Skocz do zawartości

barat

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    423
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez barat

  1. Ja bym kupił tanią używkę iPada (np 4 Retina) + gumową - kolorową obudowę z Alliexpress.

    Ceny urządzen, które nie otrzymały iOS11 (np wspomniany "4"_), lub teraz iOS13 mocno spadają.

    iOS ma super opcję kontroli rodzicielskiej - możesz "zamknąć" dziecko w wybranej aplikacji, zdecydować, które strefy na ekranie mają być aktywne itp.i działa to bardzo dobrze.

  2. 2 godziny temu, mautokar napisał:

    Pewnie i tak całość skompletuję na początku sierpnia. Do tego czasu może trochę więcej informacji się pojawi (...)

    Robię dokładnie tak samo, aczkolwiek ja mam zamiar poczekać nawet do września ... a kto wie, czy nie na Black Friday/Cyber Monday jeśli jesień będą miał intensywną (czyt. mało czasu na używanie kompa domowego).

  3. 14 godzin temu, mautokar napisał:

    @barat piszesz, że obecnie wybrałbyś pewnie Ryzena (ze względu na przyszłość). Nie wiem czy czytałeś mój wcześniejszy komentarz. Dalej wybrałbyś Ryzena 3700X, jeśli trochę taniej mógłbyś kupić Intela i9 9900k? Procesor sam w sobie powinien wystarczyć na wiele lat, ale martwi mnie, że może to być ostatnia generacja, która nie wspiera PCIe 4.0 i za te kilka lat będzie to odczuwalne...

    W zasadzie nawet mając w perspektywie rabat - poszedłbym w 3700x ... 9900k to kupno martwej platformy. Zrobiłem tak 3 lata temu - kupiłem 4790k mimo, że już była kolejna generacja - po prostu wtedy bawiłem się w Hackintosha i Haswell był pewniejszy.

    Sprzęty wszelakie wymieniam od 20 lat ... dochodzę do wniosku, że czasem lepiej kupić CPU/GPU z półki mid/mid-high z perspektywą upgrade o jedną generację niż ślinić się na High/Enthusiast, które za 1-2 lata i tak może odstawać od średniaków. Zribiłem odstępnstwo przy upgrade z 3570k na 4790k i pomimo iż procek jest spoko stwierdzam, że to nie była optymalna decyzja.

    3700x daje Tobie możliwość ewentualnego upgrade na dopracowane 7nm 16c/32t ... do tego może się okazać (aczkolwiek małe szanse), że AM4 zostanie z nami dłużej jeśli AMD uzna ilość pinów za wystarczającą.

    Poza tym - jakkolwiek zabrzmi to dziwnie ... programujesz - na prawdę te kilka stów "rabatu" wpływa na Twoją decyzję? Przecież to równowartość kilku godzin pracy. Za rok - jeśli - AMD pozamiata, albo Intel za 2 lata coś wymyśli i tak będzie cię korcić wymiana, więc całe to rozważanie i tak będzie bez sensu ...

  4. Ja mam projekt z ELK w Dockerach więc moje 16GB w Dell 5490 ledwo zipie, ale to wina samego ELK, bo kontenery LXC są same w sobie lekkie :D 

    Pytałem o Windowsa, bo tam Docker wymaga włączenia Hyper-V, co wyklucza Virtualboxa.

    Pomijam już sam fakt tragicznej wydajności shared volumenów (dotyczy to też Mac). Długi czas walczyłem na MBP (nawet popełniłem artykuł https://espeo.eu/blog/docker-for-mac-performance-tweaks/), ale ostatecznie po prawie 2 latach się poddałem i firma wymieniła mi na wspomnianego Della. 

    Na Twoim miejscu zagrałbym na loterii i kupiłbym 3700x i 32GB ramu, licząc, że Zen2+/refresh też będzie na AM4. Intel przez najbliższe lata jeszcze nie zaproponuje nic odkrywczego.

    Sam w sumie się waham, bo mój 4790k kończy się na 4.5Ghz ... czekam jednak gdzieś do września jak Intel pokaże Gen10, a AMD ustabilizuje soft.

  5. Takie pytania kontrolne - te Dockery/VM chcesz uruchamiać na hoście z Windows, czy Linux? Poza tym - jaki workflow wymaga od Ciebie dockerów/vm przy programowaniu dla Androida? Chcesz stawiać lokalnie także backend? Jeśli tak - to ile na raz aktywnych "backendów"? Wbrew pozorom programowanie nie jest mocno rdzenio/procesorożerne  (Mało kto potrafi napisać sensowną aplikację wielowątkową) - bardziej RAM - tutaj 32GB wydaje się słuszne.

  6. Jeśli jesteś VATowcem to sprzęt za 1230zł realnie będzie cię kosztował 820zł, czyli jeśli coś "bez faktury" jest tańsze o więcej niż 33% to jest sens się zastanawiać (pod warunkiem, że bez faktury nadal jest nowe i ma gwarancję). Poza tym wiele sklepów pozwala na zwrot w ciągu 14 dni nawet dla firm (np x-kom i nawet w przypadku kupna w sklepie stacjonarnym).

  7. Jeśli upierasz się na Windows 7 (chociaż nie rozumiem o_0) to chyba będzie dobry wybór :)

    W przypadku Ryzena musiałbyś wydać $ na jakąś grafikę "na przeczekanie", a i7 z HT da radę.

    i7700k nie da Tobie jakiegoś wielkiego wzrostu wydajności, a przy upgrade i tak nowego procka nie wstawisz do obecnych płyt i wymienisz platformę...

    6700k starczy jeszcze na kilka lat ... ba - uważam, że mój 4790k również. Co za tym idzie - "będzie Pan zadowolony" :D

    • Upvote 1
  8. Jak ważne dane (zdjęcia, dokumenty) będą miały gdzieś kopię zapasową to bym się nie wygłupiał i do laptopa wsadził MX300. Największa pojemność (jeśli to jedyny dysk w laptopie to duży plus), 3D MLC i przystępna cena.
    Zanim "przekroczysz limity" zapisu to i tak wieki upłyną :)

  9. Ja kupiłbym chyba to, co jest najtańsze w przeliczeniu na GB jeśli miałby to być jedyny dysk w lapku ... ważne dane i tak powinny być zabezpieczane kopią zapasową, a przy normalnym używaniu nie ma znaczenia, czy dysk podziała lat 15 czy 40 ;)

    W GoodRam jedynie kusi 60m gwarancji, ale w sumie jak SSD nie padnie po 3 latach, to raczej już będzie OK.

    Na moim dwuletnim MX100 na razie mam natrzaskane 5.5TB, a nie wyłączam SWAP i używam go jak każdy inny dysk - bez ceregieli.

  10. Jeżeli chcesz konkretne warunki serwerowe to się nie baw w składanie kompa tylko po prostu kup serwer ... cywilne rozwiązania nie są do 24/7 ...

    Inna sprawa, ze trzymanie serwera u siebie to często koszty ... u mnie w firmie np chcemy zrezygnować z szafy (32 rdenie, 192GB Ram) i po prostu płacić serwerowni (+ co się da to do Amazonu)...

     

    Ty chyba faktycznie chcesz po prostu pozbyć się kasy nie do końca wiedząc co i do czego jest Tobie potrzebne ...

     

    Choćbyś wydał i 50tys na kompa (jednego) to nie da on Tobie bezpieczeństwa danych i gwarancji działania ... a do tego za dwa lata i tak może już być "przestarzały" ...

     

    Do filmów 4k kup BluRay, do nowych gier wymieniaj kompa co dwa lata za 25% tej kwoty, a do spraw serwerowych zapłać za dedykowany serwer zarządzany ... do backupów kup sobie NAS + np Amazon Cloud Drive ...

    • Upvote 2
  11. Co do zasilacza to tak jak kolega wyżej - skoro działa, to nie musisz na razie zmieniać.

    Istnieje co najwyżej duże prawdopodobieństwo, że nie skorzystasz z najniższych stanów oszczędzania energii (c6/c7). Większość płyt pozwala jednak je wyłączyć, więc problemów po uspieniu być nie powinno.

  12. Ze swojej strony mogę napisać, że u mnie 4790k się sprawdza. Pracuję na Capture One i importuję RAW z Sony A68 (24MP) ... różnica w wydajności w stosunku do 3570k@4.5GHz była bardzo duża.

    Jedna istotna sprawa - 4790 to gorące procki ... tutaj tez intelowy box może nie być najlepszym wyborem.

    Na Haswell Refresh pociągniesz spokojnie kilka lat - moim zdaniem bardzo fajna konstrukcja :)

     

    Kup 4790 (k), pomyśl może o większym SSD (praca z zaimportowanymi plikami przyjemniejsza, a 128Gb może być mało, chociaż może Tobie starcza) ... no i może Noctua D15 (niby overkill jak bez OC, ale nawet jak kiedyś zmienisz CPU to zapinkę zawsze dostaniesz na nowy socket)

  13. Dobry zakup :) AMD zrobiło spoko karty, ale co z tego jak nie da się ich nadal kupić w uczciwej cenie (o ile w ogóle są) ... teraz są plotki, że pod koniec czerwca ma być lepiej z dostępnością o_0 ... totalna wtopa marketingowo dystrybucyjna

  14. Czyli Photoshop (gdzie lepszy jest Intel, gdyż PS jest głównie jednowątkowy).

     

    Co do RAW - używasz Lightroom? Capture One? DXo?

    Tutaj większa liczba wątków daje kopa przy eksporcie/imporcie (bo na raz analizowanych jest więcej zdjęć).

     

    Problem w tym, że zarówno 7700k jak i Ryzen 1700 zostawiają Ciebie z ~900zł ... za to może być problem kupić 16GB DDR4 (mocno podrożały) oraz sensowną płytę. Jeśli nie zakładasz OC wcale to do intela da się zanabyć coś na B250 ... W przypadku Ryzena 1700 się mieścimy. No i 7700k mocno się grzeje (nawet bez OC) - to wymusza ~150zł na chłodzenie.

     

    Jest jeszcze taka kwestia, że kiedyś w końcu Adobe zoptymalizuje oprogramowanie pod rdzenie (skoro Intel zaczął też przebąkiwać o "więcej rdzeniuff" dla mas) i w takim wypadku ciekawą opcją może być właśnie Ryzen 1700 (albo tańszy 1600 i jeszcze kupisz sobie większy SSD).

     

    Dodatkowo nie wiem, czy obecnie "pchałbym" się w 7700k ... to ostatnie procki na ten socket i rozbudowa znowu będzie oznaczała wymianę platformy.

    W przypadku AMD mamy nowy socket i jeszcze ze 2 generacje procków na niego ...

     

    Skoro nie grasz, to może jednak Ryzen 1700 + B350 Tomahawk + 16GB DDR4 ? Albo Ryzen 1600 + SSD ~250GB?

  15. Ja tam po prostu włączyłem katalogi domowe dla rzeczy "prywatnych" i przestałem myśleć w kategoriach "Łindołs" ;)

    Dla wszystkiego co da się skategoryzować mam Shared foldery - nie robię jednego "śmietnikowego" zasobu w którym tworzę podfoldery.

    Wszystko to kwestia organizacji :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...