irondick
-
Postów
5 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Odpowiedzi opublikowane przez irondick
-
-
U mnie jest tragedia z 12.16. Obciąża mi procesor na 50% i zżera całą pamięć 4GB aż do zawieszenia komputera. I to nie tylko u mnie bo po różnych forach ludzie opisują takie problemy.
-
Powinieneś mieć ten plik Z87Ex42.30 z najnowszym BIOSem. Sory to wersja extreme ale taki mniej więcej a nie exe. Rozpakuj najpierw.
-
Mam dwa komputery na Z87EX4, oba z najnowszym BIOSem. Na pierwszym złożonym miałem mały problem z detekcją karty graficznej HD6890. Pomogło przełączenie opcji w BIOSie. Na drugim składanym ze dwa tygodnie po pierwszym wszystko poszło bez zgrzytów. Dodatkowo w pierwszym wymieniłem kartę graficzną na nową R9 280X MSI i wszystko jest ok. Obie płyty na nowej wersji chipsetu.
-
Ze swojej praktyki wiem że może to być spowodowane przez następujące czynniki:
1 Za słaby zasilacz na napięciu 3.3v
2 Za słaby stabilizator dla złącza AGP na płycie głównej.
3 Możliwy tzw. bąbel powietrza pomiędzy radiatorem a gpu.(bardzo często)
Sprawdź czy po zmianie w biosie komputera prędkości AGP na x2 problem zniknie.
Zdejmij radiator i posmaruj pastą termoprzewodzącą (najlepiej silwer)
Podłącz inny zasilacz (najszybciej).
Z puszki po piwie wytnij paski blaszki i wygnij w U przyklej do pamięci.
Jeśli to nie pomoże to karta na serwis.

Wszystko o ASRock Z87 Pro / Extreme / OC Formula / Fatal1ty
w Intel
Opublikowano
Jeśli macie problemy z USB3 i nie wykrywa wam urządzeń to zaktualizujcie BIOS i wgrajcie nowe sterowniki ze strony Intela dla Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver. U mnie pomogło.