Jump to content

foh_23

Stały użytkownik
 • Content Count

  289
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralna

About foh_23

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 03/17/1982

Contact Methods

 • Tlen
  0
 • Strona WWW
  http://

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Poznań

Recent Profile Visitors

15911 profile views
 1. A próbowałeś edytować grub? Weź z terminala odpal: sudo nano /etc/default/grub w linijce GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" daj nomodeset, czyli: GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset" Jak chcesz widzieć co się ładuje po kolei i co startuje usuń quiet splash i zostaw samo nomodeset. A generalnie używaj menadżera sterowników i stamtąd daj stery od nV. Unikniesz problemów przy updajcie systemu, bo czasami na binarkach potrafi wywalić (z doświadczenia z mintem), czasami DKMS nie zatrybi i przy nowszym kernel też mogą być kłopoty z przekompilowaniem sterów ;)
 2. Normalka. To samo ostatnio przechodziłem przy kompie brata. Trzeba było zostawić na noc by wyszukał, potem jeszcze z 2h by ściągnął i dopiero instalacja.
 3. Tak powinno być. Ze wzrostem FSB rosną zakłócenia na magistrali FSB. Zwiększenie napięcia VTT pozwala zwiększyć tolerancję na te zakłócenia. Czasami trzeba jeszcze ruszyć GTL, który jest powiązany z napięciem VTT i stanowi z tego co pamiętam granicę w jakich sygnał jest czytany jako stan wysokoenergetyczny, czyli 1. Zwykle to było2/3 napięcia VTT, ale nie wszystkie mobki mają tę opcję. Druga sprawa to MCH. Wraz ze wzrostem FSB rośnie także do pewnego momentu częstotliwość mostka północnego (do momentu aż płyta nie przełączy strap na wyższy, czyli obniży mnożnik MCH, latencje chyba też luzuje). Innymi mówiąc ciągnąc FSB kręcisz też MCH, więc potrzebuje on wyższego napięcia by pracować stabilnie. Zainteresuj się także dzielnikami pamięci. Jeżeli ruszasz tylko FSB, a płyta sama nie zmieni dzielnika tak kręcisz też pamięć RAM. Dlatego albo musisz zwiększyć ich napięcie albo poszukać innego dzielnika, który zapewni ci częstotliwość bliską fabrycznej. Dobrze także manualnie ustawić timingi pamięci.
 4. Zawesze możesz zagadać do Tajwańczyka: http://genius239239.myweb.hinet.net/771/ W razie czego dogra Ci mikrokody.
 5. e5430 raczej ciężko będzie dociagnąć do 4GHz. Tak z tego co czytam i z tego co sam doświadczyłem widzę, że niższe modele kiepsko idą, tak jakby intel wybrał lepsze sztuki do wyższych modeli jak e5450. Np. mój e5450 do 3.5GHz potrzebuje już 1.35V z BIOS. e5450 robi 3.6GHz przy 1.26V z BIOS ;) To jednak jest różnica, a oba to C0. Owszem że może i trafić się padaka i przy wyższych modelach ale IMO mimo wszystko mniejsza szansa.
 6. Wysoka już ta temp. Faktem jest że mamy duchotę i np. u mnie to teraz prawie 30 w pokoju. Z drugiej stronu masz już temp. blisko tjmax. Póki nie zmienisz chłodzenia to nie męcz go dalej. I jeszcze jedno jakie w końcu napięcie Vcore. Bo 1.845V to już byś proca nie miał ;)
 7. Weź HWMonitor. Odpal programik i zamknij. Potem wchodzisz w folder programu i tam będzie plik hwmonitorw.ini Otwierasz go i w linijce CPU_0_TJMAX=100.0 wpiszesz wartość 85.0 Druga sprawa jak masz modecom to prawdopodobnie będzie problem z normalnym chłodzeniem. Można kupić Scythe Shuriken ale to chłodzenie bardziej jest ciche niż wydajne w stosunku do boxa. Można kupić tę Noctue co mam w sigu, ale u mnie w Modecom Harry szczególnie lepszych temp niż na Shurikenie nie mam, prawdopodobnie przez kiepski przepływ powietrza jaki ma ta obudowa. Także poczekaj na propozycje innych kolegów, bo powiem szczerze sam u siebie nie rozwiązałem jeszcze tego problemu. Co do nastawów pamięci daj z 1.95V i timingi 5-5-5-15 (tCL-tRCD-tRP-tRAS). tRFC daj na 51T. VTT daj na 1.2V MCH daj na 1.4V GTL na 0.63/0.67 (w zależności jaką wartość masz w BIOSie) napięcie procka musisz sam znaleźć jakie jest potrzebne. I zobacz czy to pomoże wejść na wyższe nastawy. Zapuść prome95 i zobacz jakie temp i czy wytrzyma chociaż 1h. Jak po godzinie się nie wywali to duże prawdopodobieństwo że wytrzyma i przy normalnym użytkowaniu. Reszta wyjdzie w praniu. No chyba że jesteś cierpliwy to testuj dłużej. Im dłużej wytrzyma tym większe prawdopodobieństwo że jest ok. Ale ja się tak nigdy nie bawię, bo szkoda mnie czasu :P
 8. Jakie chłodzenie to kwestia budżetu. Czyli musisz podać ile możesz wydać na nowy nabytek. Nadto jaką obudową dysponujesz. Bo może masz np. tak jak ja coś pokroju Modecom Harry i nic o konstrukcji wieżowej z wentylatorem 120mm nie wejdzie. Druga sprawa, te temp. to rdzeni? Jakie tjmax masz ustawione? Jeżeli przy tjmax 85 takie to kiepsko i musisz zmienić chłodzenie. Kolejna sprawa to to że nie kręci się na auto. Napięcie procka, vtt, napięcie MCH, GTL, napięcie RAM, dzielnik pamięci, timingi pamięci itd. -> to się ustawia na twardo samemu. Zwłaszcza jeżeli nic z pamięciami nie zrobiłeś to mogą być jazdy, bo powyżej 3.6GHz także je podkręcasz jeżeli są to kości PC2-6400. Podaj co masz i jak ustawione, to się weźmie dobierze jakieś nastawy.
 9. Zwłaszcza że umówmy się Xeony wcale nie są takie mega krętliwe. Albo trafisz sztukę, albo beton i 4GHz nie zrobisz, lub przy bardzo kiepskich napięciach i temp. Ten Twój q6600 widzę że ladna sztuka jak robi 3.5GHz przy 1.36V. Nie zamieniłbym, bo IMO zyskasz tyle na dodatkowym cache i 45nm że nawet nie odczujesz.
 10. Jeżeli czujesz potrzebę wykazania się, bawi Ciebie grzebanie przy sprzęcie to warto. W innym przypadku dla wyżej wymienionych zastosowań IMO sztuka dla sztuki. Chyba że oglądasz Youtube w 2k wówczas jest lepiej przy 4 jajach niż 2óch.
 11. Hmm pytanie czy na dzielniku 1:1 idzie wyżej z FSB czy nie. Bo może to już koniec p35 ze wzgl. na 45nm quada. Zostają jeszcze opcje skew czyli bodajże F4 w cell menu. Niektórzy twierdzą że pobawienie się tymi opcjami pozwala więcej wycisnąć. Ewentualnie jak nie daje radę wyżej na tych memkach to postaraj się zacieśnić timingi. Wiele nie zyskasz na tym że przekroczysz 1000MHz. Wyczujesz jedynie w syntetykach albo w specyficznych warunkach jak pakowanie plików.
 12. @Up zupełnie normalny scan. Dysk zdrów jak ryba ;)
 13. Co to w ogóle za pamięci w sensie cl4 czy cl5? Bo jak cl5 to raczej nie poszalejesz z ich częstotliwością. Możesz spróbować dać tRFC na 63T i podnieść napięcie mostka północnego, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. Daj 1.45V i zobacz czy przejdzie SPI. Jaki windows? Jak xp to nie musisz instalować od początku. A jak zainstalować AHCI na XP masz link na początku wątku. Jak seven to też z tego co wiem reinstalacja konieczna nie jest. Poszukaj co i jak w sieci, chyba wystarczy odpowiednio rejestr zmodyfikować. A czy warto? IMO nie zauważysz różnicy w wydajności, ba nawet dłużej przechodzi test POST. Trochę bardziej równy będzie wykres w HDTune np. Dodatkowo zyskasz hot-plug i NCQ. Pierwszy ficzer myślę że nie będzie w ogóle Tobie przydatny, NCQ natomiast niby optymalizuje pracę głowicy dysku tak by jak najmniej się nabiegała, czyli powinna być wyższa wydajność przy dużym obciążeniu oraz mniejsze zużycie dysku ale jakkolwiek tego drugiego nie zweryfikuje tak co do tej wydajności to tak jak pisałem wyżej wątpię byś cokolwiek zauważył że lepiej chodzi. Do tego u mnie AHCI na XP potrafiło się rypać, ale możesz spróbować ;)
 14. foh_23

  Seriale

  Dopiero teraz zakończyłem 3 sezon Castle i rzeczywiście końcówka miażdży. A i sprawa z daje niezłego WTF. Dobrze że będzie 4 sezon :) No właśnie są nieograniczone możliwości i przez to wyobraźnia pracuje :E Nie mogę się już doczekać następnego sezonu. Mimo że na początku psioczyłem na Mentalistę, że jednak to nie to samo co Castle, to jednak z czasem polubiłem ten serial i nawet jak inni narzekali na niego, to ja wciąż z przyjemnością oglądałem kolejne odcinki :)
 15. foh_23

  Seriale

  Nie ma co, świetny odcinek. Chociaż skoro ma być 4 sezon to zastanawiam się Muszę przyznać że ten ostatni odcinek to niezła zachęta na 4 sezon. Już nie mogę się doczekać :E
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.