Jump to content

Siarczysta

Stały użytkownik
 • Content Count

  458
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Siarczysta last won the day on July 1 2011

Siarczysta had the most liked content!

Community Reputation

7 Neutralna

About Siarczysta

 • Rank
  Uczestnik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z tematem ostatni raz styczność miałem bardzo dawno temu, gdzieś koło 2003 czy 2004 roku. I wtedy można było, czy to z Windowsem XP, czy nawet z Windowsem 2000 czynić cuda i czynienie tych cudów było dość powszechne. Przynajmniej w moich kręgach tak było. Ot, przykładowo: obcinało się rozmiar plików instalacyjnych do ~100 MB i różnymi sztuczkami osiągało wynik 10-15 % lepszy w 3DMarkach niż normalny. Bez podkręcania, to już inny temat. Dobór sterowników też odgrywał ogromną rolę. To nie było tak, jak dzisiaj, że sobie ktoś ściągnie najnowsze ze strony ATI i że już jest fajnie. Różnice w wydajności też dochodziły do 10-20 % na korzyść bardzo często (!) różnych sterowników starszych, nawet wybitnie starych, tam zależnie od sprzętu. Dla przykładu: pamiętam, że najlepsze sterowniki do Rivy TNT2 byłe te, opatrzone numerkiem 12.90. Dla GeForce'a 2: 29.42. I jeśli się spojrzało w bazę danych na stronie Futuremark (firmy od 3DMarka) to prawie wszystkie najlepsze wyniki opatrzone były właśnie tym konkretnym, najlepszym, numerem wersji sterownika. Dziś podobno już tak nie jest, tzn. w przypadku Radeonów zwłaszcza te najnowsze są niby najwydajniejsze. Przynajmniej coś takiego mi się obiło o uszy. Tematem ostatnio się nie interesowałem, bo też nie miałem przez dłuższy czas takiej potrzeby. Aż do niedawna. Dostałem bowiem teraz do użytku pewnego nienajnowszego już laptopa i prawdopodobnie będę z niego (i wyłącznie z niego) korzystał jeszcze przez trzy miesiące. Tak się jeszcze złozyło, że będę miał sporo wolnego czasu. Więc pomyślałem, żeby sobie pograć może. Oto ten sprzęt: www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-K50In.18364.0.htmlI tu na starcie pojawił się pewien problem. Wyniki benchmarków, zarówno na tej stronie tam (link powyżej), jak i w bazie 3DMarka, są znacznie wyższe niż te moje. Sam robię 2600-2900 punktów, zależnie od wersji sterowników. A tam mają ponad 4 tys.! Mowa o 3DMarku 2003, bo też w różne gry wyprodukowane mniej więcej do tego okresu mam zamiar sobie popykać. Tak czy owak, nawet przy tych czterech tysiącach (gdyby się je osiągnąć udało), komputer jest dosyć słaby. Nasuwa się pytanie: co robię źle? Windowsa instalowałem od podstaw (kilka razy!), 7 Ultimate 64bit, z SP1 i tam aktualizacjami integrowanymi z poziomu Win Toolkit. A potem już tylko instaluję sterowniki, 3DMarka i to wszystko. Dziwne, by w takiej sytuacji wyniki były tak słabe, jeśli systemu nic nie zaśmieca. Nawet dysk twardy wymieniłem na inny, bo akurat miałem pod ręką drugi (pomyślałem, że może jest stary i zużyty, i gdzieś tam się zacina...) i to samo. Jakie mogą być przyczyny tej obniżonej wydajności? I co dziś się robi, żeby osiągnąć możliwie największą? Jak optymalizować działanie Win7? Do XP triki znałem chyba wszystkie możliwe, tu niestety brak mi wiedzy.
 2. Firma połączyła się (albo została wchłonięta) przez firmę Lukman (www.lukman.pl). Jakość usług diametralnie się poprawiła, peering też!
 3. A jeszcze takie pytanie, na czym polega padaczność tych GF 8800 i 9800? Są nietrwałe, dobrze rozumiem?
 4. Widzę oferty HD 4890 w cenach trochę pow. 150. Może udałoby mi się coś upolować taniej, jeśli poczekam dłużej i pospamuje trochę mailami. Warto inwestować w taką kartę?
 5. Kupują, bo ktoś je sprzedaje? Jeśli wystawiłbym swojego GeForce'a 3 na AGP za te same 150 zł, to jakoś nie wydaje mi się, że znaleźliby się chętni. Zatem uważam, iż są tu jeszcze inne walory. Oczywiście popraw mnie, jeśli się mylę. Dzięki. Takich informacji też szukam. GTX260 będzie szybsza od np. 4850?
 6. Dopytam i Ci odpowiem. Bo to nie dla mnie. Swoją drogą, naprawdę uzależniłbyś wybór karty grafiki w tym budżecie od pozostałych kompotentów? Hmm...? Kiedyś, do komputera, który sobie składałem kupiłem np. Radeona X1950 XTX. Ale to było dawno temu. Dziś nie wiem, dlatego pytam - dlaczego mnie pytasz? Hmmm...? Ale przecież napisałem, że 150 to góra... To dlaczego, Twoim zdaniem, ludzie kupują te stare karty bez gwarancji? Przecież gdyby nikt nie kupował, to ceny byłyby bardzo niskie. Tak sobie myślę. Podaż i popyt... Poważnie?
 7. Poszukuję używanej karty grafiki do około 150 zł. Nie zależy mi na wsparciu wszystkich tych nowych standardów, DX-ów, etc., a jedynie na wysokiej mierzalnej liniowo wydajności. Szukam zatam czegoś, co było kiedyś najwyższą półką, a dziś można kupić to za ułamek oryginalnej ceny. Zresztą, zawsze w ten sposób kupowałem karty. Co polecilibyście, Szanowni Forumowicze?
 8. Imię, nazwisko, depozyt. Mnie coś takiego raczej nie interesuje. Pytałem o internet na kartę. A widzę, że choć te aero2 bez tych formalności można kupić, to na sztuki chodzą po około 150 zł.
 9. A co z modemem w takiej sytuacji? Ile trzeba wydać i co kupić?
 10. Potrzebuję pilnie dostępu do internetu w lokalizacji, gdzie nie chciałbym zobowiązywać się do podpisywania jakiejkolwiek umowy z dostawcą - ze względu na to, że nie będę tam przebywał na stałe. Nie chcę też podpisywać umowy z operatorem komórkowym, bo ten internet nie będzie mi już potrzebny na za kilka tygodni. Jakie mam możliwości? Którego dostawcę wybrać? Które oferty pre-paid są najlepsze i ile to kosztuje? Co muszę kupić? Jeśli chodzi o lokalizację, to jest to Warszawa.
 11. Jest coś takiego do znalezienia na Allegro pod nazwą Goophone i5. Wszystkie po 750 zł, rzuć okiem. Podobne? "Samsungów" nie widziałem.
 12. Najnowsze cuda od Baita. Śmiech na sali: Jakby ktoś nie potrafił odgadnąć z obrazka, ruch do Kijowa leci z Warszawy na Franfurt, z Franfurtu do Amsterdamu i dopiero stamtąd na wschód. Co to uczyniło z pingami, chyba nie muszę mówić. Cały ruch do Rosji również wygląda w ten sposób (Warszawa -> Franfurt -> Amsterdam -> Kijów -> Moskwa). Mi umowa kończy się niestety dopiero we wrześniu. Choć może Bait jako firma skończy wcześniej. Jakby ktoś miał doczynienia z dostawcą, który peering zagraniczny realizuje przez "Kaia Global" (firmę wcześniej znaną jako "Euro-Transit"), to oczywiście też zdecydowanie odradzam.
 13. Niestety nie, sytuacja jest tak samo śmieszna i beznadziejna, jak była wcześniej. Ostatnio jakieś dobre pingi za granicą były mniej więcej rok temu, kiedy firma korzystała jeszcze gdzieniegdzie z sieci ReTN. Dzisiaj dalej mamy takie kwiatki, jak ostatnio: Niemcy przez Londyn: Niemcy przez Niemcy i Szwecję (co ciekawe, tu do samej Szwecji połączenie jest szybkie, lecz normalnie Bait nigdy nie korzysta np. z atrato.net by połączyć się ze Szwecją, jedynie w takiej sytuacji jak teraz, gdy dzieje się to na złość; zazwyczaj leci przez naprawdę powolne Kaia Global i na dodatek okreżną drogą przez Franfurt i Amsterdam) Łotwa przez Czechy (!): czy nawet Finlandia przez Czechy: (pewnie po drodze także Niemcy i Szwecję) Jak pisałem już wcześniej, pingi polskie są okej i wszystko, co nie zależy od Baita jest okej (np. do OVH, która to firma ma bezpośredni styk w PL-IX) plus naprawdę wybrane połączenia, które są w porządku (np. do czeskiego 4game.cz idzie przez Hurricane Electric i to daje dobre rezultaty). Reszta to głupota i bezmyślność - jak mam ostatnio zwyczaj sprawdzać na różnych łączach peering, nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
 14. Gwoli uczciwości - i nawet nie wiem, czy to zasługa firmy Bait, czy drugiej strony - ruch na serwery na Białorusi :-D (jeden z przykładów, jaki podawałem tam powyżej) idzie teraz bezpośrednio z PL-IX. I przez te opóźnienie jest mniejsze niż 20 ms. Za to mamy straty pakietów na linii, chyba nawet większe niż "normalne". A reszta to wciąż grzyt i płacz, nawet youtube leci przez Berlin i Frankfurt nad Menem do czeskiej Pragi.
 15. Jeśli o OVH mowa - od wczoraj nawet tego PLIX-owego połączenia już nie ma, ruch idzie „baitowym” kanałem (Niemcy, potem Czechy, a z Czech do Francji). A to oznacza wzrost pingu o prawie sto procent i prześmieszny obrazek na mapie: Z innych śmiesznych obrazków: Opóźnienie? Jak z dobrego łącza do Nowego Jorku :-). Mi się wydaje, że ktoś tam po prostu za każdym razem próbuje narysować nam takie wielkie „B” (jak Bait), ino jego zdolności kaligraficzne są analogiczne do umiejętności posługiwania sie komputerami :-).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.