Jump to content

kaluzaaa

Stały użytkownik
 • Posts

  248
 • Joined

 • Last visited

About kaluzaaa

 • Birthday 11/26/1988

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://blog.kaluzny.pro

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Ostatnio BF3

kaluzaaa's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

11

Reputation

 1. kaluzaaa

  Battlefield 4

  Reanimacja by się przydała :)
 2. http://hea7en.info/admin/2013/01/15/czym-jest-thumbs-db-i-jak-sie-go-pozbyc/
 3. To nie jest nieautoryzowane tylko autorskie. Mogą. Autoryzowane szkolenie polega na tym, że masz materiały, przygotowane środowisko do szkolenie zgodnie z wytycznymi MS i prowadzący ma tytuł MCT oraz certyfikat z danej technologii (cert tak naprawdę nic nie znaczy, jeśli prowadzący zdawał go z braindumpów). Poza tym po autoryzowanym masz certyfikat tylko ukończenia szkolenia i tyle. MS nic nie ma do szkoleń i warsztatów, które są prowadzone autorsko. Minusem autorskich często jest brak materiałów po szkoleniach, a w autoryzowanych zostają czasami naprawdę fajne materiały. Co do samej technologii System Center, jeśli ktoś nie ma pojęcia o większego o tym to lepsze jest na początek szkolenie autoryzowane.
 4. Jeżeli masz domenę to tworzysz politykę GPO z loopback processing która utwardzi stację i nawet konto admina nic nie poradzi :)
 5. Usunięcie wszystkich aplikacji typu Metro/Modern z Windows 8 jednym poleceniem: Uruchamiamy powershell na podniesionych uprawnieniach Wydajmy polecenie Get-AppxPackage | Remove-AppxPackage -ErrorAction SilentlyContinue Po wykonaniu tego polecenia zostanie tylko Internet Explorer w wersji metro oraz Windows Store.
 6. http://allegro.pl/listing.php/search?category=491&sg=0&string=E6420 http://allegro.pl/listing.php/search?string=E5420&category=491&sg=0 http://allegro.pl/listing.php/search?string=E5430&category=491&sg=0
 7. Szukaj pod hasłem software metering. http://www.expressmetrix.com/products/software-usage-metering/ http://www.manageengine.com/products/desktop-central/ System Center Configuration Manager Co do monitorowania internetu postaw jakieś proxy na Linuksie z integracją z AD np. http://www.papercut.com/kb/Main/ConfiguringSquidProxyToAuthenticateWithActiveDirectory
 8. IBM to zło. Miałem okazję być na rekrutacji i po tym traumatycznym przeżyciu od big blue trzymam się z daleka.
 9. W praktyce wszytko zależy od dysków, sam serwerek jest cichutki i chyba tylko ma wentylator na zasilaczu jak pamiętam. Ja swojego bez dysków wyrwałem za jakieś 700 zł na allegro(nowy z fv i gwarancją).
 10. Bez cytowania reszty. Nawet w domowej sieci prędkości bliskie 1GBps są łatwe do osiągnięcia na sprzęcie z przed 5-6 lat jeżeli chodzi o PC(np. Dell, HP serie biznesowe). Nie żadne PCI-X czy PCIe, tylko dobre integry intela i brodcoma wystarczą, aczkolwiek widziełm jakieś inne wynalazki i też sobie radziły. Switch zarządzalny do domowej sieci to troszkę przesadza. Obecnie w domu wykorzystuje ruter Netgear wndr3700 oraz HP Microserver jako NASa. Routery od linksysa w mojej opinii zdziadziały. W Netgearze N dual band działa fajnie i bez problemów na fabryczny sofcie(z ddwrt miałem problemy, a na openwrt nie chciało mi się już kombinować). Realna prędkość na 5G u mnie to około 10-15 mega na sekundę, czyli nagrywanie tylko po kablu Ci zostaje. W towim wypadku, co do gotowego nasa rozejrzał bym się za wyższymi seriami od Netgera, QNAP, Synology. Po SMB(czyli to co windows widzi) można osiągnąć do 50-70 mega na sekundę w tych gotowcach. Co do tańszych wynalazków to często 10-15mega na sekundę. Jeżeli nie boisz się sam kombinować to polecam HP Microserver i soft FreeNAS. Tyle z pola walki :)
 11. 2x DELL U2412M. Podaj model laptopa bo przydało by się sprawdzić czy ilość złącz wystarczy.
×
×
 • Create New...