Jump to content

JMKS

Stały użytkownik
 • Posts

  197
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by JMKS

 1. Też nie wiem, tj. najprawdopodobniej jednak ten mechanizm HWB póki co działa "jak chce", a nie jak powinien po prostu ;).
 2. Hmm... daaaawno się nie udzielałem. Kurczę, tutaj też się widzę nic nie dzieje szczególnego, a myślałem że to tylko na Labie "jak zwykle", a się niemiło rozczarowałem wchodząc tutaj, a zwłaszcza na HWB: "Active Members In The Past 30 Days. bartx: 7 submissions worth 35.2 points. opo: 5 submissions worth 5.9 points. wacol: 8 submissions worth 0.7 points. : 5 submissions worth 0.4 points." Ostatnio miałem [i właściwie mam nadal...] niemałe problemy zupełnie z OC niezwiązane, więc niespecjalnie coś robiłem. Wkrótce może trochę powrzucam [jak porobię :P], ale nic wiekopomnego - 3870 DDR3 [3850 z gwary wrócił w innej odmianie ;), a mody już się pokazały, co to ich od roku nie było], Atom [:P] desktopowy, 76GS może się zmuszę w końcu. Jak dobrze pójdzie, to LN2 będzie nieomal hurtowo, bo Wydział Radiochemii UW się przymierza do skraplarki azotowej, a potrzebują dużo mniej LN2 niż są w stanie wyprodukować ;) - w połączeniu z tym że jeden z profesorów fizyki jest trochę OC zainteresowany i pokazywał mi E8600 jeszcze w pudełku, może coś z tego wyjść :).
 3. W żadnym razie nie żart. Przecież na x6 na pewno próbowaliśmy, choć może nie na wszystkich pośrednich. Poza prockami "dziwnymi" [vide E4500 bodaj właśnie gdzie wielu ludzi mówi o cyrkach wszelakich] to ja nie widzę żadnego powodu żeby coś się w zależności od mnożnika zmieniało - to nie AMD :P [żeby nie było - to prawie żart, bo zdaje się że połówkowych mnożników to jednak czerwone {edit po 24h: chyba jednak zielone, kurczę nie wiem bo nie miałem nigdy :P} proce nie lubią] - kiedyś była śmieszna teoria wg której NB na i965 niby "brał na siebie" niższy od standardowego mnożnik sam pracując z wyższą częstotliwością, ale teoria zdaje się upadła, bo i sensu zbytnio nie miała :).
 4. Zamiecione, co tu dużo mówić :).
 5. Że ja problemu nie rozumiem - piszesz na forum HWBota o sytuacji (jeśli Twój ęgilski jest na odpowiednim poziomie ;)) i gość wylatuje najpewniej z rocznym banem (chyba że dożywotnim ;)), bez żadnych dyskusji jak sądzę. Nie widzę żadnej wątpliwości czy problemu odnośnie kroków które należy poczynić :). edit: chyba że mówisz o "normalnej" kradzieży i odszkodowaniu [prawnie, nie "HWBotowo"], bo jeśli tylko HWBotowo to naprawdę nie widzę absolutnie żadnych dylematów [co robić i czym to się skończy].
 6. Uwierz(cie), że BE6 z przejściówką zdecydowanie jest więcej warta niż to wszystko - tutaj wszystkie płyty na moje oko mają max 133 FSB i to tyle, BE6 ciągnie jak ciągnie ale więcej potrafi na pewno [bo ma zmianę chociaż, a nie tylko 133 i do widzenia]. Też mam płytę co 133 robi, co prawda z PCI na 44MHz wtedy i tylko przez SoftFSB, ale sama płyta się nie wysypuje. Jedyna ciekawostka to ten 233MMX [PII-350 i Cel300 to ja mam...]. Więc wbrew pozorom kicha :P.
 7. Phi, 95 miałem :P {swego czasu} [i planowe 54 z pisemnej - gdyby 30 dawali a bym nie musiał iść na egzamin to bym brał ;)] Ja na ten przykład 2 tygodnie temu Celerona D 352 na 7GHz {nie żeby max totalny tego proca, ale tak szybko bydlak azot żarł że nie kontynuowaliśmy ;)} przy -196°C wykręciłem, a problem jest taki że tego dnia się CPU-Z zmieniło, nawet akcja w postaci uploadu przez komórkę [:lol2:, akurat bench był bez dostępu do neta] nie dała rady. Więc bilans to kolejny raz uwalone Commando i trochę walki z nie-tak-działającym-jak-trzeba [E8400 robiący na dwóch płytach 600+ FSB na powietrzu, a przy -120° już 580 zupełnie niestabilne] sprzętem. Kolejne szanse z mojej strony - lipiec, może wreszcie się szarpnę na jakieś E8500 ew. jakieś E8600 będzie w testach czy coś :P.
 8. A tu wesoła nowina, bo o ile PCMark chce Visty "słowo w słowo", to jednak 3DMark się "zadowala" 2008'ką - a na ten system zmigrować [no, używać zamiennie z XP SP3 i Ubuntu 8.04] to problemu nie widzę :). [wyniku nie wyświetlałem nawet, z 1k pewnie by było więc sobie darowałem :P] Ale inną sprawę chcę poruszyć - denerwuje mnie to strasznie, i zupełnie tego nie rozumiem. Wiadomo, PCLab.pl to spory serwis, forumowiczów jak mrówków i np. w takim temacie o 3DMark V już 170 postów, z czego pewnie z 50 wyników. Analogiczny temat w sekcji HWBota doczekał się 3 (słownie: trzech!) postów. Z innymi Markami podobnie, 06 dostaje ~100 postów na miesiąc z czego koło połowy pewnie z wynikami, a temat w sekcji botowej czasami 1 post, a czasami 0. Nie rozumiem tego zupełnie, czemu ludzie nie chcą w automatycznie aktualizowanym rankingu wyników podawać, tylko robią to w takim który nas w ogóle nie obchodzi. Bo problem jak widzę nie polega na braku wyników na forum, tylko braku ich w sekcji HWBota. Przedstawicieli innych forów też proszę o wypowiedź, tj. jak to jest u Was? Chyba na egiełdzie zdaje się rankingi zostały zupełnie zmienione na HWBotowe, na Pure innych rankingów chyba po prostu nie ma, gdzie indziej się nie orientuję. Na pewno to co przeszkadza to lokalizacja subforum na Labie - subforum w Benchmarkach a nie w Podkręcaniu [chociaż te tematy z setkami postów też są w "Benchmarkach..."] i niezbyt precyzyjny opis samego subforum. Ale mimo wszystko nie rozumiem czemu aż tak duża różnica jest. Ratujcie...
 9. Sub-45k to trzeba OPB prosić :P [serio - możliwe, ale bardzo trudne, i to koniecznie na "starym BIOSie"]. Nie tyle płyty brakuje, co jest ona po prostu nieodpowiednia - P5B/Dlx/Commando i 600+ w zasadzie gwarantowane ;).
 10. Nie no, ja rozumiem że zmodować proca 500zł i wyżej jest jakaś obawa ale samą przejściówkę - co to za problem?! Jakiś pin zakleić itp [trzeba minimalnie pomyśleć które ma sens] żeby zmienić "standardowe" napięcie [na płycie które obsługuje tylko typu "std+0,3V"] to ja nie widzę problemu, tj. mówię o takich ze Slot1 ew. przez przejściówkę... Jest nawet na tym forum odpowiedni wątek, sam brałem stąd te rozkłady styków. ło: http://forum.purepc.pl/temat/Socket-370-Sl...permina/208088/
 11. Zainstaluj Windowsa to zadziała zapewne... BE6-II to bardzo dzika płyta, bo ma właśnie "osobno" dodatkowe kontrolery IDE [cholernie upierdliwe :P]. Wepnij do innego złacza [jest jedno UDMA33] i powinno działac, bo na tym UDMA66 to niestety nawet zainstalowac niezbyt się da [tj. trzeba zainstalowac na 33, zainstalowac stery jak Ci dali z płytą {to już w Windowsie działającym}, ew. może ściągnąc starczy i później można na UDMA66 przełączyc dopiero].
 12. Spoko, może się kiedyś uda :P. Póki co mam X1550 i jak mi się zachce się trochę pobawic to cośtam wpadnie [bez rewolucji, niemodowana wręcz, na ledwie 2MB cache @ ~4GHz], modów niestety nie jestem w stanie ołówkowych wykombinowac :mad:. Kupa ludzi w ten weekend się bawi zamierza, byle dobrze poszło :). Nie wiem czy uwierzysz, ale... napięcie rośnie za dużo emotek w tym poście jest żeby auto update przeszedł B-) :mur:. A często przeklejac z TEGO subforum do tamtego postu mi się nie chce :P, jak się to poprawi to aktualki będą wszędzie [CPU-Z i 1M chorują na zbyt dużo liczbę emotek]. edit: chodzi o temat HWBotowy [nie patrzyłem na linka], tamten jest uaktualniany w 100% ręcznie więc aktualka będzie [ale lider się nie zmieni, nie teraz w każdym razie...].
 13. Którego słowa? Wersja oficjalna obowiązująca aktualnie: http://hwbot.org/forum/showpost.php?p=14485&postcount=2 "- only the owner of the processor may submit scores in processor related benches - only the owner of the videocard may submit scores in videocard related benches" Co tu jest do nierozumienia?
 14. Że nie rozumiem? :blink: 1 proc [fizyczna sztuka, własność kogoś konkretnego bądź wypożyczona komuś konkretnemu przez "wyższą" instancję jak dystrybutor] - 1 wynik, w kategoriach "procesoro-punktujących" oczywiście [Pi, wPrime, Fast, PCMark, CPU-Z]. To samo z grafą. A że można mając gotową platformę włożyć po kolei 10 różnych kart graficznych RÓŻNYCH ludzi, to w tym nic dziwnego nie ma. Jak punktuje proc - 1 wynik, jak grafa - też. Platforma jako całość [łącznie z chłodzeniem] nie ma nic do rzeczy w żadnym miejscu.
 15. Monitor benciach!esz?! :lol: Zamiast 4h na dworze możesz mieć przez te same 4h monitor w innym kompie - efekt będzie taki sam w stosunku do tego kompa który "pracuje" - nie będziesz widział jego monitora [i co z tego?]. A propos szaringu - "rybowy" Cel D 352 to AFAIR tenże sam co Tomcatowy?
 16. I dlatego jedyne możliwe [i całkiem sensowne] byłoby czyste max MHz, niezależnie od timingów i parametrów fabrycznych, z rozdzieleniem SDR :P / DDR / DDR2 / DDR3 oczywiście. Można też swobodnie wybrać jakiś konkretny build Everesta [żeby tak się nie zrobiło jak teraz z Sandrą, a i wPrime też pomieszany aktualnie] i z niego Memory Benchmark robić [tu z kolei można wyniki rozdzielić na te 4 główne wartości które ten bench zwraca jeśli się chce więcej kategorii], również niezależnie od firmowych parametrów, z rozdzieleniem tylko jw. Że osoby z no-name DDR2-400 [200 real] CL5 nie zawalczą - bywa, nie ma innej możliwości w sumie.
 17. Global rank to aktualnie jakoś dziko działa, za godzinę pewnie wróci do normy. Pewnie mu się flaga źle kliknęła :P, chociaż można się spytać ;). edit: coś podejrzanie równy ten id :P.
 18. To jest też pewnie kwestia bycia teamem cholernie multi-użytkownikowym - tj. o ile "my" umiemy screeny robić [chociaż osobiście co najmniej jednego 3DM2001 bez ORBa i rozdziałki wyprodukowałem, ale trudno, w planach znaczna poprawka bo wtedy był ledwie E6850 @ 4,95GHz :P ;)] to reszta sobie aż tak głowy nie zawraca, i możliwe że całkiem spora część wyników idzie w błoto, jeśli się tylko komuś to przejrzeć zachce... Druga strona medalu to że praktycznie wszyscy już o ile nie 2x3870X2 przerabiają to "chociaż" 1x3870X2, QX9650, E8500 itd - u nas z tym ciężko jak by nie patrzeć, więc globale nam spadają ostro.
 19. Fakt. Dostaję jak zwykle na maila kupę spamu od HWBota i nawet go czasami próbuję czytać - a dlatego próbuję, że co to za link "you can view the result here" skoro po interwencji ten rezultat jest "deleted"... Wg mnie to [kasowanie] niedopuszczalne, powinno być blokowane. A team moderator powinien decydować czy ew. usunąć [w końcu może po to ten mail idzie?], a nawet mało tego, powinien mieć możliwość ODBLOKOWANIA [i zablokowania] rezultatu - w starej wersji tak było, teraz nie jest i wg mnie jest źle. Tj. jako team mod nie mam ochoty kasować żadnego rezultatu [który nie jest zablokowany], a mam czasami ochotę właśnie zablokować - a tego mi do wyboru nie dali, heh... Team mod miał mieć tyle opcji niby "kiedyśtam" tyle że teraz poorbastard ma na głowie przycinanie transferu [Wam też się sygnaturki nie aktualizują? tj. nie tutaj, bo tutaj to se możecie :P, ale na Labie czy XS itp], a kodowanie odkłada na czas cholernie nieokreślony... Co do wPrime to teraz niby 1.55 [nie niższa, nie wyższa] jest obligatoryjna. Tyle że to jest głupia sprawa... Wg mnie jedyna szansa żeby to na stałe zakończyć to zrobić wersję która jest szybsza od wszystkich poprzednich [jak - to zadanie autora :P] i od tego momentu wszystko co zmieniać to silnik CPU-Z, tj. żeby kolejne wersje były równe co do szybkości - wtedy oczywiście obowiązywałaby wersja ta najszybsza bądź następne. Bo chwilowo to jest niezły burdel z tym :P. I jeszcze uwaga natury ogólnej: np. kingpin nie ma na screenie z SuperPi 1M [i pewnie paru innych] zakładki Memory co jak rozumiem każdemu "zwykłemu" użytkownikowi rezultat odwala (?!). I to dobra pora żeby jednak spróbować te reguły złagodzić. Ja np. nie patrzę czy mam na screenie w Markach rozdzielczość widoczną, czasami nie mam, się zdarza, ale by mi było bardzo przykro (:P) gdyby mi zblokowali coś itp. Zwłaszcza że w azocie nie pływam i nie jest tak że w parę dni robię nowy wynik ze wszystkim co trzeba.
 20. Do wPrime oczywiście NT6. W moim wykonaniu 2008 Server [wczoraj zrobiłem 1024 na 4GHz i ze 2pkt więcej wpadło niż wynik sprzed ok. roku :P], mój 24/7 system :). zVista też się nadaje, choć jako stały system mi nie pasuje. Koło 5% do przodu z uwagi na system, może troszkę więcej. No i niestety nie każda wersja jest tak samo szybko - u mnie 1.58 chyba najszybciej wypadła, ale porównać kilka wersji na próbce 32m już podczas benchów to nie jest jakieś wielkie wyzwania. Tj. 1.60 mi zwalniała o jakieś 15% - heh, nie ma to jak "update" który z wydajnością robi "co mu się podoba"... Co do niemienia punktów no to się zdarza - ja np. na 8600GT praktycznie nigdzie się załapać nie mogę - ot padaka jakich mało, ostatnio się przez 850 nie przebija nawet - jedyna szansa że zdechnie sama łaskawie :mur:, bo już na nic z niej nie liczę. Chciałem też za PCMarka coś dostać, ale nie dałem rady - ~10% mi brakowało do punktów, lipa, mimo zegara na procku wyraźnie wyższego od niektórych punktujących. Ale trzeba się przymierzać, chyba tylko w przypadku bardzo popularnych sprzętów jest zupełnie bez szans czasami, a zazwyczaj jest jednak jakaś kategoria bądź więcej gdzie te punkty można załapać ;).
 21. Właściwie to jednak jak się głębiej zastanowić i pewne rzeczy przeanalizować to jednak tych 300 niepunktujących członków [:P] nam niewiele zmienia - liczby osób w teamie w rankingu zespołów nie ma, jest tylko liczba wyników, a tutaj aż tak dużego wpływu to nie ma - rzędu kilku % [no chyba że mamy stadko ludzi którzy po 50 wyników wrzucają z których żaden nie punktuje...], na pewno nie >30% jak wychodzi licząc same konta. A w rankingu krajów to zupełnie nic nie zmienia bo bezsensowni [heh, richba5tard się nabrał, ja pisałem o "point-less" jako grę słów między niepunktującymi a niepotrzebnymi; on napisał "pointless" - bezsensowni :lol:] userzy [czyli niepunktujący] nie są do średniej liczeni. Chociaż "z drugiej strony" to jakieś zabezpieczenie przed w/w "niepunktującymi a publikującymi sporo wyników" by było. Swoje napisałem i się nawet kilka osób zgodziło - http://www.hwbot.org/forum/showthread.php?t=1530 [ostatni post 1. strony i dalej], chociaż prawdopodobnie na pisaniu się skończy :P.
 22. Bez punktów to jednak trochę głupio - chociażby [w mniejszych teamach oczywiście] wynik bez punktów może być w top10 danego bencha w danym teamie. Punkty jednak wbrew pozorom darmowe nie są - są takie sprzęty które są zapchane od góry do dołu subzero i nie poradzisz. No i jeśliby komuś te punkty spadły do zera to żeby go wyrzucać automatycznie [bo "bez wyników" jak w mojej pierwotnej propozycji właśnie o to chodzi, tj. żeby na starcie zrobić "przeliczenie i wyczyszczenie"] - jeszcze głupiej... Oczywiście idealnie byłoby gdyby team moderator mógł po pierwsze samemu "wyrzucać" użytkowników z teamu a po drugie np. mógł ustalić dolną granicę punktową uprawniającą do wejścia czy konieczność "autoryzacji" przy zmianie teamu - ale to już zupełnie inna historia, spoooro roboty programistycznej na takie luksusy trzeba ;). Aczkolwiek samą funkcjonalność "odteam-owywania" przez team moderatora by chyba nie było aż tak trudno wprowadzić... Nie mówiąc już o tym że się głupiej opcji blokowania wyniku doprosić nie mogę [teraz tylko global-moderatorzy tak mogą, w poprzedniej wersji team-mod starczał i to było dobre wg mnie]...
 23. To może ogólnie zapostulować żeby ludzie bez żadnego wyniku [albo bez żadnych punktów - to już zależy, ale załóżmy że bez wyniku bo mniej rygorystyczne i łatwiejsze do "przełknięcia" :P] nie mogli {niezależnie od chęci jednej i drugiej storny} należeć do ŻADNEGO teamu - w sumie dość ciekawe rozwiązenie wg mnie i w dodatku niezbyt "krzywdzące" - dodać choć 1 wynik to chyba każdy potrafi... Oczywiście mówię o takim ograniczeniu ze strony HWBota, technicznie.
 24. Na gg się odezwij, bo widzę że nawet konieczny do tego programik chyba zwiał z CPUID :P. Ale FSB typu 600 powinno dać radę z wydajnością jak wyżej.
 25. Nic nie zabija miszczu, nadal lepiej niż P35 działa... {no dobra, równo, ale... jeśli P35 na PL6 ustawisz :P} http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=263315 i965 FTW! :) P35 4444 712782 normalne i965 4444 710094 i965 po modzie [490 @ 1,25V @ NB 1M-stable, 570 1M-stable @ 1,75V @ NB {wyżej nigdy żadnego procka nie miałem, a niższego napięcia wtedy nie próbowałem}] 4444 712594 edit: i965 przed modem :P 4444 733390
×
×
 • Create New...