Jump to content

Villentretenmerth

Stały użytkownik
 • Posts

  564
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Villentretenmerth

 1. @BLANTMEN - zajebis*y kawałek. Ode mnie .: Thin Lizzy - Angel Of Death [Live - Dominion 1982]
 2. Ale pan Lech W. "nie był bolkiem" - ma na to wyrok sądu ;) Tylko ci historycy się nie chcą za bardzo "zgodzić" - "szuje i hamy" :lol: A dokumenty które o tym świadczą ? - "wszystko to virtualna podróbka SB". Poza tym, jak możesz nazywać wszystkich "okrągło-stołowych" per.: "KOMUNY" ? No jak ? Wyborcy PO Tobie tego nie darują ;) Choć wiemy od tych "wyborcuf", że PiS to jest cyt.: pisobolszewia, a pan Tusk prowadzi politykę "miłości" (cokolwiek to pojęcie w tym wypadku znaczy - a znaczy tyle co NIC) Przepraszam :( Od dziś koniec polytyky miłosci - PO idzie "na wojnę z PiS" - "dla dobra Polski i Polaków" - wszystkich. ;) I dla PRAWDY. :lol2: Rok 1939 - od 900 tyś. do 1,100 tyś. żołnierzy - przy szacunkowej liczbie ludności ok. 35 mln. obywateli. Rok 2009 - ok. 120 tyś. (sic!) żołnierzy - liczba ludności - ok 38,200 mln. obywateli. Sie rozwijamy :lol:
 3. Dziękuję panie @mib - poczytam sobie. Zawsze człowiek się "dowie więcej, prawda" ;)
 4. No to mamy "inną opinię".I tyle. Racja.Bo nie ma żadnej :lol: I to jest ten "kolejny sukces PO" :lol: Ale za to słupki rosnom w gurem :lol2: (choć ostatnio z tym jest problem, "machina PR się popsuła" ? :lol: ). Ja nie wiem nic (o budowaniu statków rzecz jasna). I więcej konkretu - kogo "panowie z PiSu umieścili" , "w jakich okolicznościach" itd. itp. Bo napisanie że to zrobili bez żadnego rozwinięcia, troszkę "trąci amatorszczyzną" - żeby nie powiedzieć propagandą w stylu PO :lol: ps. pan Grad "próbował" ? Nic z tego nie wyszło :( Z tego płynie wniosek, że za cokolwiek się weźmie minister z PO - "nie wyszło mu" - ale on jest dobry, chciał tylko mu nie wyszło :lol: Jednak jest to już deczko lepsze niż pan były minister Drzewiecki - ten nawet nie wiedział co podpisywał (do czego sam się przyznał publicznie) - zdolny człowiek, na odpowiednim stanowisku :lol: ps.tylko dlaczego się podał do dymisji ?! - taki zdolniacha no .... Eureka ! - ponieważ to jest rząd "fahofcuf" - i stąd te wszystkie "perypetie" :lol2: Jakże mogłem o tym zapomnieć.
 5. Nie widać ;) Ale proszę sobie to tak tłumaczyć (dla niewygody osobistej rzecz jasna ;]). A teraz życzę dobrej i spokojnej nocy.
 6. Twój cytat (post nr. 4471) .: "[...]Sądziłem że wiesz wszystko o swojej ukochanej partii[...]" Sugerowałeś to :) - ale jest pan panie @bryce w błędzie. Mam nadzieję że dotrze.Do "zwojów mózgowych" ;) eot.
 7. Jakiego uporu ? I jakiego rodzaju odporność na obiektywne (które konkretnie ?) opinie. Aaaa, masz na myśli te "obiektwną niewiedzę" pana @mib-a oraz pana @draak-a na temat podatków np. w roku fiskalnym 2009 ? (iż są niższe NIE za sprawą PO, tylko za sprawą PiS) Prześledź dokładnie oraz z uwagą poprzednie posty, będziesz wiedział :) Panie jasno-ciemno-widzę, gdzie ja napisałem że cyt .: "wiesz wszystko o swojej ukochanej partii" ? Wskażesz cytat gdzie tak twierdzę ? Czy kolejny kolega pt. "wydaje mi się" albo "jestem przekonany".
 8. O dziękuję "łaskawco". W końcu, po trzeciej prośbie byłeś ŁASKAW :lol: Aj, waj ;) NIE - lecz pytanie.: czy po dwóch latach rządów PO jest lepiej ?. Czy ATMOSFERA za rządów PO jest lepsza (w jakimkolwiek punkcie ?) ? NIE -jest kryzys (w niektórych branżach bardzo widoczny np okrętowy mówię globalnie o tym, notabene PiS mocno zawinił przy stoczniach) - tak, a napisz może jak pan Grad z PO "sprzedawał" stocznie, i co z tego wyszło, dla równowagi, wiesz. -pracodawczy w bardzo nieelegancko mówiąc w skrwysyński sposób wykorzystują kryzys aby obciąć pensje lub zwolnić pracownika co się objawia redukcją etatów niekiedy kompletnie niepotrzebnych. A czasem no cóż mają rację ale to już inna historia..... - ale to chyba nie jest wina PiSu ani prezydenta czy RM (czy kogo sobie jeszcze wrzucisz do worka) :lol: ? No chyba że to też wina PiS :lol2: @draacz-ku :lol: "zapomniał wół jak cielęciem był" (vide twoje "mierne próby ataku ad personam na moją osobę" - nieskuteczne zresztą). @bryce Nie przedstawię, bo nie słucham RM :lol2: ps. ale ty możesz, posłucham twojej "opowieści z narnii" (ma się rozumieć jedynej obiektywnej) :lol:
 9. ty musisz być głęboko "nieszczęśliwy" :lol: "Mama i Tata" "nie kochali" od małego :lol2:
 10. Ale ładnie "plujesz jadem" "atrapo niesiołka" :lol: Pisałeś że masz mnie w ignore ? Znowu się mijasz z faktami ? :lol2: ps. "niesiołkowi" nie dorównasz, niestety, a szkoda :lol:
 11. Tak. Ja nie odpisałem na twoje posty :lol: Do tej pory czekam aż odpowiesz na moje (3 słownie trzeci raz proszę - bezskutecznie) :lol: .: Post nr. #4442 [...]Pytanie do pana @mib-a (kolejne) .: - Polacy za rządów PO masowo wracają do kraju ? - czy za rządów PO zmniejszyła się liczba urzędników ? - czy za rządów PO zmniejsza się stopa bezrobocia ? [...] Odpowiem za ciebie "miszczu" - pytanie pierwsze - NIE, pytanie drugie - NIE, pytanie trzecie - NIE, ZWIĘKSZA SIĘ. A przypomnę tylko, że to pan Tusk właśnie w tym stylu "lał wodę". A co do pytania o media, podaj źródło panie @mib, a nie "wycinki pod teorię" WYRWANE Z KONTEKSTU (by "GW"), wtedy się do tego ustosunkuję.
 12. Śmieszny jest pan panie @mib :lol: I nie tylko śmieszny :lol2: ps. mniej gier komputerowych, i zabawy oraz nieudolnych prób ośmieszenia dyskutanta :lol: (rzeczowych argumentów zabrakło jak to u "wyborcuf PO") więcej "oleju w głowie życzę", a mniej słuchania propagandy.I opierania na tej "propagandzie" swoich wyborów. ps. te aluzje co do RM - "bezcenne" :lol: Prawie jak aluzje pana ministra Czumy w stosunku do pana Kamińskiego o "dziwnym zachowaniu ostatnio" :lol2: Taki "wysoki standart PO" :lol: Dobranoc.
 13. Mijasz się z faktami panie @mib. 3380966[/snapback] Poza tym hmmmm np nie mamy państwa policyjnego tak jak to było za PiS. Dowody, nie "pseudo-fakty" w stylu "wydaje mi się". Do pana @draaka - nie BREDŹ W ALKOHOLOWEJ MAGLINIE. I nie jestem dla pana "chłopczykiem".Dotarło mam nadzieję. Panie @draak, pana "emotikonki" nie pomogą :lol: Nic nie zmieni faktu, że podatki w roku fiskalnym 2009/2010 będą niższe dzięki PiS.A nie dzięki PO.I tyle. A pana "ignore" - "prąci mi i wisi" :lol2: Czego dowodzi cała ta wymiana zdań ? Że co niektórzy wyborcy PO (w tym "expert od fynansuf" pan imć @draak :lol: ) nie wiedzą nawet dzięki komu zostają podatki obniżone, a dzięki komu podwyższone.To raz.A dwa ? Skala znajomości merytorycznych argumentów u co niektórych wyborów PO jest równa ZERU.Ciekawe jak tam pozostali koledzy :lol:
 14. Widzę że pan @mib nie ma nic sensownego do napisania. Szkoda.
 15. Ponieważ ma dobry PR - ma media za sobą, a przynajmniej ich dużą część (Goebbels albo Lenin by to nazwali inaczej .: propaganda). Jeszcze raz poproszę o odpowiedź na moje pytanie (po raz drugi) .: " [...] Pytanie do ciebie: co PO zrobiło dla kraju przez 2 lata, dobrego. Poproszę o konkret (bo to że się "ładnie uśmiechają" to wszyscy już wiedzą). [...]" Odpowiesz, czy OLEJESZ pytanie ? (bo ci "nie odpowiada") ps. przypomnę ci coś, bo masz krótką pamięć i do tego "wybiórczą" .: Raport z rządów PiS skrytykowany przez Tuska Cytaty .: "[...] Donald Tusk, lider PO, skrytykował raport z dwóch lat rządów PiS a następnie podarł dokument. Szef Platformy dokonał tego aktu jeszcze przed publikacją dokumentu przez rząd - Jarosław Kaczyński ma go przedstawić popołudniu. Tusk powiedział, że raport był wnikliwie analizowany przez Platformę i znaleziono w nim "wiele kłamstw, kpin, propagandy i żartów". Tusk wyśmiał dokonania rządu w sprawie organizacji Mistrzostwa_Europy_w_Pi%C5%82ce_No%C5%BCnej_2012. Uważa on, że jeśli nadal będzie takie tempo działań jak dotychczas, to Polska straci prawo organizacji tej imprezy. "Czytamy, że rząd opracował zasady organizacji Euro 2012 i wie jak należy takie mistrzostwa zorganizować. Prawda jest taka, że premier nie ma o tym pojęcia. Do tej pory rząd PiS nie zrobił nic, by nasze marzenia o tych mistrzostwach stały się w 2012 roku faktem" - powiedział Donald Tusk. [...]" Same ogólniki "[...] Tusk odniósł sie również do stanu finansów publicznych państwa i silnej - wg. PiS - gospodarki. Stwierdził on, że rząd nic nie robi, aby ograniczyć deficyt budżetowy. "Rodzice codziennie żegnają na lotniskach dzieci wyjeżdżające za granicę do pracy. To jest obniżenie bezrobocia przez masową emigrację. Rozdział "Dobry stan finansów publicznych" to też kpina. PiS obiecał tanie państwo, tanią władzę, a przez te 2 lata zbudował najdroższą politykę w dziejach Polski" - mówił Tusk. [...]" Panie @mib. Czysta propaganda. Pytanie do pana @mib-a (kolejne) .: - Polacy za rządów PO masowo wracają do kraju ? - czy za rządów PO zmniejszyła się liczba urzędników ? - czy za rządów PO zmniejsza się stopa bezrobocia ?
 16. Ja również "czuję" że nie czytasz moich postów, a jeżeli już to wybiórczo - prawie jak GW :lol: (czego przykład podałem parę postów wcześniej, zapoznałeś się ?, czy "olałeś" - bo tekst "nie odpowiadał") A co mnie to obchodzi ? Nic.Twój problem. PiS też jest "dosyć niekonwencjonalny" w "swoich wypowiedziach". Jak pokazują ostatnie dni, całe PO jest dość "niekonwencjonalne" :lol: (w złym tego słowa znaczeniu). Myślę że wszędzie.Co nie zmienia postaci rzeczy co do "zawartości". Pytanie do ciebie: co PO zrobiło dla kraju przez 2 lata, dobrego. Poproszę o konkret (bo to że się "ładnie uśmiechają" to wszyscy już wiedzą).
 17. "A co do merytorycznej dyskusji to napiszę krótko: zatwardziałego POwca do zmiany poglądów lub wysłuchania innej racji nie przekonasz więc cytowanie i tłumaczenie nie ma sensu bo i tak POwiec będzie wiedział lepiej." Widzisz podobieństwo, czy nie za bardzo ? Skoro jest taki "porypany" - to go zmień - bo twoi idole z PO przez 2 lata NIC nie zrobili w tej sprawie. Dużo tylko za przeproszeniem "szczekają pyskami" (jak m.in. pan Palikot i Niesiołowski, nie tylko oni). I gdyby nie dobry PR (zajrzyj do słownika czym jest PR), to by ich nie było. Wzniosłe słowa - o "zaufaniu" , "miłości" (?!) - i to wszystko - NIC więcej. ALE ŁADNIE WYGLĄDAJĄ W TV :lol: ps. a tak z ciekawości @mib - ile masz lat ? (który jesteś rocznik)- 26.
 18. @mib - nie odpowiada Tobie, nie czytaj, ja w przeciwieństwie do Ciebie nie "rzucam haseł - KLUCZy" (samospełniających się myśli w stylu "przecież wszyscy to widzą !" - których nie potrafisz merytorycznie i logicznie udowodnić), tylko wklejam całe wypowiedzi wraz z źródłem. eot. @ojciec "[...] Z tym że nikogo tu nie bronię bo PiS jak każda inna elita polityczna stosuje te samą taktykę. Jednak rządy miłości miały podobno wyglądać całkiem inaczej... [...]" Jasne, "rządy miłości" :lol2: , afera goni aferę, zarzuty w stosunku np. do Ziobry są umarzane, a media są "obiektywne inaczej" :lol: Ale wszystko jest OK, jest tak bardzo OK że premier Tusk po dwóch latach rządów PO mówi o "nowym otwarciu" ;) (i oczywiście to "nowe otwarcie" również jest bez powodu, a jakże). A wyniki ? - ZERO wyników, jest tylko "trwanie" (i to jeszcze w złym guście). ps. w normalnym, zdrowym państwie (albo przedsiębiorstwie, jak wolisz), takie "trwanie" byłoby możliwe baaardzo króciutko, na pewno nie 2 lata.Wnioski trzeba wyciągnąć samemu.
 19. PO będzie toczyło “bój o PRAWDĘ” Cyataty .: “[...] Donald Tusk poinformował, że nowym szefem klubu PO zostanie !!! Grzegorz Schetyna. !!! Premier stwierdził, że poprowadzi on "bój o prawdę" na forum parlamentu z PiS.- Ustawa o hazardzie to sprawa wielkiej wojny politycznej, w której mocnym pretekstem stały się zarzuty w odniesieniu do PO. Jedynym warunkiem prawidłowego funkcjonowania PO jest dążenie do szybkiego wyjaśnienia tej sprawy. Byłoby hipokryzją ukrywanie, że dziś PiS przy pomocy CBA, chce zaatakować PO i rząd; oni szczególnie tego nie ukrywają – ocenił Donald Tusk [...]” “[...]- Ten bój będzie stoczony w parlamencie i przed oczami obywateli. To jest potrzebne i możliwe, dlatego ustaliłem z Grzegorzem Schetyną, że będę rekomendował go na szefa klubu PO – podkreślił premier [...]” "Grześ" szefem klubu w PO ? :blink: w "nagrodę" chyba, tylko za co ? :lol2: ! O Przepraszam ! - Pan "Grześ" Schetyna jest "jedynym sprawiedliwym" w aferze .: materiał video Jeżeli FAKTYCZNIE Mariusz Kamiński stwierdził, jak powiedział premier Tusk, cyt .: "postacią która przewija się w materiałach zgromadzonych przez CBA, postacią która zachowała się bez zarzutu, pan minister Kamiński użył wówczas słowa : wzorowo, tak jak powinien się zachować poseł i polityk, był w ocenie pana Kamińskiego Grzegorz Schetyna" W takim wypadku, muszę ZWRÓCIĆ HONOR Panu Grzegorzowi Schetynie.Chylę czoła. “[...] - Postacią, która przewija się w materiałach CBA na temat afery hazardowej , był w ocenie pana Kamińskiego Grzegorz Schetyna – oświadczył Donald Tusk. – Mam pełne zaufanie do Grzegorza Schetyny. Dziś jego zdaniem jest przygotowanie PO do stoczenia !!! boju o prawdę i wiarygodność PO !!! – dodał. [...]” Panie Tusk - pan "Grześ" SAM SIĘ PRZYZNAŁ, że w stenogramach z CBA to chodzi o niego.Ale widzę że nawet ten FAKT do pana Premiera "nie dotarł". “[...] - Zwróciłem się do moich posłów, by zdecydowali się na konfrontację o prawdę na forum parlamentu - podkreślił Tusk. - Mamy odwagę do wyjaśnienia tej sprawy – zapewnił premier. – Mam nadzieję, że nasze decyzje uniemożliwią naszym przeciwnikom do wykorzystania w sposób polityczny takich instytucji jak CBA – dodał. [...]” No jasne, za chwilę się okaże że to wszystko sobie Kamiński “wymyślił”, a stenogramów w ogóle nie było, albo ”w tajemniczych okolicznościach ktoś ukradł laptopa ze stenogramami” (a'la sprawa Olewnika). A "świadkowie" zaczną się "wieszać" - W TAJEMNICZYCH OKOLICZNOŚCIACH :lol2: “[...] - Nasze decyzje mają charakter brutalny, bo w parlamencie musimy obronić dobre imię polityków PO. Muszę mieć ministrów, którzy będą zajmowali się tym, do czego rząd jest powołany – podkreślił premier. – !!! Ten bój trzeba bedzie wygrać !!! – dodał. [...]” Zapomniał pan premier dodać - “od wyników tego boju o PRAWDĘ zależy los PO” Co na to forumowicze ? .: "[...] Tusk = zaufanie, pracowitość, uczciwość, szybkie podejmowanie decyzji i prawdomówność. Ha, ha, ha! [...]" "[...] i jeszcze "wysokie standardy moralne" ;) [...]" "[...] Tusk się wsypał gdy w pewnym momencie konferencji zabrakło mu słów i niechcący powiedział prawdę: w tej sprawie chodzi o to żeby platforma wyszła z tego bez szwanku [...]" "[...] masz rację :) co widać na powyższym przykładzie: Szef CBA wypad ale Schetyna jest poza wszelkimi podejrzeniami... jaja jak berety!! i jak tu wierzyc komus takiemu jak Tusk. [...]" Faktycznie, "jaja jak arbuzy" :lol2:
 20. Rozweselmy troszkę "towarzystwo" (no, te z PO, te "uczciwe i kooltooralne" ;) ). "Ach, jak przyjemnie Kołysać się wśród fal, Gdy szumi, szumi woda I płynie sobie w dal." Przyjemnie, prawda ? :lol2:
 21. $ "zdycha" ? Cytaty .: "[...] Tajne spotkania ministrów finansów ROsji, Chin, Japonii, Brazylii i krajów arabskich, przyniosły efekty - pisze "Independent", amerykańska waluta znika z globalnego rynku finansów. ROpy naftowej nie będzie już się rozliczać w dolarach, tylko w walutach krajów, któe zawarły pakt antyamerykański. [...]" "[...] Według chińskich analityków ten ruch oznacza wypowiedzenie wojny surowcowo-handlowej Ameryce. "Spory bilateralne i starcia są nieuniknione" - mówi "Independentowi Sun Bigan, były specjalny wysłannik Pekinu na Bliski Wschód". Według niego USA i Chiny będą się ścierać o zasoby światowej ropy. Pekinowi udało się zbudować gigantyczną koalicję - przez Unię Europejską, Brazylię, Rosję, a nawet tradycyjnie proamerykańskie kraje arabskiem czy Japonię. Od USA odwrócili się więc nawet najstarsi sojusznicy ( w tym Polska ;) ) [...]" "[...] Czemu zaczęła się wojna? Według analityków Pekin wybrał idealny moment. Ameryka ma gigantyczne wewnętrzne problemy i koncentruje się na własnych sprawach, a nie na utrzymaniu supremacji dolara. Do tego większość świata ma dosyć planów USA, któe skończyły się kryzysem światowym. ! Część ekspertów przypomina jednak pewne wydarzenie - gdy Saddam Husajn zrezygnował z handlu ropą w dolarach i chciał przejść na euro, zaczęła się wojna w Zatoce. Tyle, że tym razem USA musiałyby walczyć z całym światem.! <?> (dobre pytanie) [...]" Lenin miał jednak rację :lol2: "Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy" - to czego nie udało się ZSRR "siłom militarnom", udaje się Chinom ;) - a najbardziej zabawne jest to, że "mondry i yntelygentny" tzw. zachód sam na to pozwolił, swoją głupotą oraz żądzą ZYSKU za WSZELKĄ CENĘ". Tak "towarzysze kapytalyści" - weźcie sobie do serca myśl towarzysza Lenina (;)) - "Lepiej mniej, ale lepiej." :lol2:
 22. Głos ma “miszcz świata I okolic”, Mr. “peniso-Palikot” ;] Cytaty .: “[...] Poseł PO Janusz Palikot uważa, że prezydent Lech Kaczyński, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz szef CBA Mariusz Kamiński działają "w zmowie", aby doprowadzić do upadku rządu Donalda Tuska. - Istnieje zorganizowana grupa polityczna, którą kieruje Jarosław Kaczyński, a jej celem jest - poprzez nadużycia władzy - obalenie normalnie wybranego rządu - podkreślił. Jak dodał, oczekuje od prokuratury aresztowania Kamińskiego.[...]” ”Zorganizowana Grupa Polytyczna” – w skrócie Z.G.P. Ja oczekuję żeby Pan “peniso-Palikot” zrezygnował z funkcji posła na sejm RP ;] Za gadanie głupot (co najmniej głupot). “[...] - Widać wyraźnie,i widzi to nawet dziecko, że jest koordynacja zachowań pomiędzy Kancelarią Prezydenta, szefem opozycji i szefem CBA. Jest to powiązane z obroną własnej osoby przez Mariusza Kamińskiego. Stała się rzecz straszna - Centralne Biuro Antykorupcyjne zostało skompromitowane i zaangażowane do walki politycznej - powiedział Palikot we wtorek w rozmowie z dziennikarzami. [...]” Nie, to twoi koledzy zostali SKOMPROMITOWANI, nie CBA, :lol: “[...] Palikot dodał, że oczekuje od prokuratury aresztowania Kamińskiego, w "celu zabezpieczenia śladów". - Jest rzeczą oczywistą, że - ze względu na matactwa Kamińskiego i jego polityczne zaangażowanie - szef CBA będzie zacierał ślady. Jestem rozczarowany, że to (aresztowanie Kamińskiego) nie ma miejsca - zaznaczył Palikom. [...]” No zobaczcie, pan “peniso-Palikot” “jest rozczarowany” - a Kamiński "będzie zacierał ślady" - ślady CZEGO panie "peniso-Palikot" ? “[...] - Kamiński ma zarzuty prokuratorskie i dalej uważa, że jest zdolny etycznie, społecznie i politycznie do pełnienia funkcji szefa CBA. To straszna rzecz - podkreślił Palikot. Jak dodał, Kamiński - broniąc swojej pozycji - zepsuł akcję CBA ws. tzw. afery hazardowej przeciwko Mirosławowi Drzewieckiemu i Zbigniewowi Chlebowskiemu, "zanim powstały realne, twarde dowody, które by mogły posłużyć w prokuraturze do postawienia im zarzutów. - Kamiński uwalił całą sprawę, robiąc przeciek do "Rzeczpospolitej" i w ten sposób - w stosunku do Drzewieckiego i Chlebowskiego - skończy się na niczym w sensie karnym. !!! Gdyby CBA dalej sprawę obserwowała, być może doprowadzono by do realnego postawienia zarzutów. !!! [...]” Ależ pokrętna jest ta “logyka” w wykonaniu “peniso-Palikota”, naprawdę :lol: ;) Czyli, ni mniej ni więcej, sam na podstawie logicznej dedukcji stwierdza pan "peniso-Palikot", że “sprawa się rypła” ;] @DziubekR1 Najlepiej nic nie jeść, nie pić i nie palić, i dłuuugo żyć ;] Śledczy NIE WYSTĄPIĄ O ZAWIESZENIE Mariusza Kamińskiego w pełnieniu funkcji szefa CBA Cytaty .: “[...] Mariusz Kamiński oświadczył, że akcja CBA ws. afery hazardowej spowodowała, iż proces legislacyjny dotyczący tej ustawy został "zabezpieczony" i przyszłoroczny budżet państwa będzie bogatszy o kilkaset milionów zł. - Jeśli będę odwołany - !!! a premier ma pretekst !!! - to tę cenę warto zapłacić. Odejdę usatysfakcjonowany – dodał. [...]” “[...] Szef CBA zarzuca prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Czumie naruszenie prawa przez - jak się wyraził - "wprowadzenie do obiegu" nazwiska Jolanty Kwaśniewskiej w kontekście akcji CBA. W zeszłym tygodniu - już po wybuchu "afery hazardowej" - Czuma powiedział, że jego zdaniem szef CBA "nie zachowuje się ostatnio racjonalnie". - Kamiński w ostatnim czasie zachowuje się dość osobliwie. Mianowicie kilka tygodni temu zażądał żebyśmy zaaresztowali panią Kwaśniewską. Przypuszczalnie jej koleżanka, sprzedała swoją działkę i chciała uniknąć podatku i po cichutku pieniądze wziąć w garść – mówił [...]” Stara “komunistyczna szkoła” pt. “zróbmy z niego wariata”, a nóż się uda ? ;) “[...] - Jestem zszokowany - powiedział o tej wypowiedzi Kamiński na konferencji prasowej w Rzeszowie. Działania Czumy nazwał "karykaturalnymi", bo - jak ujawnił - akceptował on działania operacyjne CBA w tej sprawie. Kamiński zaznaczył, że nie wolno mu mówić o tej operacji, bo ona wciąż trwa, a śledztwo prowadzi prokuratura w Katowicach. Zarzucił Czumie, że swą wypowiedzią naruszył prawo. Dodał, że "część informacji" w sprawie kupna domu w Kazimierzu przez agenta CBA jest "absolutnie nieprawdziwa", ale nie sprecyzował, które. [...]” Widzę, że "wszystkie ręce idą na pokład statku" ;)
 23. Jak uważasz :) eot. Finał śledztwa w sprawie domniemanych nacisków na prokuratorów. Cytaty .: "[...] Prokuratura Okręgowa w Płocku umorzyła śledztwo w sprawie domniemanych nacisków na prokuratorów, w którym jako świadek zeznawał b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PiS). Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury Iwona Śmigielska-Kowalska, !!! śledztwo umorzono "wobec braku znamion czynu zabronionego", określonego w artykule 231 par. 1 kodeksu karnego, który mówi, że funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. !!! Śledztwo, które płocka prokuratura okręgowa<a href="http://temat.onet.pl/prokuratura_okr%C4%99gowa"> prowadziła od marca 2008 r. miało wyjaśnić m.in., czy dochodziło do przekroczenia uprawnień, a w efekcie do wywierania nacisków na prokuratorów, w okresie, gdy ministrem sprawiedliwości był Ziobro. W sprawie przesłuchano m.in. byłych i obecnych prokuratorów z różnych placówek w kraju, a także Janusza Kaczmarka - od października 2005 r. do sierpnia 2008 r. kolejno: Prokuratora Krajowego, a następnie ministra spraw wewnętrznych. [...]" Eee tam, na pewno prokuratura jest w zmowie z PiSior-ami prawda ;] Kaczmarka też pewnie "zmusili" (no, te, PiSiory wstrentne) żeby złożył takie a nie inne zeznania ;] Kamiński jest "zszokowany" ;] Cytaty .: "[...] - Jeśli ja dzisiaj jestem podejrzany, to ława podejrzanych będzie bardzo długa. Obok mnie znajdą się na niej prokuratorzy, którzy zatwierdzali moje wnioski oraz sędziowie, którzy je kontrolowali. To niebywała sytuacja – ocenił Mariusz Kamiński. Uważa on, że zarzuty są "szokująco miałkie" i że z łatwością obroni się przed nimi przed sądem. Ale jaja ;) "[...] Kamiński powtórzył, że prowadzący śledztwo rzeszowski prokurator Bogusław Olewiński mówił mu w kwietniu, że naciskano na niego by przedstawił zarzuty szefowi CBA, oraz że zgromadzone w prokuraturze dokumenty nie dają podstaw do zarzutów. [...]" Kto "naciskał" na prokuratora Bogusława Olewińskiego w sprawie szefa CBA ? By "przedstawić zarzuty" ? Wiceszefowie CBA żądają (?!) postawienia zarzutów Cytaty .: "[...] Zastępcy szefa CBA Ernest Bejda i Maciej Wąsik zwrócili się do rzeszowskiej prokuratury o postawienie im zarzutów. "W związku z przedstawieniem szefowi CBA panu Mariuszowi Kamińskiemu zarzutów nadużycia uprawnień oraz kierowania niezgodnymi z prawem działaniami operacyjnymi CBA oświadczamy, że gotowi jesteśmy ponieść solidarnie odpowiedzialność za działania funkcjonariuszy CBA w związku z tzw. aferą gruntową" - napisali w oświadczeniu zastępcy szefa Biura. !!! Dodali, że podejmowane działania odbywały się także za ich zgodą, wiedzą i pod ich kierownictwem. !!! [...]" Pytanie za 100 pkt ;) Dlaczego za "Mira", "Zbysia" i "Grzesia" NIKT nie chce "ginąć" ;) Głos ma "kulturalny inaczej" pan Niesiołowski ("nie jestem pełen nienawiści i jadu") ;] "[...] - Szefem instytucji do walki z korupcją nie może być osoba, która ma tego typu zarzuty prokuratorskie. Zwłaszcza, że PiS zawsze twierdziło, że - jeśli ktoś ma zarzuty - to nie będzie czekać na wyrok sądu, tylko dymisjonować - powiedział dziennikarzom w Sejmie Niesiołowski. Jego zdaniem, gdyby Kamiński miał "odrobinę przyzwoitości, honoru", to sam powinien dawno ustąpić. Jak ocenił, Kamiński prawdopodobnie sam nie zrezygnuje ze stanowiska, więc zostanie wyrzucony. - Kamiński to aktywny polityk, niesłychanie stronniczy, wróg rządu i Platformy Obywatelskiej, jedyne co może robić to szkodzić rządowi - podkreślił Niesiołowski. [...]" "Wróg rządu" , "niesłychanie stronniczy" - PO rządzi już prawie 2 lata, a pan "jestem ostoją spokoju i kooltury" po dwóch latach się obudził, i mówi że Kamiński jest BE (nie "spełnił naszych oczekiwań" ;) ). To co ten "niesłychanie stronniczy" i "wróg rządu" robił na stanowisku CBA przez prawie 2 lata ? Pierdział w stołek ?! "[...] Szef sejmowej komisji śledczej ds. nacisków Sebastian Karpiniuk (PO) w rozmowie z PAP podkreślił, że zarzuty przedstawione Kamińskiemu są dużo poważniejsze niż się spodziewał. Jak poinformował, w czerwcu zwrócił się do rzeszowskiej prokuratury, aby ta przekazała mu projekt zarzutów wobec szefa CBA. "Jednak tego nie otrzymałem. Prawdopodobnie prokuratura finalizowała prace i obawiała się przecieku"- zaznaczył.[...]" Znaczy się prokuratura bała się, że pan Karpiniuk z PO może być potencjalnym źródłem przecieku ? Ciekawe dlaczego tak uważała prokuratura ;] Pewnie bez powodu :lol: . "[...] Wiceszef klubu PO Waldy Dzikowski pytany o przyszłość Mariusza Kamińskiego podkreślił, że będzie to decyzja premiera Donalda Tuska. "Skoro podejmował decyzję w sprawie ministrów, czy swoich kolegów, to podejmie decyzję równie obiektywną w stosunku do Kamińskiego. Świętości być nie może" - zaznaczył wiceszef klubu Platformy. Zapewnił, że zbiegiem okoliczności jest postawienie zarzutów Kamińskiemu niemal równocześnie z "aferą hazardową".[...]" No tak, same "zbiegi okoliczności" :lol2: Aaaa, panie Dzikowski Waldy.Coś o Panu. Cytat .: "[...] najbardziej kuriozalne są wypowiedzi niejakiego Waldy D. - człowieka który przed odpowiedzialnością karną schował się za immunitettem. O czym rozmowa panie Dzikowski ? o uczciwości ? [...]" O"uczciwości polytyków w PO".Na bank ;] "Lubię się chować za immunitetem (który to immunitet moja partya sama chciała ZNIEŚĆ - przynajmniej tak "trąbimy wszem i wobec", na szczęście, robię coś zupełnie odwrotnego ;] ) Cytat .: "[...] Już jakiegoś czasu trwają targi hiPOkryzji. Jak wiadomo, PO w swoim „programie” ma postulat zniesienia immunitetu. Nie OGRANICZENIA, zniesienia właśnie! Niestety, jak to banda kłamliwych aferałów, jedno mówią a drugie robią. Zajrzyjmy do życiorysu p. Waldego Dzikowskiego, byłego wójta gminy Tarnowo Podgórne, obecnie szefa poznańskiego oddziału PO. Skorzystajmy z wikipedyjnego fragmentu: „W 2007 Prokuratora Krajowa w oparciu o pomówienie (a skąd wiadomo, że to pomówienie, skoro sąd tego nie rozstrzygł????? – przyp. ja) ze strony lokalnego przedsiębiorcy, któremu stawiano zarzuty korupcyjne, wystąpiła z wnioskiem o uchylenie Waldy Dzikowskiemu immunitetu, w związku z podejrzeniem także o korupcję, jakiej miał się dopuścić w czasie, kiedy był wójtem Tarnowa Podgórnego. Poseł nie zrzekł się immunitetu, również głosowanie w sejmie nie doprowadziło do jego uchylenia.” Jak widać Walduś schował się za immunitetem niczym mały grzdyl chowa się za spódnicą matki gdy coś nabroi. Nie przeszkadza mu to w żaden sposób opiewać zalet zniesienia immunitetu! [...]" Zdolny jest, może robić karierę w PO ;] "Się nadaje" - z pewnościom :lol2: Tylko co się stanie, jak się IMMUNITET skończy :( Ale będzie "płacz".
 24. @maSTHa212 Gdybym wiedział skąd są te cytaty, nie pytał bym o źródła. Aaaa, i nie wmawiaj mi publicznie (na forum) że coś "wiem, albo nie wiem", proszę.Bo akurat tych cytatów nie znałem, wierz albo nie, Twój wybór.Wolny. Zarzuty dla szefa CBA - grozi mu 8 lat więzienia. Cytat .: "[...] W sprawie prowokacji w "aferze gruntowej" Mariuszowi Kamińskiemu grozi do ośmiu lat więzienia - Przedstawiony zarzut nadużycia uprawnień dotyczy kierowania przez Kamińskiego czynnościami w tzw. aferze gruntowej, do niego bowiem należało przeprowadzenia czynności zgodnie z prawem oraz niedopuszczenie do nadużywania uprawnień. Ze zgromadzonych materiałów wynika, że ich nie dopełnił - poinformował rzeszowska prokuratura na konferencji prasowej. - Postanowienie prokuratury o zarzutach dla Kamińskiego jest niejawne, ale prokuratura w drodze wyjątku postanowiła podać do publicznej wiadomości treść tych zarzutów. Prokuratura uznała, że CBA dopuściła się niezgodnego z prawem stworzenia "fikcyjnej sprawy" ziemi w Muntowie k. Mrągowa, na potrzeby której wytworzono fikcyjną dokumentację do odrolnienia tej ziemi. Ponadto prokuratura uznała za niezgodne z prawem działania operacyjne CBA, które polegały na wręczeniu łapówki Andrzejowi K. (skazanemu nieprawomocnie w aferze gruntowej). Kamiński odpowiada za to jako szef CBA. - Odrzucamy zarzuty o motywację naszych działań jakąkolwiek inną niż względy prawne - podkreślili prokuratorzy na specjalnej konferencji prasowej. - (czytaj,: "to nie jest sprawa polityczna" - bo przecież to nie jest polityka tylko gra w bierki ;) )[...] "Analogia" Cytat .: "[...] - Gdy premier Donald Tusk otrzymał informacje od szefa CBA, że jego najbliżsi pracownicy są zamieszani w podejrzaną aferę, następuje zmiana pozycji prokuratury wobec szefa CBA. Mariusz Kamiński staje się oskarżonym. To nie tylko zemsta polityczna, to jest próba prawnej egzekucji, przypomina najgorsze praktyki, o których słyszałem we Włoszech. Analogia jest oczywista - mówił w TVN24 europoseł PiS Zbigniew Ziobro. [...]" Nie, przecież to nie jest sprawa polytyczna ;) "[...]- Prokuratorzy walczący z korupcją we Włoszech są niszczeni przez polityków na dwa sposoby - !!! po pierwsze stawia się im fałszywe zarzuty. A jeżeli to nie przynosi efektów dochodzi do fizycznej egzekucji. !!! - zaznaczył Ziobro.[...]" "[...] Ziobro skrytykował zaangażowanie ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumę w obronę Zbigniewa Chlebowskiego i Mirosława Drzewieckiego. - Czuma robił niewiele dla wyjaśnienia sprawy, natomiast chodził do mediów i mówił, że jego koledzy partyjni są absolutnie niewinni. Czuma nie sprostał sytuacji, uległ środowisku politycznemu, w którym się znajduje - wypominał Ziobro. [...]" Partyjni koledzy premiera Tuska z PO są "niewinni", jednakże premier ich dymisjonuje (za tą "niewinność"), ale to nie jest sprawa polityczna, w żadnym wypadku. ;) Minister Czuma feruje niejako wyroki i z góry zakłada, że partyjni koledzy są niewinni (przed zapoznaniem się z całością dokumentacji i ich analizą), ale wszystko jest OK. On może ;) Schetyna; jestem do dyspozycji Tuska. ps. apropos, jak tam koledzy wasze poczucie piękna, kiedy patrzycie na buzię pana "Grzesia" ;) Mam nadzieję że nie jest "zakłócone". Cytaty .: "[...] Nawiązując do wypowiedzi ministra sprawiedliwości Andrzeja Czuma wskazującej, że "Drzewiecki i Chlebowski są absolutnie niewinni", Schetyna zaznaczył, że "Czuma nie powinien wypowiadać się w ten sposób o niewinności kolegów i powinien przyznać się do błędu, !!! bo ta wypowiedź była więcej niż niezręcznością !!!". [...]" :rolleyes: - ma gość odwagę, naprawdę.Mówi w identycznym kontekście co Ziobro. Niemożliwe, a jednak :) A może to jest "agent" PiSior-ów w PO ;) "[...] - Jestem za tym, żeby komisja powstała i wyjaśniła wszystkie aspekty tej sprawy, czyli także naszą rolę, czyli polityków, którzy przy tej ustawie są wymieniani. Komisja śledcza powinna zająć się tym, co działo się jeszcze za czasów rządów SLD, bo wtedy też była pisana ustawa hazardowa, !!! potem rządów PiS, bo też było ogromne zaangażowanie w pisanie tych ustaw. !!! Chodziło ciągle o dopłaty i o to, żeby podnieść podatki na automaty - powiedział wicepremier. [...]" Ja również jestem za tym panie "Grzesiu", ja również ;) - widzę że DRUGI polityk PO jest za powołaniem komisji śledczej, i nawet nie widzi w tym "zagrożenia dla demokracji" ( :lol2: - pamiętacie "cyrki" PO będącej w opozycji ? ;) ).I głosy "autorytetów" ? Te niebędące "jadem" oczywiście ;) A tak apropos, dlaczego "autorytety" się nie wypowiadają w tej konkretnej sprawie ? - nie ta "linia obrony" ;] - i milczą - jak głaz. Onet.pl - Puls Biznesu. Cytaty .: "[...] Zbigniew Chlebowski, podczas nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych w 2003 roku, namawiał do zmniejszenia 45-procentowego podatku płaconego przez właścicieli kasyn i salonów - podaje "Puls Biznesu". O sprawie mówi też Lewica. SLD przypomina na konferencji prasowej, że już w 2003 roku ustawa o grach budziła zainteresowanie polityków PO. - Trzech świadków zaświadcza o tym, że projekt zmniejszenia podatku od kasyn zgłosił Chlebowski. !!! Gdy sprawa nabrała rozgłosu Chlebowski się przestraszył i wycofał - mówi posłanka Anita Błochowiak. !!! [...]" Ale blamaż :( "[...] W styczniu 2003 roku twierdził, że "dalsze obowiązywanie takiego stanu rzeczy spowoduje upadek większości ośrodków". [...]" Czy na pewno ? "[...] Jego słowom przeczą !!! fakty. Jak wylicza "Puls Biznesu", od 2003 r. liczba kasyn wzrosła bowiem z 24 do 27, a salonów gier ze 150 do aż ponad 250. !!![...]" Uuups ;) Sprawa "się rypła" ;] "[...]Ponadto, jak wynika ze stenogramów z podsłuchanej rozmowy, Ryszard Sobiesiak i Jan Kosek, biznesmeni rozpracowywani przez CBA, chcieli, by Chlebowski interweniował w Ministerstwie Finansów także w sprawie przetargu na otwarcie salonu gier w Warszawie. Przetarg wygrała Filmotechnika, której wiceprezesem jest Kosek. Po przeprowadzeniu wewnętrznej kontroli w Ministerstwie i stwierdzeniu nieprawidłowości decyzja komisji przetargowej została uchylona - donosi "Puls Biznesu". Więcej w dzisiejszym wydaniu "Pulsu Biznesu". [...]"
 25. Dlaczego nie podajesz ŹRÓDEŁ swoich cytatów ? - chcesz być tak "obiektywny" jak np. "GW" ? (post #4380, po raz kolejny przypominam).Ja podaję konkretne ŹRÓDŁA z odnośnikami.Zdania wyrwane z kontekstu mogą przinaczać treść, nie wiesz o tym ? I nie , nie wiem "z kogo te cytaty" są.A jak chcesz się bawić na wklejanie zdań wyrwanych z kontekstu, to ja to również potrafię, może nawet lepiej, ale tego nie czynię.Pomyśl DLACZEGO tak jest. Czy ja napisałem że Ty masz mieć takie zdanie jakie mam ja ? Jesteś w błędzie.Miłego dnia życzę Tobie, i w przeciwieństwie do pewnego "pana" dziękuję za nie-atakowanie mnie ad personam.To się ceni.Naprawdę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.