Skocz do zawartości

Cyneq

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Cyneq's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Było: Celeron 700 @ 1050 (tak tak, normalnie bez łaski szedł 10.5 x 100). Jest P III 1000/133, płyta IBM Netvista na i815, 384 MB ram. system: suse 9.3 Zastosowania: Internet, Office, Multimedia, TV.
  2. Akurat w przypadku 766 masz problem z głowy jeśli idzie o róznice między i810 a i810e. Zwykły i810 mi wysiada powyzej 124Mhz jesli chodzi o stabilnośc, a powyżej 130 prawie zupełnie. Obawiam się jednak że 766 może nie pójść w najprostszej wersji przetaktowania (na 100)., ze względu na bardzo wysoki mnożnika (11.5). Jest sporo płyt które mają zworkę "froce 100" nawet jak nie mają żadnej opcji overclockingu w biosie. Dodatkowo pamiętaj, że i810 nie obsługuję pamięci wolniejszych niż 100Mhz, więc stosuje się do niego generatory dające +1/2 przy ustawieniach poniżej 100. Także jak dasz FSB 83 to pamiec dostanie 124, lepiej o tym pamiętaj. W gorszym przypadku mozesz mieć takiego PLLa jak u mnie, który przy 83 ma SDRAM=FSB. W tej sytuacji (z nieznanych dla mnie przyczyn) i810 wysiada w ogóle.
  3. Też bym na to stawiał, proc dostaje 100 MHz, działa więc na 400 (stąd wniosek ze ma mnożnik 4), przy takim mnożniki mógłby być 533 (ale nie 500 żadnym sposobem). Dodatkową wskazówkę stanowi "E" - wyróżniająca początkowo coppermine od katmaja. Tyle ze w zasadzie 533 na FSB 133 powinien się nazywać "EB". Poza tym 256 cache to coppermine, katmaje miały 512!
  4. Cyneq

    Pga370[socket370]

    Po pierwsze łyknij sobie szklankę zimnej wody, dobrze robi na nerwy.
  5. Cyneq

    Co ... Sprzedać

    Jak na razie w świat pójdzie cielak. Zastanawian sie czmeu Ci na i810 "nie poszedł" - u mnie śmiga :) Obecnie udało mi się wgrać "stary" Bios do tej płyty, a w nim są opcje do overclockingu i można 124 ustawić w setupie i już po problemie. Odpala zawsze na 930 bez zbędnych kombinacji. Płytę może też zmienie, ale wiele mi to nie da - tyle ze będzie chodził nominalnie (na 1000) i może znajde jakaś z UDMA 66/100. Aczkolwiek nie jest to aż tak niezbędne w tym momencie - dla tego małego przyrostu nie bedę robił rewolucji w komputerze. A w ogóle to uważajcie na wynalazki typu AwardPatcher :) Już myślałem że moja płyta nie wstanie (Bootblock na szczęscie zadziałał). Już wole to jakoś przeżyć, że mi niew Biosie daje w okienku do wyboru mnożniki tylko do 8. Co to zresztą ma za znaczenie skoro sięużywa Intela? :)
  6. Cyneq

    Ecs P6bat-a+

    Nie rozumiem jaki problem? do 800 to pewnie sa napisy w Biosie na ekran startowy. Proc intela leje na mnożnik z płyty. A jaki tam chcesz 1000 wetknąć? bo jak włożysz na FSB 133 to będziesz miał na dzieńdobry 750, póki nie pokręcisz PLLem (nie wiem czy da się z BIOSU)
  7. Cyneq

    Ecs P6bat-a+

    Google twoim przyjacielem. Akurat jesli chodzi o płyty ECS jest kilka stron z takimi listami. Np taka http://www.ecsusa.com/support/table_celeron.html czy taka: http://www.ecsusa.com/support/table_p3.html Oczywiście dochodzi jeszcze taki myk jak to ze możesz olać dzielnik (płyta moze mieć napisane że obsłubuje np. do 8.5 a i tak wsadzisz co chcesz i pójdzie - najwyżej coś sie na ekranie startowym biosu śmiesznego pokaże). Dochodzi dodatkowy myk - przejściówka slot->FCPGA. I jeszcze jedno - zawsze możesz wsadzić procek na 133 Mhm, mimo że płyta daje Ci 100. Własnie tak mam. A więc moim zdaniem bez moda wsadzisz każdego coppermina slot-1, lub fc-pga z przejściówką, czyli najwyżej chyba PIII - 1100 .
  8. A jakie dałeś napięcie? Zrobiłes tą wersję moda która ustawia na VID 1.65 "na wszelki wypadek", czy zostawiłeś te nóżki w spokoju i ustawiłeś poprawne napięcie (to jest ta przejsćiówka z regulatorem?) ? No bo jesli masz większe napiecie niż nominalne dla tego tulipana, to może masz za słabe chłodzenie?
  9. Cyneq

    Co ... Sprzedać

    > przy dzielniku 1/3 dzieje się coś z dyskiem, tunerem (zakładam że tuner PCI, skoro piszesz o oglądaniu TV:) ) ? Nie, luz pełny, wszystko okej. Mówię oczywiście o 124. > Z tym dzielnikiem 1/4 dziwna sprawa - może po prostu płyta nie jest w stanie go obsłużyć (mimo, że PLL udostępnia taką możliwość). Nie wiem, możliwe jeszcze że ten CPUFSB coś miesza. Ściągnałem specyfikacje PLLa, więc sprawdzę czy to co on pisze o zawartości jego rejestrów zgadza się z tym co powinno być. > Oczywiście sam i810l (grafika) może się nie wyrabiać przy podkręconym fsb - agp ma wtedy ~87MHz). Wiesz, z teog co kojarze to tam jest bardzo umowne AGP i tak naprawdę część graficzna komunikuje się z reszta chipsetu po szrokiej magistrrali, chyba z pełną szybkością chipsetu. Stąd pewien przyrost prędkosci miedzy i810 a oryginalna kartą intela (720 czy coś takiego) która jest w niego "wszczepiona". > Jak masz możliwość to pożycz od kogoś kartę PCI i będziesz wiedział, czy brak stabilności przy fsb133 powoduje zintegrowana grafa... Ha, przecież mam gdzieś taką kartę, spróbuję. Tylko że wtedy i tak może coś sie walić przez overclock (PCI jest przetaktowany). No coż, chyba jednak cielak poleci na allegro z super-hiper overclockerską reklamą :)
  10. Pytanie ma nieco szerszy kontekst. Otóż do wczoraj siedziałem na celeronie 700 puszczonym na 1050. Chodzi to super, zupełnie żadnych zwiech. Dodam że nie jestem maniakiem overclockingu, gier 3d nie uzywam, ale troche wydajności się przydaje. Proc ten ma jak wiadomo tylko 128 mb cache, więc przy tak dużej dysproporcji między "wewnętrznymi" megahercami a "zewnętrznymi" to nieco za mało. Udało mi się dopaść okazyjnie PIII 1000, ale na FSB 133. I tu mały problem. Mój chipset to i810l, więc płytka (ECS P6IWT-Me 1.2a) nie obsługuje oficjalnie 133. Oczywiście udaje się ustawić nieco wiecej przez cpufsb (generator 9248-87). Problem jest taki, że niestety po puszczeniu tego na 133 wyszły błedy na memteście (mimo wydłużenia Cl do 3), a w Suse nie odpaliło się juz KDE. Obawiam się ze niestety i810l (zintegorwana grafika) przy 133 po prostu dostaje zadyszki. Jest jeszcze dodatkowa ciekawa cecha - mój PLL daje od 133 PCI albo 1/3 albo 1/4. Z tym że próby użycia 1/4 niestety powodują wykrzaczenie wszystkiego (ekran robi się w kwadraciki). Stabilnie system chodzi z FSB 124 i PCI 41.3 W zasadzie PCi nie jest takie istotne (wszystko zintegrowane, z dyskiem nie ma problemów bo może pracować na udma33/66/100 a kontroler daje tylko udma33). Więc pytanie moje jest takie: - czy zostać przy tym PIII chodzącym w tym systemie stabilnie na 930, - czy zostać przy cielaku puszczonym na 1050. Subiektywne wrażenia są podobne. A koneicznośc używania CPUFSB na piracie98 jest dość uciążliwa. Na razie zmiana płyty nie wchodzi w rachubę. Komp jest wykorzystywany do prac "biurowych", "internetu", oglądania TV, czasem zgrywania. Jeśli gry to tylko emulator amigi :P A może macie jeszcze jakies sugestie co do prób z 133 FSB?
  11. To co znalazłeś to jest 486, a nie pentium, wiesz o tym? w socket 7 nie wsadzisz. FSB 33 (chodzi na 40), mnożnik razy 4 (jak mozna łatwo wywioskować po oznaczeniu "DX5").nu
  12. Cyneq

    Pga370[socket370]

    Panikujecie, softfsb i cpufsb - mają tak rozbudowane bazy generatorów że praktycznie każdą plytę można podkręcic, nawet taką która w życiu nie słyszała o OC.
  13. Po prostu nie lubię pytań bez odpowiedzi. Dlatego też postanowiłem dodać moją wersję. Dzięki temu następny przekopujący się przez gogla właściciel siedemsetki byc może najpierw sprawdzi stepping.
  14. Bardzo ciekawa sprawa. Tez mam cielaka 700, ale cC0, stepping 6. Jego nominalne napięcie to 1.7. Na moim byle jakim zasilaczu, bylej jakiej płycie (ECS P6IWT-Me), bylej jakiej przejściowce FCPGA (ale ze zworkami do napięcia) działał stabilnie do 70. Na 75 się już zwieszał. Na 85 nie działał, to akurat nic dziwnego (to jedyne ustawienie że pamięć i chipset i810 dostają tyle samo co pros, a PCI jakieś 27 mh. W pozostałych poniżej setki jest x1.5). Całe przekręcanie robiłem CPUFSB. O 100 też nie było co marzyć. I to wszystko identycznie nawet przy podniesieniu napięcia do 1.85. co ciekawe na 1.85 nawet nominalnie się zawieszał. Zostawiłem wiec tak dla jaj 1.75V i postanowiłem do sprawy wrócić. Aha, dla pełnego orazu - coolel mam jakikolwiek, aluminiowy, ale spory (większy niż normalny od cielkaka). Wczoraj mialem okazję żeby otworzyć obudoę, więc myśle sobie - zamiast kombinowac w cpufsb po rpostu włącze 100 MHz zworką na płycie, a potem pomieszam jeszcze napięciem. No i cudo. Przestawiłem ta zworkę, włączyłem kompa, wstał, pokazał 1.05GHz, odpalił bez problemu widne, przeżył dość długa przygodę z HotCPUtesterem. Odpaliłem normalny system i przez cały wiecżór chodził ok. Dziś go pomęcze albo hotcpu albo jakims primem jeszcze, ale jak przesmaruje łożysko o dwentylatora bo nie zawsze startuje :P Także potwierdzam ta dośc powszechną opinię ze 700tka, ale cC0 chodzi bez problemu na 100.
  15. Ciekawa sprawa - teoretycznie ten mod powinien nie działać, i żadne przejściówki nie powinny działać. Bo jak pisano w róznych miejscach w Tualatinach zmieniono protokół szyny, więc dostosowanie socketu i napięcia nie wystarczy. ciekawe że przecza temu doniesienia ludzi o modach zarówno na BX jak i na innych. Ja się wlaśnie zastanawiam czy u mnie pójdzie jakiś Celeron-T. Moja płyta miała nawet nie odpalać copperminów (ECS P6IWT-ME, na i810 to nie "e"), ale widocznie ten Cel700 którego wsadziłem o tym nie wiedział i bezczelnie działa. Fakt że mimo dwóch gniazdek i tak włożyłem w socketa przejściówke do FC-PGA (slot na niej jest podobno tylko do PPGA). Moja przejściówka ma zworki do napięć, więc myślę że spróbuje kiedyś zrobić na niej drutmod i włożyć Tualtina, tylko co ja znim zrobie jak jednak nie zadziała :) Właśnie - jaka może być przyczyna niezadziałania, zakładając że jestem w stanie wykonać drutmoda oraz ustawić napiecie na 1,65? Co ciekawe w najnowszym biosie mam niby najszybszy procesor 14x100 czyli 1400, czy to jakas delikatna sugestia? (Przecież mnożnik w biosie to lipa w 99% przypadków)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...