Jump to content

Jenot

Stały użytkownik
 • Posts

  680
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Jenot last won the day on October 8 2021

Jenot had the most liked content!

About Jenot

 • Birthday 04/21/1972

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://jenot.net
 • GG
  5406317
 • Skype
  jenot1

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Chełm

Recent Profile Visitors

3017 profile views

Jenot's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Dedicated Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

6

Reputation

 1. Ja bym jeszcze tak dla świętego spokoju sprawdził co będzie jak zdejmiesz boczny panel obudowy. Może jest jakiś problem z obiegiem powietrza? Ewentualnie producent coś spier... (źle założone termopady, pasta).
 2. Najprostsza odpowiedź - co uda Ci się kupić. Poza tym FSR/DLSS bym się nie przejmował bo na monitorze FHD i tak nie będziesz tego używał.
 3. Tak, pod warunkiem, że grabber obsługuje PCIe 4.0. Z grubsza można założyć, że przepustowość gen4x8 jest taka jak gen3x16, ale właśnie pod warunkiem, że karta obsługuje gen4.
 4. Nie zauważyłem tylko, że reinstalowałeś Windę. O DDU nie pisałeś (ale skoro instalowałeś świeży system, to nieistotne), o zworce CMOS reset też. Nie zawsze update biosu czyści nvram i zostają jakieś śmieci. Wyłącz PBO w biosie, RAM na 2133MHz, najnowsze sterowniki i próbuj. Różne konfiguracje pamięci testowałeś, a pojedynczo obie kostki? Wkładaj w drugie gniazdo od procesora.
 5. Reset CMOS zworką (czasem reset w biosie bie pomaga po zabawach z RAMem), usunięcie wszystkich sterowników grafiki (ddu), ewentualnie reinstalacja Windows.
 6. Ne ma takiej opcji na konsumenckich platformach. O ile pamiętam to na AM4 są dostępne 24 linie z procesora - 16 na pierwszy slot PCIe, 4 na pierwszy slot M.2, reszta do chipsetu. Droższe płyty na x570 pozwalają na konfigurację np. trzech slotów x16 (mechanicznie x16) jako 16+0+0, 8+8+0, 8+4+4. I to w zasadzie max. Jak chcesz pełne sloty x16 (elektrycznie) to kup platformę HEDT - threadrippera.
 7. Będziesz musiał przełożyć wentylatory na drugą stronę chłodnicy tak, żeby zasysały powietrze do środka (pull). Góra i tył ma wyrzucać na zewnątrz.
 8. W zestawie będziesz miał 3xPure Wings, ja bym walnął maksymalną ilość jaka wejdzie i konfiguracja przepływu - przód zasysa, góra i tył wyrzuca powietrze, Noctua ma wiać od przodu do tyłu. Elementem najbardziej się grzejącym będzie GPU i to tam masz zapewnić najlepszy przepływ. Szkoda, że nie ma miejsca na dole na dodatkowy wentylator dmuchający na grafikę, ale i bez niego będzie OK.
 9. Weź te Cruciale Ballistix Black. To dobre pamięci. AiO mimo zalet ma też wady - parowanie płynu, brak (zwykle) możliwości jego uzupełnienia, wolna to wolna, ale reakcja płynu z elementami układu co powoduje pogorszenie wydajności i może prowadzić do uszkodzenia pompki, zerowe możliwości serwisowania. Ja swojego Freezera po trzech latach wywalam, nawet jeśli tyle przeżyje. I... pewnie pokornie wrócę do powietrza ;)
 10. To kup NH-D15S black (bo w standardowym kolorze rzadkiej sraczki żonie może się nie spodobać) i miej spokój. Jak kupisz AiO to po trzech latach i tak lepiej je wyrzucić, więc może nie doczekać upgrade'u procesora.
 11. Ten BeQuiet jest OK, testy Jezusa z GN wypadły dobrze, mesh na froncie robi swoje. AiO 240 spokojnie ogarnie 5600x, powietrzne też nie jest potrzebne jakieś topowe, Fera 5 spokojnie schłodzi ten proc, on w porywach pod ciężkim obciążeniem ledwo dobija do 100-110W. Jeśli kupisz coś lepszego to już będzie overkill, chociaż w tej ładnej budzie fera będzie wyglądać trochę biednie.
 12. Znaczy "taniej" (chociaż mogę się mylić patrząc na wzrost cen produktów spożywczych). 5800X powinien stanieć - zwykle tylko topowe procki z serii długo trzymają ceny.
 13. Ale tak wygląda historia komputerów. Ja pierwszych serii z DDR5 nie dotykam, tak jak długo zwlekałem z migracją na DDR4 - niech trochę technologia okrzepnie, dojrzeje. Jak weźmiesz 5600x i za dwa lata będzie w jakiejś grze niedomagał to za kopę jajek kupisz 5800x.
×
×
 • Create New...