Skocz do zawartości

wujekoswiecim

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    162
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez wujekoswiecim

  1. To nie jest główny powód zakupu, po prostu do tego dodatku się przyzwyczaiłem i dlatego tak pytam. Podstawowe kryteria zakupu mam zupełnie inne, ale chciałbym również aby moja kolejna płyta coś takiego miała.
  2. oj w płytach MSI to napewno jest domuślnie, siedzę aktualnie na 790FX-GD70 i po przejściu ekranu POST, pokazuje mi się temperatura procesora, a zresztą: http://www.madshrimps.be/vbulletin/f28/m-msi-790fx-gd70-secret-features-63481/ na P55-GD80 też miałem tak samo. Stąd moje pytanie czy inne płyty (Asus, Gigabyte) też posiadają taką możliwość. Budżet do 700 zł.
  3. Witajcie. Po wielu miłym momentach z płytami MSI (P55-GD80, 790FX-GD70) szukam płyty głównej pod Haswella z równie funkcjonalnym dodatkiem. Nastawiłem się już na Z87-GD65 ale widzę, że np taki Asus Z87 Pro ma jeszcze fajną kartę WLAN na pokładzie czego w MSI brak. Asus także posiada na laminacie wyświetlacz kodów ale nie wiem czy może on pełnić funkcję wskaźnika temperatury. Proszę o Wasze sugestie na ten temat.
  4. Dziękuję Ci za zainteresowanie. Popraw mnie jeśli się mylę - sterowniki mogą powodować BSOD, ale moim zdaniem raczej nie spowodują, że płyta główna zgłasza jakiś błąd sprzętowy. Również dzięki za odpowiedź. Co do felernych Feelów to coś mi się obiło o uszy, ale jak odpale Orthosa to wszystkie napięcia niewiele spadają (mierzę multimetrem) więc raczej nie jest to wina zasilacza. Kondensatory elektrolityczne wyglądają jak nowe, a w bezpośrednim sąsiedztwie socketu są polimery.
  5. Witajcie. Nie mam już pomysłu za co się zabrać - sytuacja ma się następująco. Jest sobie zestaw: - E3200 LGA775 - płyta Gigabyte GA - 73PVM-S2H - 2 GB DDR2 GoodRAM - dysk WD Caviar Blue 320GB SATAII - zasiła Modecom Feel III-400 Sprzęt zalicza losowe freezy i zaraz po freezie na chwile BSOD po czym samoczynny RESTART. Czasami po RESTARCIE komputer nie wstaje - BIOS pika długimi dzwiękami, pomiędzy nimi 1 lub 2 sekundy przerwy i tak do momentu aż sam ręcznie nie wyciągne zasilania (BIOS AWARD - nie znalazłem w opisach takiego sygnału). Nie jestem w stanie tej sytuacji zasymulować. Są momenty, że komputer potrafi działać przez tydzień a czasami od razu przy ładowaniu BSOD. Odpisałem kilka z nich (w skrócie): 0x024, 0x07f, 0x00a. Konfiguracja niezmienna od 3 lat. RAM przejechałem MemTestem przez całą noc, SMART dysku jak na screenie. Orthos również całą noc i nic nie pokazał, temperatury w pełnym stresie około 50 C. W Podglądzie Zdarzeń cały czas błędy widoczne na screenie. Prosze o pomoc.
  6. EpoX Ep-8K9A7I, kontroler VIA 8237 w mostku południowym. ============================================================================================================ Problem raczej rozwiązany: "... Lista Southbridge'ow nie obslugujaca dyskow 3.0 Gbs (Sata II): VT8237, VT8237R, VT6420, VT6421L, SIS760, SIS964..." Źródło: Grupy dyskusyjne, naprawa telefonu gsm, naprawa samochodu, naprawa pc, naprawa audio Więc dysku z SATA III napewno się nie tknie :/ Oczywistym jest, że jeśli dysk ma możliwość sprzętowej lub programowej zmiany z SATA II do SATA I to zadziała na w/w kontrolerach. Dziękuje za uwagę. Pozdrowienia.
  7. Witam. Zakupiłem w/w dysk nawet nie wiedząc, że zastosowany w nim interfejs to już SATA III (nigdzie na dysku nie jest to opisane), sprzedawca zapewniał, że to SATA II, więc zworkowo napewno bedzie się dalo wymusić SATA I. Podpinam dysk do płyty, a tu zonk, dysk wogóle nie jest wykrywany (w BIOSie porty SATA włączone i działają). Na stronie Seagate'a nie widze rozwiązania poprzez zworki. Może ktoś z Was miał styczność z tym modelem czy pozostaje mi tylko wymiana.
  8. Nie mam niestety takiej możliwości w BIOSie, płyta jest bardzo uboga jeśli chodzi o opcje OC.
  9. Witam. Sytaucja jest następująca: Kość ma 512 MB typu DDR PC3200 (400 MHz), na komputerze losowe i niezbyt częste zwisy bądź restarty, zasilacz pod obciążeniem napięcia trzyma (mierzyłem linie 12V, 5V i 3.3V), dysk bez badów, podzespoły się nie przegrzewają i teraz najciekawsze po zapuszczeniu memtesta wszystko niby OK, przechodzi pierwszy cykl, drugi cykl i w trzecim cyklu wywala jeden pattern error. Czy w tym leży przyczyna? Dlaczego błąd wyskakuje w trzecim cyklu dopiero (sprawdzane również na innej płycie innym zasilaczu innym procesorze)? Czy to dyskwalifikuje kość?
  10. Panowie wybaczcie, że odgrzebuje tamat piszczenia (GD80), ale mimo zastosowania się do rady jednego z forumowiczów o wyłączeniu C-State nie ustępuje u mnie denerwujące piszczenie cewek szczególnie gdy otworzy się jakąś aplikacje w javie ale też w innych momentach pracy kompa również słychać, czy ktoś sobie już z tym poradził czy mam odsyłać płytę na gwarancję?
  11. Trochę temacik zeszedł z sedna, więc ja postaram się go wrócić na poprawny tor. Mam P55GD80 i gdy się ładuje windows lub uruchomię jakąś aplikacje dochodzą do mnie wyraźnę dzwięki w wysokim tonie. Czyżby to cewki piszczały. Wszystskie inne podzespoły oprócz procka pochodzą, że starego kompa i tam podobny objaw nie występował. Proszę o pomoc.
  12. Standard N: To możliwość pracy również w częstotliwości 5GHz. MIMO: Multiple In Multiple Out Generalnie do użytku domowego właściwie wykorzystuje się w N-ce tylko 2,4 GHz. Jednak ja na razie bym się wstrzymał z urządzeniami zgodnymi ze standardem DRAFT N, dlatego, że prędkości daleko odbiegają od oczekiwanych (oczywiście pomijając fakt wykorzystania zewnętrznego operatorskiego czyli mocne sieciówki + anteny z dużym zyskiem energetycznym), i nie jest on jeszcze w 100 % zatwierdzony przez IEEE. Gdzieś czytałem, że na dniach mają się rozpocząć pracę ostateczną definicją standardu N. Może dla nas użytkowników przyniesie to jakieś wymierne korzyści. :)
  13. Witam. Posiadam obudowę w której obok gniazd USB jest także złącze FireWire i od tego złącza biegnie kabelek do wpięcia w płytę główną ale niestety na mojej płycie nie ma wogóle kontrolera FireWire. Co najlepiej kupić w takim wypadku ?
  14. Jestem zmuszony zmienić płytę główną a pod ręką z podobnego rodzaju (czyli intelowski southbridge) mam tylko P5B Premium, niby to prawie to samo bo ICH8R ale boje się że miacierz może nie wstać... :/ Ma ktoś z Was może jakąś pewną metodę, żebym nie stracił ustawień macierzy.
  15. ja teraz mam chłopaki na nim osadzone E6600 i wszystko działa OK nawet bez ruszania jakichkolwiek napięć na 9x366, tj. 3.3 GHz, próbowałem ustawienie 8x400 czyli teoretycznie mniej GHz i niestety na monitorze nic się nie pojawia. Pamiątki mam 2x2GB 800-tki jakieś daremne no ale bądź co powinny 800 iść tym bardziej, że nic im timingów nie skracałem. Wogóle mam problem z dzwiękiem, mianowicie trzaski w windowsie czy to bez OC czy to OC, ale już czytałem, że właśnie to był wielki problem tych płyt więc chyba wyśle na gwarę dadzą pewnie coś innego oby to było coś w stylu P5K or P5Q.
  16. No niestety nie wiesz, że aby kontroler umożliwiał start systemu musi być z tego co wiem wyposażony we własny BIOS. Masz racje, pewnie rewelacji nie będzie, ale chodzi mi tylko o obsługę dysków SATA z możliwością bootowania systemu. Zgadza się i właśnie tego nie wiem czy on mi pozwoli.
  17. Witam. Mam pytanie odnośnie kontrolera wystawionej na poniższej aukcji: http://allegro.pl/item521612216_nowy_adapt...raid_pci_x.html Jest dość tani i niby na PCI-X, ale chyba to jest także kompatybilne ze zwykłym PCI-em. Teraz tylko kwestia czy pozwala on na bootowanie się systemu z dysku do niego podłączonego.
  18. Troszkę zeszliśmy z tematu, ale mówiąc o Gigabyte'ie miałem na myśli słuszną idee, nie wnikam w jej realizacje w wykonaniu Gigabyte'a, bo nie miałem nigdy płyty z tej firmy. Sam pomysł jest jednak bardzo dobry.
  19. Bardzo fajna sprawa, często nie doceniana przy wyborze płyty a dzisiaj przy szeroko dostępnej aktualizacji BIOSów niestety jest duże prawdopodobieństwo, że człek będzie wdzięczny/przeklinał że kupił taką a nie inna płytę. Z tego co mi się kojarzy to Gigabyte jako pierwszy sprzedawał płyty z dwoma BIOSami (DualBIOS).
  20. chyba tak, no ale czy to jest zabronione przy flashowaniu BIOSu? Sprawa rozwiązana. Wyciągnąłem kostkę BIOSu, na szczęście nie jest wlutowywana i pewien zdolny Pan zaprogramował mi ją na programatorze o dziwo własnej konstrukcji i śmiga jak talala ;]
  21. Witam. Uwaliłem niestety BIOSa z mojej płycie głównej (BIOS ROM checksum error) i potrzebna mi stacja dyskietek aby w kompie u kolegi nagrać na nią BIOSa itd., ale gdy ją podłączam to wszystko jest ok do czasu odpalenia windy. W żaden sposób nie mogę jej zmusić aby się ukazała czy to w menedżerze urządzeń czy w Mój Komputer jako stacja A:. Macie jakieś pomysły? Sorry temat do zamknięcia sprawa się wyjaśniła, za sprawą pewniej witaminki jak to napisał jeden z użytkowników systemu Windows Vista ;]
  22. No to chyba amen, flashowałem BIOS zgodnie z instrukcją DFI pod windowsem i po restarcie kompa pokazał mi się jakże dowcipny komunikat "BIOS ROM checksum error" i coś żeby wpakować dyskietkę z BIOSem. Spreparowana dyskietka systemowa z BIOSem nie pomaga. Co robić, co robić.. ;/
  23. No to extra, może uda się dzięki nam utrzymać temat przy życiu. :)
  24. Koledzy proszę o pomoc, mianowicie też podobnie jak svendemiło się pracowało na tej płycie, ale chyba ją zmienie, bo nie mam do niej cierpliwości. Otóż miałem na niej procek początkowo Pentium D 915, czyli 2 jaja, 4 MB L2 cache'u, NetBurst i takie tam.... i już na początku korzystania z takiego zestawu trochę mnie zaniepokoiło to, że zawsze na starcie system miał 9-10 sekund postoju, komp jakby wisiał nic się nie dało zrobić i po tym czasie nagle wracał do świata żywych, a myśle sobie może to system trza przeinstalować. Potem zakupiłem E6300 bo chciałem pograć w coś aktualnego. Tym razem postawiłem przeinstalować system i co... ta sama akcja, ale jakoś nie było to aż takie bardzo uciążliwe. No i jeszcze za diabła nie mogłem osiągnąć FSB 40MHz, bo chciałem troszkę mojego E6300 pogonić bo wiem, że ma zapas. Podbicie nieznaczne Vcore nie pomaga. Teraz mam Celerona 420 1.6GHz Conroe-L, bo komp ma nieco mniej wymagające zadania niż kiedyś, system przy starcie się dalej zachowuje się tak samo, FSB 400 nie co osiągnięcia, a wiem, że oba procuchy tyle wyciskają. Ale teraz najważniejsze, odgrzałem temat dlatego, że od momentu wsadzenia Celka, komp włącza się dopiero za drugim razem. Pierwsze nacisnięcie power button powoduje, że BIOS piszczy, jest to jeden dłuższy dzwięk, ALE dysk się włącza i na wyświetlaczu pojawia się po jakimś czasie FF. Dopiero wyłączenie komputera na sztywno przyciskiem i włączenie go ponownie powoduje, że POST wstaje, zgłasza się grafika potem dyski itd... Pomoże mi ktoś ?:-)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...