Jump to content

wysio

Stały użytkownik
 • Posts

  913
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by wysio

 1. Tak, pamięci będą pracować z taktowaniem tych wolniejszych. Czy będzie zysk? To zależy, czy używasz programów, które będą to wykorzystywały, bo do standardowego używania grania 16 GB w zupełności wystarcza. Z resztą zawsze możesz odpalić sobie w tle jakiś program monitorujący zajęcie pamięci RAM i na bieżąco sobie sprawdzać.
 2. Ile pamięci RAM, to przecież zależy od tego, do czego będzie służyć komputer... Może na początku do ustalmy, a później ewentualnie można pisać o konkretnym modelu i częstotliwości...
 3. Takie jaśniejsze miejsca na monitorze to normalna sprawa. Podczas pracy tego nie widać.
 4. Ha ha ha, też zaczynałem 0d GF5200. To była tragedia. Bardzo mało wtedy wiedziałem o komputerach. Kupiłem wtedy kompa w jakimś dużym sklepie, omamiony bezużytecznymi cyferkami typu Celeron 2.4Ghz i GF5200 128MB. Tylko Quake 3 dobrze mi chodził, reszta klatkowała. Później kupiłem GF5600 ultra. Też okazała się niezbyt dobra - wtedy za te same pieniądze Radeon 9800 był dużo lepszy. A jeszcze można było trafić na wersję, gdzie odblokować można było potoki i wtedy dopiero karta dostawała kopa. Zacząłem dużo czytać i chłonąć wiedzę komputerową. Efektem była zmiana płyty i procesor Barton M, który miał bardzo dobry potencjał OC. Jeden nawet udało mi się spalić. Przez kilka dni nie mogłem pozbyć się tego specyficznego smrodu z mieszkania. Wpadła też niezła karta, GF 6800XT. Coś tam też można było w niej odblokować i ładnie się kręciła. W połączeniu z Bartonem dawało to już przyjemność z grania. Potem było 8600 GTS z dobrym fabrycznym chłodzeniem, gdzie już nie można było przy niej tyle podłubać, jedynie OC. Potem 9600GT i w końcu perełka - HD7770 w najlepszej wersji. Później długo długo nic i po zmianie całej platformy wpadła wreszcie GTX1070, kupiona za 960zł. Z uwagi na obecne ceny kart, chyba zostanie ten GTX ze mną na dłużej.
 5. A czy karta przechodzi w tryb 2d i zrzuca zegary? Widziałem przypadki, że karta źle współpracowała ze sterownikami w tym sensie, że zegary były cały czas w trybie boost, podczas gdy karta nie była obciążona. To powodowało zwiększoną temperaturę.
 6. Ewentualnie spróbowałbym jeszcze na win 7, bo 10 może sama w sobie bardziej wykorzystywać procesor.
 7. Przewód, skoro zmiana portu nie daje rezultatu... Kiedyś miałem podobnie i pomogła wymiana przewodu sata. Oczywiście jest jeszcze możliwość, że system wyłącza niepotrzebnie zasilanie na tym dysku... Ale to raczej mało prawdopodobne.
 8. Raczej wadliwy RAM. Pojedynczo jedną i drugą próbowałeś? Może jedna z kości jest uwalona...
 9. Masz zamontowany głośniczek sygnalizujący start lub błędy komputera? Jeśli nie, dobrze by było, żebyś go zamontował. Może by coś podpowiedział, który podzespół stwarza problemy...
 10. Jest taki program. Nazywa się FurMark. Służy do sprawdzania karty także po OC. Tylko kontroluj temperaturę, żeby się nie spaliła...
 11. Tu masz porównanie czterech modeli. https://www.chip.pl/2021/06/geforce-rtx-3080-ti-test-recenzja-opinia/
 12. To nie ma nic wspólnego z kartą graficzną. Po prostu komp nie wstaje przez pamięci. Ten problem był poruszany często i dużo już było na ten temat napisane. Sprawdź w BIOS, czy timingi pamięci się zgadzają, przedstaw na CR2, jeśli jest ustawione na CR1. Jeśli to nic nie da, zwiększ o jeden wartość CL. Na końcu spróbuj ustawić na 3000 MHz ręcznie. Zdarza się, że pamięci nie pracują z deklarowanymi przez producenta osiągami. Najlepiej je wtedy wymienić. A jak je już będziesz wymieniać, to na jakieś pożądanej firmy, np crucial.
 13. W niektórych płytach głównych trzeba nieco podnieść napięcie na pamięciach przy 4 szt. Oczywiście mówimy o 100% sprawnych kościach, czyli przetestowanych w mieszanej konfiguracji przy obsadzeniu w dwóch slotach.
 14. wysio

  Rtx 2060 super

  Najlepiej użyj w trybie awaryjnym DDU - display driver uninstaler. Zasilacz masz odpowiedniej mocy?
 15. R5 2600 zysk też nie będzie zły.
 16. Skoro temperatura karty nie przekracza 75 stopni, zrób swoją krzywą wiatraków w programie MSI Afterburner. Musisz zmniejszyć obroty wiatraków karty przy danej temperaturze. Zmniejsz obroty tak, żeby w największym obciążeniu temperatura nie przekraczała 90 stopni. Przed zakupem sprzętu warto jest przejrzeć w sieci jakieś testy czy opinie na jego temat, żeby później nie być rozczarowanym. Nie od dziś są wersje kart, które potrafią być bardzo głośne.
 17. Są odpowiednie spraye do elektroniki. Można też przemyć czystym spirytusem i płatkiem kosmetycznym. Ogólnie to jeśli w ogóle się uruchomi, to długo raczej nie podziała. Zależy, ile w tej wodzie leżał...
 18. Też myślałem nad LG, ale w końcu wziąłem Philipsa 55 705 i jestem mega zadowolony. Obraz wyśmienity, filmy w fhd wyglądają super, w 4k rewelacyjnie. System Android działa szybko, wszystko można robić głosowo, ambi light dodatkowo pogłębia wrażenia. Dźwięk też ma bardzo przyzwoity. Ostatnio w promocji był za 3800 zł.
 19. Musisz podłączyć buzzer. Być może będzie emitował dźwięki po których naprowadzi na problem.
 20. Do gier to chyba 5600 wystarczy. Po co wydawać tyle pieniędzy na coś, co nie wykorzysta tyle rdzeni i wątków?
 21. Głośniczek masz zamontowany? Jeśli tak, to czy wydaje on jakieś sygnały? Zasilanie CPU na górze płyty oczywiście poprawnie podłączyłeś?
 22. Przy takim chłodzeniu masz takie wysokie temperatury? To niemożliwe. Musiałeś źle założyć radiator i nie dolega prawidłowo do procesora. Limit temperatury to ja zawsze w biosie ustawiałem.
 23. Przestań obserwować zachowanie procesora - tak będzie najlepiej. Samo taktowanie to jedno, a wykorzystanie poszczególnych rdzeni to co innego. Moim zdaniem jest wszystko ok i nie ma co szukać dziury...
 24. Wymienili Ci na nowe - zasilacz i RAM?
×
×
 • Create New...