-
Postów
185 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Osiągnięcia adek755
Newbie (1/14)
0
Reputacja
-
Witam! Przez 5 lat służył mi legendarny wręcz w swej klasie i przedziale cenowym Canon PowerShoot A560. Niestety, aparat coraz częściej mnie zawodzi i nie spełnia już mych wymagań... W związku z tym, poszukuję nowej cyfrówki do kwoty 500zł (bez akcesorii). Aparat ma być uniwersalny - najczęściej różnego rodzaju wydarzenia - imprezy, wycieczki (przyroda, ludzie, krajobrazy). Ogólnie bez konkretnego ukierunkowania czy mocno sprecyzowanego wymagania na poziomie profesjonalisty. Dużą wagę przywiązuję do filmów. W związku z tym, niezbędna jest jakość nagrywania HD. Mile widziany zoom przy kręceniu. Ponieważ bardzo doskwiera mi obecnie brak stabilizatora obrazu, dorzucam też takie kryterium. Trochę już zdjęć narobiłem i niekiedy bawiłem się półmanualnym trybem w Canon'ie A560, dlatego fajnie byłoby mieć pełny manual w nowym aparacie. Proszę nie wytykać że określenia "uniwersalny" i "manualny" do siebie nie pasują. Nie chodzi mi o jakieś profesjonalne fotografowanie czy super zaawansowane nastawy. Po prostu pełny automat po 5 latach zabawy z A560 szybko by mnie znudził, a mam ambicje na trochę więcej niż tryby tematyczne. Żeby nie było, że chcę na gotowe - sam też sporo szukałem i wyszczególniłem: * Canon PowerShot SX130 IS * Panasonic Lumix DMC-FS16 * Olympus SP-620UZ Wiem, że jest sporo wątków, gdzie ludzie dysponują podobnym budżetem i mają dylematy zbliżone do moich, jednak w swoim temacie zawsze można pociągnąć jakiś wątek, dopytać, rozwinąć niezrozumiałą kwestię etc., stąd właśnie ten post Bardzo proszę o pomoc w wyborze aparatu z uwzględnieniem powyższych założeń. Myślę nad tymi ww pozycjami i jakby ktoś miał jakieś za/przeciw któremuś lub cenne informacje - proszę pisać. Jeśli ktoś z kolei ma ciekawsze propozycje - również wdzięczny byłbym za posty Będę wdzięczny za wszelką pomoc! Pozdrawiam 755
-
Witam. Siostra wyjeżdża na studia, dlatego nosi się z zamiarem kupna laptopa za kwotę około 1800-2000zł. Ma on służyć do przeglądania internetu, pracowania z dokumentami, przechowywania i przeglądania zdjęć, oglądania filmów. Na pewno przyszły sprzęt nie uświadczy uruchomienia jakiejkolwiek gry, dlatego nie trzeba skupiać się na dobrej karcie graficznej, starczy pewnie nawet integra. Co do wymagań: - wielkość matrycy: około +/- 15" (15.9") - dysk twardy minimum 320GB - bezawaryjność - solidne wykonanie - stosunkowo wydajny - koszt do 1800-2000zł Proszę o wszelkie sugestie, jaki sprzęt godny jest polecenia w tym przedziale cenowym. Przypominam - nigdy nie będzie on służył do gier. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie Pozdrawiam serdecznie 755
-
dokładnie tak costi - ta fotka to tryb HDR
-
Witam. Zamówiony Panasonic FZ-38 wraz z całym kompletem dotarł do mnie kilka dni temu. Miałem mało czasu na testy, bo jak już pisałem - siostra wyjeżdża jutro i zabiera aparat. Po wstępnych zabawach jestem jednak bardzo mile zaskoczony. :) Ręczne ustawienia "P/A/S/M" póki co zostawiłem, pstrykałem trochę automatem i trybami. Ogólnie "inteligent auto" działa wyśmienicie i sam dobiera odpowiednie ustawienia praktycznie zawsze. W pomieszczeniach nieoświetlonych, bez lampy - wiadomo - szumy, ale to chyba oczywiste :). Kilka fot zrobionych w tych kilku dniach poniżej. Może nie są jakieś wyśmienite, ale zapoznawałem się dopiero ze sprzętem :). Żadnej edycji w programach graficznych, jedynie ustawienia i edytor w samym Lumixie. Pierwsze zdjęcie trochę się zniekształciło po zmniejszeniu a dwie z fotek straciły informacje o ustawieniach, bo musiałem je wyciąć z panoramy (były sklejane). No ale tak jak mówię - to są tylko takie fotki poglądowe w zmniejszonym rozmiarze. Ogólnie jestem zadowolony i dziękuje Wam bardzo za pomoc w podjęciu decyzji :). Jak na full auto zdjęcia nie są nawet takie złe :). Tutaj akurat ustawiałem dość wysoki kontrast. Foty w dzień robione z filtrem UV Hoya. Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc :) Pozdrawiam
-
Analizując wszystkie Wasze posty oraz inne testy, porównania, raporty portali o tematyce fotograficznej postanowiłem - kupuję cyfrowego kompakta. Będzie nim Panasonic DMC-FZ38. Miałem dziś okazję ogarnąć pobieżnie Nikona D60 i stwierdziłem, że lustro to niezbyt dobry pomysł. Obsługa może i intuicyjna, ale część funkcji mi nieznana i ta masa oznaczeń na wyświetlaczu wygląda średnio przekonująco dla laika. Co więcej - jak już wspomniałem, siostra jedzie za tydzień do Włoch i zabiera aparat (który zakupię) także dla niej przydały by się nawet jakieś tryby tematyczne żeby było w większości automatycznie. Jakby ktoś był ciekaw, oto zestawik jaki ulepiłem za 1300zł: http://www.oleole.pl/kompakty/panasonic-dmc-fz38ep-k.bhtml http://www.oleole.pl/torby2/caselogic-dcb66.bhtml http://www.oleole.pl/karty-pamieci3/sandisk-extreme-iii-sdhc-8-gb-1.bhtml http://www.oleole.pl/filtry-do-obiektywow/hoya-uv-46-mm-standard.bhtml http://www.oleole.pl/produkty-czyszczace2/stella-sciereczka-z-mikrofibry-do-sprzetu-rtv.bhtml Taniej w jako takim sklepie nie znalazłem, myślę że zakup udany :). Co do tego filtra - tak wiem, może i ten standard ledwo co da, ale jego drugim i nawet podstawowym zadaniem jest osłona obiektywu. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuje za pomoc. Jak aparat dojdzie zdam krótką relację. Trzymajcie się :).
-
Dostałem od znajomego propozycje - sprzedaje lustrzankę Nikon D60 z obiektywem 18-55 mm, niewiele używana warto wogóle taki sprzęt czy lepiej coś z tych wyżej nowych?
-
Hmm, wielu polecam mi Fuji S100FS, ale z drugiej strony zapytałem znajomego fotografa o porównanie tych 3 aparatów i na temat Fuji odpisał mi: Co sądzicie o tej wypowiedzi? Jakieś nieścisłości, nieprawda? Będę wdzięczny za skomentowanie, bo nie chcę opierać się na opinii jednego człowieka. Jestem ostrożny :).
-
Witam wszystkich. Moim obecnym sprzętem jest Canon A560, który przeżywał swe czasy świetności kilka lat temu, kiedy to w rankingach cena/jakość plasował się na czołowych pozycjach. Wiadomo, czas leci, wszystko się starzeje i już nie spełnia mych oczekiwań... To, na czym mi zależy to ostre zdjęcia, małe rozmycia i małe szumy - może jestem schematyczny, ale właśnie takie są moje priorytety - po prostu dobre zdjęcia. Do tego mógłby być zoom powyżej 15 i jakaś stabilizacja obrazu. Nie wiem co tam mi się jeszcze przyda, ma nadzieję że tego się tutaj między innymi dowiem . Nie będę podawał swoich wymogów co do optyki czy technologii procesorów i układów w poszczególnych aparatach, bo po prostu się na tym nie znam. Liczę, że mądrzejsi poprowadzą mnie za rękę i pomogą wybrać coś odpowiedniego dla mnie . Co do zastosowania to będę może banalny, ale przyznam że interesuje mnie sprzęt uniwersalny - często robię zdjęcia samochodom, motocyklom, ale też krajobrazom, grupom ludzi oraz mniejszym przedmiotom na aukcje internetowe aż po makrofotografie przyrody. Wstępnie myślę nad takimi pozycjami: PANASONIC DMC-FZ38 CANON SX20 IS FUJI S100FS Lista z naciskiem na trzy pierwsze modele - najbardziej jestem ku DMC-FZ38... Będę bardzo wdzięczny za udział w moim temacie i pomoc w podjęciu decyzji. Proszę o komentarze .
-
mhm. Jesteśmy w dziale zasilacze, to pociągne dalej - co polecacie brać? Ten ModecomMC ma dość głośny wiatrak, dlatego bym coś cichszego wolał brać i solidnego dość. Tak do 200zł. EDIT: http://www.sklep.hard-pc.pl/index.php?p304...su-400cxeu-400w biore ten zasilacz, jakby był zły to krzyczcie jeszcze zdołam wycofać a jak dobry to mnie też utwierdźcie :P
-
Ustawiłem wszystko do hotkeyów ale jedynie odpala mi się FPS, i takty GPU, nic o procku nie mam ...
-
Zaznaczam wszystko ale po odpaleniu gry mam tylko okienko FPS po lewej na górze hm?
-
Hmh, rozumiem. Ale to tylko chodzi o grafikę... Tak więc jak będę coś kopiował, przenosił, otwierał, instalował to wydajność całego peceta będzie obniżona, a co za tym idzie wszystko będzie śmigało wolniej jak się domyślam :) ? Pobrałem ATI Tray Tools ale nie mogę znaleźć podglądu napięcia i taktów procka, gdzie to wychaczyłeś? BTW zna ktoś może program o takich samych możliwościach, bo za 3 dni przesiadam się z HD4850 na GTS250 i używanie ATI Tray Tools nie będzie dla mnie miało już sensu :)
-
Dzięki za odpowiedzi odnośnie EIST. Powiem tak. Jeżeli o temperatury chodzi, to nie mam z nimi problemów, bo AC Freezer 7 PRO mało kiedy wykręca się na więcej niż 30% (temp procka poniżej 60*C). Jedynym więc profitem, jaki może dać mi funkcja EIST to oszczędność energii. Ale tak naprawdę czy ten E2160 ciągnie aż tak dużo? Czy jest sens włączania EIST jeżeli chodzi o oszczędzanie (w praktycznym tego słowa znaczeniu)? I jeszcze zastanawia mnie, czy jeżeli pracując np. w Windowsie na jakimś programie cięższym do obróbki grafiki, czy virtual DJ, czy procesor pracujący na obniżonych parametrach nie będzie dawał mi się we znaki? Tzn podczas takich prac parametry także będą niższe? No i jeszcze sprawa zdrowotna procesora, czyli zdrowiej jest żeby było ciągle te same napięcie i parametry, czy włączyć EIST i dawać ciągłe zmiany wartości, mnożnika, napięć - te drugie wydaje mi się męczące procesor z pewnego punktu widzenia :P ?