Jump to content

wysio

Stały użytkownik
 • Posts

  928
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by wysio

 1. Przy dwóch kostkach można pokombinować i zejść z tymingami - nie tylko tymi podstawowymi, które płyta potrafi ustawić zbyt luźno.
 2. Przy 4 kostkach nie jest rzadkością, że nie chcą działać na częstotliwości z XMP. Możesz spróbować podnieść napięcie na 1.40V. Czasami coś to daje...
 3. Zgłosić do serwisu, skoro laptop jest niemal nowy. Coś nie wyrabia a w laptopie za mocno nic się samemu nie zrobi.
 4. Żadne przejściówki. 144 Hz uzyskasz łącząc komputer przewodem pod display port. Chyba niezbędne jest też zainstalowanie oprogramowania do monitora.
 5. Wiesz co.... Kiedyś na jakimś tam sprzęcie też miałem dziwne przycinki i już nawet nie pamiętam, co było ich powodem - chyba w moim wypadku była to pamięć RAM. Ale taki nie w pełni sprawny sprzęt zawsze gorzej wypadał w testach typu 3dMark. Zawsze po tym sprawdzałem i sprawdzam, czy komputer działa prawidłowo. Gdy coś się dzieje ze sprzętem, wynik będzie dużo gorszy od przeciętnej. Ps. W Forzy 5 mam średnio ok 60 klatek w FHD i ustawieniach ultra i nie mam dziwnych nagłych spadków, a mam gorszy procesor i kartę.
 6. Jestem tego samego zdania, co kolega wyżej. Dodatkowo mam w tym doświadczenie, bo dość często zdarza mi się reaktywować starsze laptopy, które naprawdę nieźle sobie radzą z Win10 na dysku SSD z 4GB RAM. Również na C2D. Win 8.0 czy 8.1 też bym omijał z daleka, a Win7 to już taki.... nieświeży jak kanapka z przed 4 dni. W ostateczności nawet na zwykłym HDD wrzuciłbym 10-tke. Tylko pamiętaj, żeby była w wersji 64bit.
 7. Zainstaluj FurMark i przetestuj kartę. Jeśli coś jest z nią nie tak, to z pewnością w tym programie to wyjdzie.
 8. Jeśli mówimy o laptopie, to napisz jeszcze, czy wiatrak przy tak wysokiej temperaturze wchodzi na wysokie obroty. Bo jeśli jest cicho, to masz skopane chłodzenie i trzeba to jak najszybciej naprawić. Jeżeli znów szum wiatraka zwiększa się wraz ze wzrostem temperatury, to masz najpewniej zapchane kurzem chłodzenie. Trzeba wtedy odkręcić obudowę i dmuchnąć sprężonym powietrzem.
 9. Zawsze się robi tak, że ustala się minimalne napięcie procesora potrzebne do jego poprawnej pracy. No ale chyba to już robiłeś, bo pewnie musiałeś podbić napięcie przy OC? Ogólnie to dużo Ci dało w testach to OC?
 10. Ot właśnie, żywotność. Jeśli masz zamiar dużo męczyć laptopa grami, to jest zawsze większe prawdopodobieństwo, że może paść - chyba, że sprzedaż go przed końcem gwarancji. W innym wypadku może skończyć się wysokimi kosztami.
 11. Jeśli poprzednia pamięć pracowała z mniejszą prędkością, to nowa może być szybsza, ale i tak się ustawi na mniejszą częstotliwość. Ale coś jest nie tak, skoro zauważyłeś jakieś spadki. Rozumiem, że obecna pamięć to 3200 MHz? Wchodziłeś do biosu, żeby sprawdzić, z jaką prędkością pracuje?
 12. Do takich zastosowań, to 5800x będzie bardziej niż wystarczający. Osobiście mając taką grafikę i 2600X, zmieniłbym na 5600x, przy którym ten GF mógłby już spokojnie rozwinąć skrzydła, a różnica między 2600 była by i tak bardzo duża.
 13. Przyczyn może być wiele i w większości związane są z płytą. Obserwuj zachowanie. Jeśli pojawią się problemy, to po ponownym możliwym uruchomienie kompa nie zamykaj systemu, tylko go uśpij by później zobaczyć, czy wstanie.
 14. Ojej, a co ma Ci dać odłączenie zasilania? Wyjmij baterię z płyty na kilka minut. Odłącz wszystko, co masz podłączone pod komputer. Jeśli dalej nic to nie da, możesz spróbować odłączyć już w środku budy przedni panel USB i audio. Jeśli dalej nie będzie pozytywnych rezultatów, to może być płyta lub zasilacz. Wypadałoby też podłączyć inną grafikę dla sprawdzenia no i na końcu inny zasilacz.
 15. Nic nie zaburzy. Wentylatory będą lepiej radzić sobie w opróżnianiem obudowy z gorącego powietrza, przez co te wlotowe będą pracować wydajniej i będzie właśnie lepsza cyrkulacja. Daj znać, czy temperatury Ci spadły.
 16. Tak, pamięci będą pracować z taktowaniem tych wolniejszych. Czy będzie zysk? To zależy, czy używasz programów, które będą to wykorzystywały, bo do standardowego używania grania 16 GB w zupełności wystarcza. Z resztą zawsze możesz odpalić sobie w tle jakiś program monitorujący zajęcie pamięci RAM i na bieżąco sobie sprawdzać.
 17. Ile pamięci RAM, to przecież zależy od tego, do czego będzie służyć komputer... Może na początku do ustalmy, a później ewentualnie można pisać o konkretnym modelu i częstotliwości...
 18. Takie jaśniejsze miejsca na monitorze to normalna sprawa. Podczas pracy tego nie widać.
 19. Ha ha ha, też zaczynałem 0d GF5200. To była tragedia. Bardzo mało wtedy wiedziałem o komputerach. Kupiłem wtedy kompa w jakimś dużym sklepie, omamiony bezużytecznymi cyferkami typu Celeron 2.4Ghz i GF5200 128MB. Tylko Quake 3 dobrze mi chodził, reszta klatkowała. Później kupiłem GF5600 ultra. Też okazała się niezbyt dobra - wtedy za te same pieniądze Radeon 9800 był dużo lepszy. A jeszcze można było trafić na wersję, gdzie odblokować można było potoki i wtedy dopiero karta dostawała kopa. Zacząłem dużo czytać i chłonąć wiedzę komputerową. Efektem była zmiana płyty i procesor Barton M, który miał bardzo dobry potencjał OC. Jeden nawet udało mi się spalić. Przez kilka dni nie mogłem pozbyć się tego specyficznego smrodu z mieszkania. Wpadła też niezła karta, GF 6800XT. Coś tam też można było w niej odblokować i ładnie się kręciła. W połączeniu z Bartonem dawało to już przyjemność z grania. Potem było 8600 GTS z dobrym fabrycznym chłodzeniem, gdzie już nie można było przy niej tyle podłubać, jedynie OC. Potem 9600GT i w końcu perełka - HD7770 w najlepszej wersji. Później długo długo nic i po zmianie całej platformy wpadła wreszcie GTX1070, kupiona za 960zł. Z uwagi na obecne ceny kart, chyba zostanie ten GTX ze mną na dłużej.
 20. A czy karta przechodzi w tryb 2d i zrzuca zegary? Widziałem przypadki, że karta źle współpracowała ze sterownikami w tym sensie, że zegary były cały czas w trybie boost, podczas gdy karta nie była obciążona. To powodowało zwiększoną temperaturę.
 21. Ewentualnie spróbowałbym jeszcze na win 7, bo 10 może sama w sobie bardziej wykorzystywać procesor.
 22. Przewód, skoro zmiana portu nie daje rezultatu... Kiedyś miałem podobnie i pomogła wymiana przewodu sata. Oczywiście jest jeszcze możliwość, że system wyłącza niepotrzebnie zasilanie na tym dysku... Ale to raczej mało prawdopodobne.
 23. Raczej wadliwy RAM. Pojedynczo jedną i drugą próbowałeś? Może jedna z kości jest uwalona...
 24. Masz zamontowany głośniczek sygnalizujący start lub błędy komputera? Jeśli nie, dobrze by było, żebyś go zamontował. Może by coś podpowiedział, który podzespół stwarza problemy...
×
×
 • Create New...