Skocz do zawartości

smiglo83

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    382
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez smiglo83

  1. Witam i zwracam sie do was z prośbą o pomoc. Znajomy zakupił niedawno laptopa jak w tytule. Lapek bez systemu, gdyż przenosiliśmy jego Windows 10 na tego Lenovo. Instalacja przebiegła pomyślnie, aktywacja również. Problem pojawił się przy instalacji sterowników od kart graficznych. Do karty Intela stery poszły bez problemu, niestety do karty Nvidii niechce przyjąć żadnych sterowników. Czy to ze strony Lenovo czy ze strony Nvidii. Próbowałem różnych wersji sterowników i dalej zero rezultatu.

    Ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem? Znalazł może na niego rozwiązanie?

    Dodam że pierwszy laptop został zwrócony do sklepu skąd został wzięty drugi z dokładnie taką samą przypadłością.

  2. Witam. Znajomy przyniósł mi do zerknięcia laptopa MSi CX600X. System sie nie ładował i takie tam rzeczy. Okazało sie, że dysk juz padł praktycznie na amen. Bad sectory zatrzymywały sie dopiero ok 35 GB od początku dysku.

    Więc pewny swojej diagnozy zabrałem się za szukanie i zakup nowego dysku do tego lapka. Zakupiłem używanego Hitachi 5K750-500 500GB. Wróciłem do domu podłączyłem dysk do stacjonarki i zająłem sie tworzeniem partycji i kopiowaniem tego co udało mi się odzyskać z poprzedniego dysku.

     

    Juz po skopiowaniu podłączam dysk do laptopa i tu zaczynają się schody.

    Dysk raz jest wykrywany prawidłowo, a raz jako 8.4 GB! Innym razem wogóle go nie widzi bios. Oczywiście instalacja systemu odpada bo lapek zawiesza sie w momencie w którym włącza się nakładka graficzna instalatora Windows.

     

    Jakies porady?

     

    Wszystko co mogłem sprawdzić pod komputerem stacjonarnym sprawdziłem. Status SMART jest ok. Żadnej uwagi nie ma i dysk ma przepracowane ok 2150 h.

     

  3. Panowie powiem wam, że nad kartami które mi podaliście wcale nie myślałem. Moim pierwszym pomysłem było pójście w coś mniejszego, CICHSZEGO niż ten Gigabyte WF3 i mniej prądożernego np w GTX 950 lub 960 max. Ewentualnie poszukać czegoś z uzywek, typu GTX 760 lub GTX 770. A grać nie muszę w najwyższych detalach, bo ostatnio naprawdę nie widać ogromnej różnicy w jakiści medium a ultra.

     

    Czy HD7950 używany z gwarancją będzie dobrym pomysłem?

  4. Witam forumowiczow. Przyszedl czas na wymiane HD6950 zmodowanego na 6970. Szukam karty ktora pozwolilaby mi na swobodna rozrywkę z niektorymi tytulami w rozdzielczosci full hd.

     

    Reszta sprzetu to:

    Core i5 2320 puszczony na 3.65 ghz

    Asus P8Z77-V

    12 gb pamieci ram i zasilacz SPC Vero L1 500w.

     

    Budzetu jakotakiego nie mam. Poprostu nie chcialbym przeplacic za wydajnosc ktorej nie uswiadcze na moim sprzęcie. Co mozecie polecic?

     

    Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

  5. Trochę odkopie temat bo spotkała mnie podobna przypadłośc. Zakupiłem płyte Q77M-D2H od Gigabyta. Podejrzanie wyglądał jeden pin, ale sprzedający zapewniał mnie że płyta jest w 100% sprawna. Otóż była 1 dzień. Po złożeniu wszystkiego z największą ostrożnością, komp normalnie odpalił. Dostałem info z biosu że nowy CPU jest i przywraca ustawienia domyślne. Stary system odpalił, znalazł sobie nowe sterowniki a resztę dociągnął z Windows Update (win 7). Następnego dnia rano postanowiłem zainstalować system na nowo, skoro lepsza płyta to i działać powinien lepiej na nowym systemie.

     

    I tu spotkał mnie ZONK!

     

    Po wystartowaniu instali z pendriva, instalacja doszła do momentu w którym prosi o ponowne uruchomienie i komp już się ponownie nie uruchomił. Startowały wentylatory, dyski i napęd, a monitor pozostawał czarny. Po wielu próbach wystartowania różnymi znanymi mi metodami włącznie z resetem biosu, postanowiłem rozebrać chama.

    I po wyjęciu procesora moje wielkie zdziwienie. Podejrzany pin się zagiął na inny pin. Podjąłem próbe wyprostowania, lecz felerny pin się złamał.

     

    Po złożeniu wszystkiego próbowałem jeszcze wielokrotnie uruchamiać kompa jednak bez skutku.

     

    A teraz ciekawostka. Wg tego schematu w załączniku jest to pin P33 oznaczony jako RSVD. Skoro RSVD to czemu płyta nie chce wystartować mimo jego braku?

     

    Reszta zestawu to:

    i3 2100

    1x4 GB Patriot

    HD6970

    SPC VEro L1 500w

    Goodram C100

    WD AAKS 500 GB

    post-151180-0-75408600-1442069139_thumb.png

  6. Witam. Spotkał się z was z taką okolicznością jak w temacie?

     

    Chciałbym zakupić i3 4330 na Allegro. Z informaci którą dostałem od sprzedającego, po zarzuceniu go gąszczem pytań, wynika że procesor jest różnie wykrywany na dwóch różnych płytach. Na MSI H81M-P33 wykrywany jest jako i3 4330, a na MSI Z87 POWER jest wykrywany jako i3 4150.

     

    Pierwszy raz spotykam się z taką osobliwością stąd moje pytanie.

     

    Procesory mają bardzo zbliżoną specyfikację, jednak 4330 ma 1 MB więcej pamięci L3. Chciałbym go zakupić jednak nie mam pojęcia jak zostanie wykryty po instalacji na płycie Asus H81M-E.

     

    Za każde info będę wdzięczny.

  7. Podepnę sie pod temat.

     

    Buda do ok 150 zł. Warunek: przepust na kabel EPS 8 pin nad płytą główną.

    Docelowo w budzie będzie:

    i5 4460 + Fera 2

    Płyta M-ATX

    2x4 GB

    HD 270X lub HD280

    1x2.5 SSD + 1x3.5 HDD

    Fajnie by było gdyby była biała w środku.

     

    Znajdę coś w tych pieniądzach?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...