Jump to content

G-man

Stały użytkownik
 • Posts

  12
 • Joined

 • Last visited

G-man's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Mamy problem juz z 3 Toshiba (core 2) i wykorzystaniem pamięci. Mam 2 GB ramu, juz 3 producenta i problem z jej wykorzystaniem. Jeśli mam wykorzystane ok. 1 GB czasami trochę więcej nie mogę włączyć ani 1 nowego okna, kalkulatora, nic. Muszę zamknąć np 1 notatnik i wtedy mogę włączyć cos innego. Nie ukrywam, ze mam dużo różnych aplikacji włączonych, ale nie po to kupiłem 2 nowe kosci 2x1 GB żeby się ograniczać. Wyłączałem plik wymiany, powiększałem go ale nie żadnego efektu. Mam również teraz Viste, z testów, które przeprowadziłem mogę mieć włączone co chcę i nawet przy wykorzystaniu 1,80 GB ramu, cały system działa bardzo płynnie. Oczywiście gdybym mógł używać Visty, ale nie ma sterowników ani do mojej starej drukarki, skanera i tunera.
 2. który sklep Ci napisze, ze chętnie przyjmie zwrot a ty bedziesz mógł jeszcze wymieniać na inne, az jakis przypadnie ci go gustu:)
 3. A skad to przekonie ze L20 jest ciekawsza niz A100? A100 to całkiem nowa linia, standarowo z panoramą z TruBrite. I skad przekonie, za Asus ma cichsze chłodzenie od A100? Wg mnie A100 jest bardzo cicha, szczególnie z ciągłym chłodzniem, tzn jest mozliwosc ustawinia wiatraka, ze pracuje na nizszych obrotach, niz podczas standardowej pracy na wł/wył.
 4. W kazdy laptopie z Celeronem wiatrk bedzie chodził, nawet przy zerowym obciazeniu(oczywiscie nie cały czas, chociaz w niektórych chodzi cały czas i bardzo głośno). Przeciez procesor się nie wyłącza jak nic nie robisz, ani nie zmienia V, wiec gdzie musi odprowadzać ciepło. Napewno Toshiba A100, nie jest głośniejsza od Twojego Asusa i ma kilka trybów pracy, w tym cyklicze uruchamianie wiatraka co ok. 20s/60s, lub praca ciagła. I Toshiba jest o pół tysiąca tańsza.
 5. Obydwa sa na intelu, a to jest gorsza opcja niz układ x200 ati. Co do wiatraka w kazdym celeronie chodzi czesto, ale w kazdym laptopie moze działać ciszej.
 6. Sonic Record Now! jest nie tylko w modelu A100 528, ale równiez 529. Nie wiem skad ten wniosek. Również w modelach M70 jet tylko Sonic Record Now!
 7. Interesująca teoria:) Watpie, zeby tak było. L20 to stara konstrukcja, tzn inna. Seria A to sa panoramy, laptop jest kilka cm szerszy, ma na pewno w ten spsób duzo wiekszy radiator. A po drugie nie wydaje mi sie, zeby Toshiba wypusciła na rynek, kolejna serię dziwnie pracujacych wiatraków. W końcu A100 to modele z 2006, mieli trochę czasu na poprawienie błędów. Bardzo interesująca jest tez cena nowych A100, są bardzo konkurencyjne cenowo, cena w sumie jak za L20, a A100 panorama z tru bright i nawet juz nie wypuścili modelu z combo tylko same z dvdrw.(z tego co ja się dowiedziałem, jest błąd na stronie, a nie przez pomłkę dvdrw, tez dziwna rzecz)
 8. Dlatego najlepiej kupować w sieci. Możesz bez problemu zwrócić, to w dodatku zawsze jest kilka stów do przodu.
 9. Rozumiem, że seria A nie sprawia takich problemów z wentylem jak L20? Nie ma ciagłego włączania i wyłączania wentylatora? Program w Toshibie do zwalnianie predkosci daje jakieś efekty, w koncu to Celeron? Interesuje mnie głównie praca wiatraka podczas korzystania z office i netu. I jak to wygląda nocą, w konu wtedy można stwierdzić czy ktoś obok nas moze spać.
 10. A jak sie przedstawia system chłodzący tego Acera? Idzie całkowicie wyłączyć wiatrak przy 800Mhz? Czy zauważyłeś jakies inne zalety/wady podaczas dłuższego użytkowania?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.