Jump to content

Szczepano

Stały użytkownik
 • Posts

  113
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Szczepano

 1. hm...ja zrobiłbym tak (jeżeli jest możliwość postawienia systemu): włączyć viste, wypalić recovery na dvd (powinieneś mieć jakiś program do utworzenia recovery na innych nośnikach niż domyślny hdd-w recovery od hp zajęło mi to 2 płyty dvd), usunąć partycje (wyczyścić cały dysk) i postawić wszystko od nowa.

  Nie mam żadnej pewności że to zadziała, że da się to w ogóle zrobić przy tych błędach. Poza tym narazie nie mam pomysłu jak to zrobić bo systemu się postawić nie da. Zainstaluje się normalnie na te cześci dysku, z którą da się robić normalne operacje ale później się nie uruchamia. A generalnie Unlocated space może być w dwóch częściach? Tzn nie jest to dziwne, że mogę mieć unlocated space oddzielnie ta część z którą nic się nie da zrobić i tą normalną? Po skasowaniu te zdrowej nie powinna się scalić automatycznie w jedną??

   

  I już po sprawie. Dałem rady. Okazało się że to jedno unlocated space, to było coś co windows widział jako unlocated space ale tak naprawdę to już była partycja. Dlatego były te wszystkie błedy. Trzeba było posługiwać się poleceniami disk parta z końcówką "noerr" czyli "wykonaj mimo błędu". Skasowałem partycje i utworzyłem na nowo.

   

  Temat do zamknięcia.

 2. Teraz już jest dramat. Mam na dysku "unallocated space" z której kompletnie nic się nie da zrobić. Nie reaguje na żadne polecenia. Próba utworzenia dysku powoduje Error 0x8004240f. Dyskpart po uruchomieniu wyrzuca błąd "\\?\GLOOBALROOT\Device\harddisk0\DR0". Niechce korzystać z polecenia "clean all" bo skasuje recovery. Co robić?

 3. Witam,

  mam taki problem:

  Sformatowałem 160 GB dysk w Dellu Vostro 1500. Chciałem mieć więcej partycji niż jedna. Zainstalowałem Viste na 39 GB (jest też Recovery 10GB i Centrum Medialne na 2.5 GB) i 100000 zostawiłem. Próbując sformatować dysk D w narzędziu Visty, pojawi mi się komunikat: nie nie ma wystarczającej ilości miejsca na utworzenie partycji. Dziwne bo system sam najpierw pokazuje , że maksymalnie partycja może mieć 100000. Później jak chce z tylu zrobić, to wyskakuje właśnie ten komunikat. Probowałem zrobić połowę z tego - komunikat ten sam. Wiecie może o co chodzi??

 4. Może być też oczywiście kabel VGA i oddzielnie audio - minijack + cinch. Jednak kable takie, a raczej wejścia w TV, często mają ograniczenia na wejściu. Mój np. ma tylko XGA. Nie wiem na pewno czy to akurat jest powodem ale wyświetlany obraz jest strasznie spłaszczony.

  I tu pytanie do innych:

   

  Dlaczego po podłączeniu lapa do LCD (Panas 32LX70P ; rozdzielczość sygnałów PC: XGA) wyświetlany na nim obraz jest strasznie spłaszczony tzn. zajmuje tylko pasek na środku ekranu, jakieś 3/5 jego powierzchni ??

 5. ja starałem sie właśnie wyciągnąć pewną średnią,, to co na + jest zawsze powyżej średniej,, to co na minus poniżej ;] nie piszę na podstawie jednej sztuki czy tylko serii budżetowych,, dodatkowo mając na uwadze że czasem lap potrafi się zepsuć,, toshiby i lenovo walą się wszystkie,, niektóre po kilka razy :lol:

  Mojej Tośce stukneło właśnie 14 misiecy i nic nie "walneło". Mało tego, ide z Tobą o zakład, że pociągnie tak jeszcze conajmniej 2 lata!!

   

  Jak ktoś ma cos to Tośki to niech se obada jakąś Tecre!!!

   

  Aha i żeby nie było, że nie jestem obiektywny... głosowałem na Dell'a właśnie za "średnią"!!

 6. Zainstalowałem Viste wraz z całym pakietem oryginalnych sterowników do niej. Pojawił się problem bo nie działają wszystkie klawisze funkcyjne tzn. te dodatkowe funkcje w kombinacji z klawiszem Fn oraz suwak do włączania karty sieciowej. Wiem ze odpowida za to dodatkowe oprogramowanie. Instalowałem je 3 razy. W Toshibie to jest w ramach sterownika Vallue Added Package bo między innymi zawiera sterownik TOSHIBA Button Support. Ale te przyciski dalej niechodzą. Więc o co chodzi?

  Czy to nie Vista mi gdzieś coś blokuje. Proszę pomóżcie bo nie mam internetu - nie mogę włączyć karty sieciowej.

 7. 1) No ale to właśnie o to chodzi, że jak kupie X-Fi (rozważam taką opcje) to trzeba by było kupić głośniki 5.1 i to conajmniej niezłe (do tej karty) a to wydatek rzędu 1000 PLN + 300 karta i robi sie astronomiczna kwota.

   

  2) Zależy mi na słuchaniu muzyki przede wszystkim. Oglądanie filmów jest jest dla mnie drugorzędne (stąd nie potrzebuję subwoofera). Nie gram też w gry.

   

  3) Mam desktopa z zestawem 5.1 i już po prostu rzygam tą plątaniną kabli za biurkiem. Chcę żeby wszystko zajmowało jak najmniej miejsca.

   

  4) Nie 5 stów bo znalazłem za 430 PLN i myślę że w ciągu 2-3 tyg będą za mniej niż 4 . Narazie działa jeszcze efekt absolutnej nowości.

   

  Aha no i u podstaw tych dywagacji leży założenie, że głośnik głośnikowi nierówny, a pierdziawki 5.1 już mam. :D

 8. To będzie tak:

   

  Prawym na Start (czy jak to nazwałeś : kółeczko) > Właściwości > Zakładka "Menu Start" > Dostosuj > Zaznaczyć "Polecenie Uruchom"

   

  I już się ma uruchom w Menu Start.

  Bardzo dziękuje za krótką rzeczową i konkretną odpowiedź, bez zbędnego cynizmu. Dzięki.

 9. Nie pamietam dokładnie jak tam jest ale zdecydowanie masz wybrać tą na której masz stary system, ewentualnie mozesz mieć wybór między "świeżą wersja systemu" a "przywracaniem składników starej". Chyba wiesz co wybrać.

   

  Albo daj (bo jest chyba wcześniej) "usuń partycje C" , później "utwórz/sformatuj partycje C" i wpisz całą pojemność którą masz do dyspozycji (bez pozostałych partycji, to co zostało po usunięciu C) i wtedy instaluj.

 10. Dzięki, dzięki...

   

  Uff, jestem po całym dniu instalacji, ustawiania i obczajania nowego systemu i chyba jest całkiem fajny.

   

  Mam jeszcze jeden problem: w kółeczku (dawnym starcie) nie ma "uruchom", dostałem się do niego przez "wyszukaj", pokazuje ze jest w grupie programy ale tam nie mogę go znaleźć. Bardzo chciałbym mieć "uruchom" jakoś bardziej pod ręką. Znaleźliście na to jakiś sposób?? I gdzie "uruchom" sie normalnie znajduje??

   

  OK, znalazłem, jest w akcesoriach ale to jest z [gluteus maximus] miejsce strasznie... jak ktoś to jakoś fajnie wcisnął niech się pochwali!

 11. Historia... I właściwie chyba tyle.

  Kiedyś były to bardzo trwałe, mocne, wręcz toporne laptopy o które nie trzeba było się martwić. Sprawa ma się podobnie jak z wieloma firmami na rynku elektroniki, gdzie to właśnie produkty z przeszłości pozwalają podtrzymać dobrą renomę.

  Nie każdy dopuszcza myśl, że obecnie Toshiba ze swoimi podstawowymi laptopami zmierza jakością wykończenia w kierunku Acera. To właśnie dlatego, że f-ma jest kojarzona jako: trwałość i solidność.

  Sprawa ta widoczna jest szczególnie w przypadku ludzi którzy już kiedyś mieli laptopa tej f-my, chociażby służbowego. Często pomocy przy wyborze udzielają osoby które już dłuższy czas używają laptopów, więc nie ma się co dziwić że mogą pamiętać dobrą Toshibę czy niezniszczalnego IBMa.

  Obecnie jeśli miałbym się pakować po raz kolejny w Toshibę, to już tylko i wyłącznie seria Tecra, nawet kosztem słabszej konfiguracji.

  Otóż dokładnie zgadzam się z Narcyzem i to zarówno w kwestii skąd wzięła się renoma - swego czasu były to bardzo drogie laptopy, jak i tego, że dzisiaj nie jest już z nimi tak dobrze, choć w dalszym ciągu trzymają przyzwoity poziom.

   

  Co do ich ceny to bym nie przesadzał bo może to zależy od punktu widzenia tzn. może to nie Toshiba jest 5 - 10 % droższa od reszty , może reszta jest tańsza od przeciętnej tnąc koszty za wszelką cene. Osobiście uważam, że ceny są do przyjęcia.

   

  Sam przymierzając się do kupna laptopa po grubszym rekonesansie zdecydowałem się na Tecre mimo że w serii Satellite podobną konfiguracje miałbym za znacznie niższą cenę. Jestem zadowolony choć weźmy taką matryce - na rynku jest wiele laptopów które mają lepsze kąty widzenia...

×
×
 • Create New...