Jump to content

sobih

Stały użytkownik
 • Posts

  1165
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by sobih

 1. stawiam pierwsze kroki w SSD, wpadl mi w lapki revo drive 120gb. czy jest jakiś soft do diagnostyki SSD?
 2. Hmm. Wedle Chińczyków aby wyciągnąć jakieś wnioski, trzeba byłoby porównać odczyty CPU temperature / Core temperature / IOH temperature. Drążąc temat różnic w chłodzeniu dostałem natomiast takie info: No, it varies between different pieces of MB and CPU even for the same model of components used. By the way, in order to raise above the QPI Link Data of above 8000MT/s, he will have to ensure the CPU is cooled down to less than 20 degrees. - ktoś spotkał się z podobnym zaleceniem ze strony Intela?
 3. Pytanie do Jacka, czy na jego Gigabajcie problem wydajność/bclk nie występuje? Wstępna analiza problemu wskazuje na czynnik w postaci wysokich tempratur QPI Bus pod obciążeniem - What we found in our past experience is that LGA1366 processors tend to show this kind of symptom under air cooled conduction when the QPI Link Data is close to or above 8000MT/s. Which, in the case provided is exactly what actually happened, considering the BCLK has been set to 200+ with the UCLK of around 4000, and QPI Frequency of around 4000MHz. Na LN2 bądź bliżej zera na procku sprawa wygląda troszkę inaczej: bclk 220 - ac bclk 223 - ac bclk 223 na zimno:
 4. Dlatego napisałem, że prawdopodobnie, więc swoje przykrości możesz przekazać komu innemu... Ale zapewne masz na myśli XA, zapytaj kto mu ją przywiózł ...
 5. Mobo poszło w inne ręce, ja już się nie bawię w jakiekolwiek testy, nie ma to jak laptopik ;). Ten radiator to na NB. Podobnie jak w R2E "top" radiatora jest odkręcany i można będzie zamocować na nim albo to co dostarcza ASUS albo np. jakiś blok wodny.
 6. O zesz w morde ;). To takie sie teraz czasy w PI robi? Zatrzymalem sie ze dwa lata temu z tematem... Gratulacje dla tych, ktorym jeszcze sie chce.
 7. Zwykły AP z funkcją repeatera, nie musi być to router.
 8. W kwestii drukarki, jeśli ta może współpracować z dowolnym printserverem będzie ok, mimo wszystko polecam zakup drukarki z interfejsem sieciowym. Dysk/pendrak podpięty do USB zaoferuje transfery na poziomie 2-2,5mb/s MAX - funkcja chyba tylko dla wybitnie upartych i anielsko cierpliwych. WL-500W ma tę przewagę, że jest zgodny z 802.11N więc to troszkę bardziej rozwojowy zakup. WL-500g Premium sprzętowo jest minimalnie mocniejszy od V2, ale nie ma rozwiniętego tak dobrze softu jak V2. Jeśli planujesz korzystać z jakiegoś alternatywnego to bierz ten, który jest tańszy ;).
 9. jak kontroler pracuje w trybie RAID to nici z obslugi pojedynczych HDD.
 10. zwłaszcza na "takiej" płycie... sprawdzałeś tego proca na czymś normalnym? po czym wnosisz ze powinien poleciec wiecej???
 11. Mam 3x2gb 2000 cl9'tki , biegaja na codzien 6-7-6 1600 przy napięciu ok 1.7v na p6dflx.
 12. Za te pieniądze można poszukać bardziej przyzwoitej F3'ki... Marny deal jak na moj gust. Dokładając pare złotych możesz mieć nowe K50 - podobnie jak F5 nic specjalnego ale nowe i 2l gwarancji.
 13. Wymieniać można ale nie napisałeś na co... Zarzuć zwykłego niezawodnego Goodrama - jak to nie pomoże to płyta na serwis.
 14. szybkie 2x2gb to nie jest zadanie dla 965. wybierz cos na x38/x48.
 15. bo ponieważ? jakis argument? ezflashem nie da sie nic zepsuc i jest w pelni idiotoodporny, poza tym jest dostepny chyba we wszystkich plytach asus od 3 lat.
 16. 1. nie trzeba zadnego bootowalnego pendraka. w biosie w zakladce tools masz EZFLASH2 ktory odczyta zwyklego pendraka (fat, nie ext2/ext3) i pozwoli zrobic update 2. w zakladce hardware monitor masz na samym dole opcje Fan Profile, zmiana opcji nie skutkuje zmiana predkosci wentylka CPU FAN?
 17. Trudno o więsze ciach!o niż te ramki co kupiles. Zapuść memtesta... Sproboj w singlu, sproboj ustawic na 800 CL5 - moooze cos pomoze.
 18. Sprawdziłeś w instrukcji które złącza są regulowane Q-Fanem? Ustawiłeś odpowiedni profil Q-Fana w biosie? Masz wentylki z 4pin wtyczkami?
 19. Skoro opisanie zamiarów werbalnie Ci nie poszło za bardzo - spróbuj może pismem obrazkowym albo choć jaki schemat, co z czym i jak przesyła dane, kiedy wolno a kiedy szybko ;).
 20. Skonfiguruj na Linksysie bezprzewodówkę, wyłącz profilaktycznie DHCP i zepnij LANami z pierwszym routerem. Linksys będzie działał tylko jako AP i problem 2 routerów przestanie istnieć :]... Reszty problemu szybkiego i wolnego netu oraz przesyłania danych nadal nie załapałem, ale moze to tylko dlatego ze piatek wieczor ;).
 21. A możesz raz jeszcze tylko mniej chaotycznie??? Dlaczego nie postawisz jednego routera z APkiem?
 22. Jak masz typową drukarkę sieciową z LANem to nie kombinuj, lepiej nie będzie :).
 23. Różne dzielniki działają lepiej i gorzej, to kwestia kontrolera/biosu a nie ramek.
×
×
 • Create New...