sobie sam zobaczyc przed zamontowaniem go na stałem, w tym czy obejmie Tobie taras. Kazde z urzadzeń zajmie po jednym porcie lan, jeśli zalezy Ci na portach wymien na switcha który ma odpiwednio wiecej portów oraz dociągnij kable do AC-litów. @frytacz weź 2x Unifi 6 lite jedno przy pokoju w korytarzu a drugie w ostatnim pokoju na samym dole za ściana (nośna?), najlepiej dociągnij kable lub zrób Mesh-a ale to sie związe ze spadkiem predkosci i wykorzystujesz MT.
 16. @stasimon po 1 zapozanj sie z mini regulaminem sieci https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/i uzupełnij o te dane to dużo wyjaśni nam aby dobrać Tobie sprzet. Po2. Co do pytań o switce 1gb i kompy gigabitowe one będą uzyskiwać poł. 1gbps, dekodery (jeśli maja 100) które do tego switcha będą podł. będą uzyskiwać 100mbps ze względu na karty w nich. To nie tylko zależy od swtichy i kart, ale również od położenia przewodów(skrętki) jak położysz skrętkę nie ekranowana obok przewodów prądowych, to nawet jak będziesz miał Uradzenia switche i karty 1gbp to będą sie one spinać 100. Kładź najlepiej ekranowane przewody i to Kat 6 lub 7
 17. @boj dokładnie tak przy podejrzeniach Twoich jeśli rzeczywiście jest tam 2x2 nie ma sensu wydawać kasy na WIFI 6 bo predkosci mogą nie wzrosnąć. Zapoznaj sie z https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/ bez rysunku i narysowania ścian działowych nośnych ,oraz informacji z mini regulaminu nie jesteśmy wstanie dobrać Tobie sprzętu.
 18. odpinaj i podpinaj urzadzenia i tak do skutku musi wkoncu załapac publiczne ip . Od pomocy tehcniczje vectry nic nie uzyskasz po za zgłoszeniem awarii :)
 19. Widzę :) chciałem sie upewnić ponieważ infolinia rożne cuda potrafi przez tel przedstawiać. Próbuj dalej ja pamiętam ze u mnie chyba za 5 lub 6 próba dostałem publiczne IP . Jak go podpinasz po tych 5 min daj mu z 10min pracować.... niestety ciężko zapłauje ten publiczny IP.
 20. Na 5 min odepnij technicolor od prądu i od swojego ax1500. Podepnij po 5 min sprawdź wtedy mi też od strzała nie przestawił sie w tryb Bridge :) Radio wyłączone i Tryb Bridge ustawiony w swoim profilu kilenta Vectry ?
 21. odpisze za @Zabuza, oczywiście że sie udało. Jednak pytanie umowę masz podpisaną z Vectra Czy MM (ta sama firma, ale zupełnie inne podejście do publicznego IP)? Oraz drugie jaki masz modemorouter od nich ?
 22. Ax50 ma wyższa prędkość wifi, więcej flashu, jak możesz to dorzuć do AX50
 23. wklejasz link i zatwierdzasz post, nie klikaj na dole jako zwykły odnośnik.
 24. NIe kupił a wyczyścił, podał rozwiazanię a pozniej edytował to rozwiazanie.... "Proszek do prania,trochę sypiemy na powierzchnię i szczoteczką do zębów na mokro czyścimy jak zęby.Mała uwaga: nie należy chłodzenia zanurzać lub płukać w ciepłej wodzie tylko chłodnej bo parujący i skraplający się płyn w rurkach w celu odprowadzenia ciepła nagrzeje mocno cały radiator"
 25. R6400 starszy router od AX50, zawsze lepiej brac nowszy sprzet z segmentu konsumenckiego, ponieważ starsyz zawsze moze byc wrzucony do EoL. ? Netgear ma słabszego procka i i niższe predkosci wifi.
×
×
 • Create New...