Skocz do zawartości

Wraith

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Wraith

  1. Ehem, tylko, że o ile ja widzę to tam wisi, że ASRock X570M Pro4 jest "not evaluated".
  2. To miałbym do Ciebie pytanie grzesiek1945. Też mam tę płytę, tyle, że z Ryzenem 3700X i 16 GB DDR4 Patriot Viper Steel 4000. Czy u Ciebie działa bez problemu złącze PCIE_x1_2(dolne)? Mam dźwiękówkę AIM SC808 i gdy próbuję ją obsadzić w tym slocie to zero reakcji. Nawet nie pisknie, a system jej nie widzi w menedżerze urządzeń. Próbowałem w PCIE_x1_1 i w PCIE16_x4_2 - w obu działa bez problemu. Ale mnie pasuje właśnie żeby ją obsadzić w PCIE_x1_2, a tu nic. A poza tym, zastanawiam się czy to może nie wadliwa płyta. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mam dysk ssd w dolnym złączu m.2 i 4 dyski i nagrywarkę dvd na sata. SSD m.2 instalowałem też w slocie m.2 wyżej, bezskutecznie. Ktoś może poza grześkiem1945 ma tę płytę i wie o co może tu chodzić?
  3. Wraith

    RAM i chłodzenie

    Hmm, to ci ciekawostka. Przeglądam ten koszyk co podany na górze i cena za ten RAM to 634,59 zeta, wchodzę przez ceneo a tam 883,99 zeta. Sprawdziłem i są jak widać dwa różne zestawy o symbolach GP-AR32C16S8K2HU416R tańszy i GP-AR32C16S8K2SU416R droższy. Oba mają RGB a różni je, o ile jestem w stanie zauważyć jedynie napięcie - droższe mają niższe 1.2 V, a tańsze 1.35 V. To znaczy, te z niższym napięciem są takie drogie, bo lepiej się będą podkręcać? Czy może na innych kościach?
  4. Wraith

    Vega 64 + zasilacz 650

    Pewnie, że tak :-). Piszę tylko na wypadek, gdyby to ewentualnie mogło być pomocne.
  5. Wraith

    Vega 64 + zasilacz 650

    Zastanowiłbym się, czy się na razie nie wstrzymać z zakupem na Twoim miejscu. Konkurencyjna strona donosi co następuje: "Sapphire obniża ceny kart Radeon RX Vega 64 Nitro+ i Radeon RX Vega 56 Pulse Wymuszony ruch bliskiego partnera AMD."
  6. Pisałeś, że przez długi czas nie używałeś komputera. Sprawdzałeś czy ta karta jest czysta, czy wentylatory mają swobodę pracy? Mógłbyś zdjąć chłodzenie, przeczyścić, nałożyć nową pastę, wtedy by było łatwiej stwierdzić czy temperatury są w normie(nie wiem czy je sprawdzałeś) czy może problem leży w czym innym.
  7. No, więc właśnie dlatego chciałem ten dysk jednak mieć. Czytałem, że są świetne, ciche i dość szybkie. U mnie natomiast wchodził w wibracje dość mocno plus ta cała reszta, o której wcześniej pisałem. Może rzeczywiście wada fabryczna. Dzięki Tomason13. Wymienię na gwarancji w takim razie.
  8. Ok, dzięki za szybką odpowiedź. Tzn. mam go zwrócić po prostu, i zwrot kasy, czy wymienić dysk na gwarancji? Generalnie, polowałem na tę Toshibę już jakiś czas i nawet jak ją zwrócę to wezmę ten sam model, co najwyżej w innym sklepie. Więc gdyby mi zaproponowali wymianę na inny, brać? Przy okazji, na pewno będą pytali czemu go zwracam. Jak to uargumentować? Średnio się orientuję w kwestii dysków, bo z żadnym z czterech WD na stanie nie miałem problemów póki co, a nie chcę żeby mnie zagięli.
  9. Witam, Mam prośbę o pomoc w ocenie stanu dysku Toshiba P300 3TB. Kupiony w ostatnią niedzielę 18 grudnia w x-kom.pl. Jaki jest problem? Otóż, po zakupie w poniedziałek podłączyłem dysk i próbowałem go sformatować. To nowy dysk, więc doszedłem do wniosku, że nie wybiorę opcji "szybkie formatowanie", tylko sformatuję go w sposób normalny. Wiedziałem, że to potrwa dłużej, jednakże nie spodziewałem się, że będzie trwało aż tak długo. Mianowicie, dysk się formatował przez około 12 godzin w narzędziu Zarządzanie dyskami Windows 10, i nie zakończyło się to powodzeniem - gdy wróciłem z pracy narzędzie Windowsa było wyłączone, zaś dysk niewidoczny dla systemu. Zrestartowałem więc kompa i spróbowałem jeszcze raz, również przez Zarządzanie dyskami, choć tym razem użyłem szybkiego formatowania. Po krótkiej chwili zakończyło się to powodzeniem, jednak dysk był niewidoczny w panelu Mój komputer. Spróbowałem od nowa używając Acronis True Image. Tym razem udało się i dysk jest już widoczny w panelu Mój komputer. Po tych perypetiach jednak, doszedłem do wniosku, że sprawdzę dysk w HD Tune Pro i CrystalDisk. No i tu zonk, bo pokazały się żółte ostrzeżenia w sekcjach "Ilość realokowanych sektorów" i "Liczba operacji realokacji". Pytanie teraz, co z tym dyskiem robić? Do zwrotu, czy oddać na gwarancję? A może nie mam się czego obawiać? W załączeniu zrzuty z obu programów. Z góry dziękuję za pomoc.
  10. To ustawienie z automatu powinno być włączone i AMD Settings samo powinno się uruchamiać z systemem. Mimo tego, podobnie jak u kolegi Danio237 u mnie się również nie uruchamia. Jak włączę je samodzielnie, działa. Przed nową wersją sterowników wszystko było ok. Natomiast, o ile mi wiadomo, jest to niestety problem częsty i nawracający. Pół roku temu miałem podobny problem na Windows 7, choć wtedy było jeszcze gorzej, bo AMD Settings nie uruchamiało się nawet ręcznie. Ktoś ma jakieś propozycje jak to rozwiązać?
  11. Wraith

    R9 270 windows nie wykrywa

    W wakacje miałem bardzo podobną sytuację do kolegi Gawlito. Karta Radeon HD 7970, zaś procek Phenom II x4, Windows 7 Professional 64bit. Tyle że u mnie chodziło wszystko ok, systemu nie zmieniałem. Któregoś dnia pojawiła się informacja o możliwej aktualizacji do nowej wersji któregoś Hotfixa AMD. Więc kulturalnie wyczyściłem wszystkie stare sterowniki, poleciałem CCleanerem, zrobiłem HDD clean, spróbowałem zainstalować nowe sterowniki i dalej sekwencja zdarzeń była podobna jak u kolegi. Próbowałem różnych sposobów, nic nie dało. Zrobiłem format i reinstal Windowsa 7. Dalej to samo. Z ciężkim sercem stwierdziłem, że zainstaluję Windowsa 10(choć nie chciałem przesiadać się na ten system) i od tej pory śmiga wszystko dobrze. Robiłem już aktualizacje sterów i było bez problemu. Moim zdaniem to nie wina Skylake'a, a raczej tandemu Microsoft/AMD. Na moje to taka "delikatna" zachęta do przenosin na Windows 10. Oczywiście mogę się mylić. Jeśli kolega rozwiąże problem, chętnie się dowiem jakie to rozwiązanie, bo wolałbym wrócić do Windowsa 7 jednak.
  12. Co do Superflower/EVGA G2(to tak naprawdę ta sama konstrukcja), to mogę potwierdzić - mam EVGA i wentylator nigdy mi się nie uruchomił jeszcze. Mam Phenoma II X4 955 kręconego na 4.1 GHz + Radeona HD 7970 TOP i 4 dyski HDD, więc to żre wszystko stosunkowo dużo mocy. Natomiast kiedy samemu się uruchomi wentylator(jest tam taki przełącznik z tyłu obudowy), to jest on jak na moje standardy dość głośny. W normalnym użytkowaniu jednak tego nie odczułem. Nie wiem jak ten Corsair, bo jak kupowałem swojego EVGA to tej wersji Corsaira nie było na rynku chyba, ale w testach te Superflowery i EVGA radziły sobie wyśmienicie. Tak więc mogę polecić.
  13. Jak wyżej, dwa ostatnie. To zresztą bardzo podobne konstrukcje.
  14. Coś mi się wydaje, że kupiłeś wersję mini-ATX, bo taka też jest dostępna - http://www.morele.net/obudowa-bitfenix-phenom-bfc-phe-300-kkxkk-rp-614292/
  15. Wraith

    Dziwny boot

    Masz może jakiś dysk zewnętrzny podpięty przez USB? Ja mam podobnie jak Ty kiedy podepnę swojego WD do kompa. Uruchamianie trwa znacznie dłużej z podobnym ciemnym ekranem, następnie ekran logowania po prawie minucie. Bez podpiętego dysku uruchamianie trwa bardzo szybko, bez czarnego ekranu. Sam nie wiem czemu tak się dzieje. Nie chce mi się ciągle podpinać i odpinać dysku, więc jakoś się przemęczam z tym wolnym startem.
  16. Hej. Dzięki za zainteresowanie. Właśnie problem w tym, że jak próbuję zainstalować jakiekolwiek sterowniki dostaję komunikat : "System Windows odnalazł oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, ale napotkał błąd podczas próby jego zainstalowania. NVIDIA GeForce GT 740M. Sterowniki dla tego urządzenia nie są zainteresowane.(Kod 28)" Wcześniej, przed tymi dziwnymi komunikatami, wszystko było ok. Grałem na tej karcie w Wiedźmina 1 bez żadnego problemu. Potem nagle zaczęły się problemy z uruchomieniem GeForce Experience(zawieszał się program), albo ze zaktualizowaniem sterownika(błąd jak wyżej). Instalowanie na piechotę przez Aktualizuj sterownik w Właściwości: Display i ręczny wybór pliku też nic nie daje. Jeśli chodzi o profil zasilania to jest fabryczny asusowy Power4Gear High Performance. Zaś w Menadżerze w Karty Graficzne jest tylko Intel HD Graphics 4000. Za to w Inne rządzenia widnieje Display z żółtym wykrzyknikiem. Rozwinięcie powoduje pojawienie się informacji: Producent: Nieznany Lokalizacja: Magistrala PCI 1, urządzenie 0, funkcja 0 oraz Stan urządzenia: Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28) W biosie raczej nic nie było grzebane.
  17. U mnie to samo na Asusie X75VB. System też Windows 8.1, podobnie widzi tylko jedną kartę, zintegrowaną Intela. Karta dedykowana to NVIDIA® GeForce® GT 740M. Nie miałem żadnego blue screenu czy zawieszenia etc. Pewnego pięknego dnia tak się stało. Też nie wiem co z tym zrobić i również proszę o pomoc.
  18. A ja bym brał tego Nieco ponad budżet, ale co Seasonic to Seasonic.
  19. Dokładnie, EVGA. Gwarancja jest niby 5 lat, w niektórych innych sklepach 7 lat piszą. Natomiast po zarejestrowaniu na stronie EVGA dostajesz 10 lat. Wersja 550 W już jest vide http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=220-G2-0550-Y1 Natomiast czy w Polsce można dostać? Ja nie znalazłem.
  20. Define R5, zdecydowanie. Mogę polecić, tylko bez odsłaniania żadnej ze ścianek. O wiele ciszej, niż np z wentylatorem na dachu. Wcześniej też miałem jakiegoś starego Chiefteca. Różnica diametralna, w ciszy i temperaturach na plus. Mnie się osobiscie nie podobają zbytnio te kratki na górze obudowy, w wersji 4 jakoś sensowniej to wyglądało. Ale jak zobaczyłem cenę obecnie, to rzeczywiście przygnębiające. Też miałem szczęście i kupiłem za 399 zeta w lutym. Teraz bym raczej nie kupił.
  21. Oczywiście, że jest. Robisz to w biosie. Natomiast, o ile mi wiadomo, żeby włączyć działanie karty na pcie, musisz znów zrobić to każdorazowo w biosie przed taką potrzebą. Niezyt to komfortowe szczerze mówiąc. Btw, ja podobnie się naciąłem co do głośności Radeona HD 7970 Asus Direct CU TOP, wszędzie pisali w recenzjach, że karta spisuje się w cywilizowany sposób co do głośności. Wg. mnie suszara. Widocznie, ucho innym uszom nierówne.
  22. Koniec roku 2014, padł mój Tagan U-15 EasyCon 530W, z 2005 roku. Wymieniłem w nim swego czasu wentylator na wolnoobrotowy, i chyba zrobiło się mu za gorąco. Padł po jednoczesnym obciążeniu procesora Prime'm i grafiki Furmarkiem. Najpierw wywalił korki, a przy próbie ponownego odpalenia kompa zapłonął żywym ogniem. Nie pociągnął za sobą żadnych urządzeń w kompie. Chwała mu za to i sława.
  23. Zależy co wg. Ciebie jest "rozsądną ceną". Ja bym polecił Corsaira RM 550 .
  24. Co do Superflowera, to po pierwsze czarne tez sa. Po drugie tak sie sklada ze superflower jest bezposrednim producentem zasilaczy(m.in. dla Evga, których produkty tez zreszta polecam bo sam mam evga 850 W). Po trzecie superflower czy evga sa rowniez polpasywne wlasnie i sprawdza sie to swietnie, przy katowaniu podkreconego Radeona HD 7970 DC U Top zasilacz ledwo cieply a wentylator sie nie kreci. No i stabilne napięcia, oraz zadnych piszczacych cewek i dobra cena to megaplus. Nie chce tu go jakoś specjalnie reklamować, tylko dlatego ze akurat go mam. Miałem wczesniej Tagana, i evga to zdecydowanie konstrukcyjnie przepaść na plus. Natomiast dzieki temu moge z wlasnego doswiadczenia zweryfikowac temat - moje oczekiwania co do tego sprzetu zostały spełnione i kupilbym moj evga po raz kolejny. Więc jesli zastanawiasz sie dalej nad kupnem, superflower to zdecydowanie dobry wybor.
  25. Ok, rozumiem. Dzięki za wyjaśnienia. Myślałem, że to trochę inaczej działa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...