Jump to content

WoDzu8o4

Stały użytkownik
 • Posts

  58
 • Joined

 • Last visited

About WoDzu8o4

 • Birthday 04/25/1980

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://preview2.awardspace.com/adam.pl/
 • GG
  6421147

Profile Information

 • Skąd
  Koszalin

WoDzu8o4's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Mam zamiar kupić tanią drukarkę na USB. I z opisów najlepiej prezentuje się Lexmark Z735 (niska cena ok. 130zł, maks. rozdz. 4800x1200). Dlaczego odradzacie tę firmę? W sprawach drukarek jestem zielony, więc dzięki za każde info. Jeśli nie ten model to jaki?
 2. To nie wina Acera tylko producenta dysku :lol: A próbowałeś go na nowo sformatować? Bo może to fałszywy alarm.
 3. Korzystałem już z gwarancji (na ten model co w sygnaturze :wink: ) bo miałem uszkodzone subpiksele. Odesłałem go do Agito.pl i... co prawda czekałem ok. tygodnia (bo nie mieli na magazynie... podobno), ale się doczekałem wymiany na nowy. Teraz mam pęknięcie na zawiasie z tyłu no i wcale mi się to nie podoba (więc nie gloryfikuję Acera bo jest troszkę tandetny), ale mi to specjalnie nie przeszkadza. Przy zakupie kierowałem się stosunkiem wydajności i energooszczędności do ceny. Nic lepszego nie znalazłem. Byłem wśród 40% pechowców to jest duża szansa, że teraz jestem wśród tych 60% :wink:
 4. Ja używam: 1. Launch Manager'a - zapewnia OSD przy regulacji głośności i ustawiłem sobie skrót do jednego programu. 2. ePower Manager'a - do włączania/wyłączania LAN'a i CardBus'a oraz... ustawiania jasności LCD po restarcie :lol: Jakby były jakieś zamienniki to pewnie bym się pozbył tych programów.
 5. Każdy przy zakupie szuka kompromisu... więc dlaczego nie zaoszczędzić na obudowie? Bo tylko to robią producenci laptopów, cała reszta to kupowane u innych producentów podzespoły. Ja mam laptopa firmy Intel-ATI-Nanya-Kingston-Hitachi-QSI-itd. Więc nie kłućcie się o to kto ma lepszą obudowę :lol: albo serwis (najlepszy mają Ci co kupują w Stanach :D ). Kupujcie sobie obudowy i gwarancje jakie chcecie. Laptop z każdej firmy może się zepsuć (oprócz IBM'a :lol: )!!!
 6. A skąd taka myśl? W lapku nie mam możliwości zmiany CL więc paręset więcej MB/s uzyskałem właśnie dzięki zmianie częstotliwości (ddr2 :) )
 7. Dziwne... U mnie kaszanę robił tylko ATItool (v0.24), ale NHC działa bardzo dobrze. Może zmień drivery ATI, ja używam: NGO-1513.
 8. To jest powrót do standardowych - zapisanych w chipie karty graficznej - ustawień częstotliwości. I nie ma wtedy znaczenia czy PowerPlay jest włączony czy nie. Przechodzisz na drugi ekran przy domyślnych ustawieniach częstotliwości karty (ja korzystam ze skrótu Acerowskiego LaunchManagera <Fn> + <F5>, ale można też przez okno zaawansowanych ustawień ekranu). Jak już sygnał jest na drugim ekranie (lub na obu) w zakładce Graphic w NHC (przy wyłączonym PowerPlay'u :wink: ) wybierasz ATI Clock Control z dowolnie (w granicach rozsądku) ustawioną częstotliwością.
 9. Wsparcie, czyli możliwość wyłączenia PowerPlay'a, żeby nie pojawiały się konflikty z NHC. Ciągle nie wiem gdzie przeczytałeś, że NHC używa PowerPlay'a do obniżania taktowania? Autor napisał, że PowerPlay musi być wyłączony, żeby korzystać z regulacji częstotliwości za pomocą NHC. A gdy przełączasz sygnał na inny wyświetlacz to PowerPlay wyłącza się sam (wyświetla nawet komunikat na ten temat) bo to jest tylko program do obniżania częstotliwości karty, dla oszczędności energii, PowerPlay nie zwiększy Ci mocy karty! Jak chcę obejrzeć film na TV, to nie na dwóch wyświetlaczach :lol: Jestem pewien! I to działało na paru telewizorach (10 letni Sony, 2 letni Sony, ponad 10 letni Grundig) więc pewnie działa na wszystkich z łączem EURO lub S-Video. Rzeczy w tym, że potrafię już obniżyć taktowanie karty jeśli sygnał idzie tylko na TV (w sumie to nawet jak sygnał idzie tu i tu, to karta bez problemu działa na niższych częstotliwościach), ale nic mi to nie daje, bo co chwilę włącza się wentylator.
 10. Skąd ta informacja? Na pewno mówisz o NHC 1.10? Mogę ustawić rozdzialczość jaką chcę na TV :D najwyżej obraz zostanie obcięty (przemieszczam się wtedy po całym ekranie za pomocą kursora - cały pulpit się przesuwa). Poza tym chcesz mi powiedzieć, że przy rozdziałce 1024x768 karta się bardziej grzeje niż przy 1280x800? :lol: Udało mi się obniżyć taktowanie karty przy sygnale na TV, ale po przełączeniu sygnału. (Później żeby wrócić bez problemu z sygnałem na ekran laptopa muszę znów ustawić defaultowe taktowanie karty.) Jednak nawet przy niskim taktowaniu wentylator włącza się po 5 minutach. Wniosek z tego, że przy sygnale na TV karta się bardziej grzeje (w sumie to bezsensu :huh: )
 11. Próbowałem ustawić inną częstotliwość AtiTool'em (v024), ale po przełączeniu na dwa ekrany, zobaczyłem pionowe paski na laptopie, a na TV nic. Sterowniki do karty mam NGO (v1513) więc nie powinny być przyczyną problemu. Możliwe, że przy innej częstotliwości, karta w ogóle nie obsługuje wyjścia na TV. Jeśli tak to NHC i Everest oszukują odczytując częstotliwość karty. Coś tu jest nie tak :blink:
 12. Chyba używałeś starszą wersję NHC, bo w najnowszej jest dołączona obsługa PowerPlay'a. To u mnie podobnie. Ale gdy grafa ma obniżoną częstotliwość to wiatrak się włącza dopiero powyżej 65'C na procku B) i właśnie tak powinno być przy odtwarzaniu filmów. CZY KTOŚ TO WIE? :ploom:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.