Jump to content

jacekcz

Stały użytkownik
 • Posts

  2305
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Wrocław

jacekcz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

43

Reputation

 1. Pewnie w LINX masz 95C. Takeigo obciążenia w codzinnej pracy nigdy nie będziesz miał i takie temp ci nie grożą. Zapuść OCCT - mniej grzeje i też dobrze testuje. U mnie na 4.9GHz linx nie przechodzi bo łapie 100C. Przetestowałem OCCT i tak mam ustawione.
 2. Asrock k6 nie ma trybu adaptive. Korzystam z offsetu i działa to całkiem dobrze. VID pokazuje jakiś z kosmosu ale nie ma to żadnego znaczenia. Przy V=1.2V spokojnie daj fixed i będzie działać. Linx strasznie katuje CPU i takich temp normalnie nie uzyskasz. Ja bym delikatnie podciągnął V i powalczył o 4.6-4.7GHz.
 3. A jak ustawiłeś to napięcie? Jaki tryb? Mam nadzieję, że nie zostawiłeś na AUTO.
 4. ustaw pamięci na okolice 1333 - x6. Dla testu. Podnosiłeś napięcie chipsetu i kontrolera? BCLK = 190 działa na mnożniku x19? Trzeba sprawdzić czy płyta wyrabia na tym BCLK.
 5. Oczywiście o ile da się utrzymać temperatury w sensownym zakresie - to może być trudne.
 6. ja bym włączył offset i nie męczył CPU stałym/wysokim V. Włączyć wszystkie opcje oszczędzania energii. VCORE = normal. zapodawaj wyższe OC.
 7. Jakieś tam testy RAM na z170. tridentZ (2x8GB) - fabrycznie 3400 cl16. Na 3600 idą bez zmiany V i opóźnień. Dalej niestety problem - właściwie ściana - kod 41 lub 55 na wyświetlaczu. Czy te pamięci na tym się kończą? ktoś testował?
 8. Z XMP są problemy. ustawcie wszystko manualnie i 3200 będzie hulało. Kwestia dobrania napięć. XMP ładuje zbyt wysokie a itak jest niestabilnie.
 9. W tej chwili mam CPU na def. poczekam aż naprawią to co skaszanili. Na tym nowym biosie zapotrzebowanie na V mające wpływ na częstotliwość pamięci zdecydowanie zmalało. Tak wynika z moich obserwacji. Wysokie V np. dla SA wcale nie jest lekarstwem bo wtedy płyta nie boot-uje. Reasumując: na biosami muszą jeszcze sporo popracować.
×
×
 • Create New...