Jump to content

RobRym

Stały użytkownik
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by RobRym

 1. A jak to jest skonstruowane i gdzie materiały można kupić?
 2. Wreszcie słuszne :smile: rozmiary złączek i węży (bardzo jestem ciekaw Twojej opini o tych wężach).
 3. Będą pasować sprawdzałem organoleptycznie, nakrętka nie dochodzi do końca, pozostaje jaliś milimetr luzu, ale wąż trzyma się solidnie. Jednak tygon jest dość żelowaty i po kilku takich operacjach ulega zniszczeniu.
 4. Kup sobie Alphacoola, połowę tańszy i też będziesz miał spokój
 5. Oczywiście można tak kombinować z redukcjami, ale nie będzie to wyglądało estetycznie. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie topu dedykowanego do Laing DDC np: EK Water Blocks EK-DDC X-Top Laing Acetal G1/4 i odpowiednich złączek np: Szybkozłączka skręcana SM10/13 G1/4 - prosta. Unikaj również w układzie złączek kątowych a zwłaszcza przy pompce, mogą powodować turbulencje i głośniejszą pracę pompki. Pozdrawiam
 6. RobRym

  Lc By 666

  Projekt bardzo ładny, ale zdjęcia fatalne i na dodatek wszystkie z jednego ujęcia. Mnie interesuje np jak poprowadziłeś kable z zasilacza a zwłaszcza 24 pinowy.
 7. Efekt będzie taki, że będziesz miał większe obciążenie na każdej z gałęzi. W celu wyrównania ciśnienia zmniejszysz przepływ, a więc również skuteczność chłodzenia. Ten pomysł jest dobry, ale w drugą stronę tzn. musisz zwiększyć przepływ na gałęzi bardziej obciążonej. W praktyce może być to kłopotliwe.
 8. Poczytaj tutaj, http://mod-planet.com/index.php?module=sub...e&pageid=65
 9. Poradzcie jak zmniejszyć obroty, lub jak uzyskać mniejsze napięcie np 9V? Pompka jest dość cicha, ale chciałbym ją jeszcze wyciszyć choćby kosztem wydajności.
 10. Proszę, udowodnij mi, że google nie gryzie - obojętne czy choinki, czy skręcane.
 11. Tak, tylko że te złączki są na węże 8/10, a ja potrzebuję na wąż 10/12. Takich złączek w www.cooling nie mają i żeby jednocześnie miały gwint 1/4.
 12. 3. Mufa 1/4" i jaką chcesz choinkę A gdzie mogę dostać taką mufę?
 13. Mam taki mały problem. Jakie złączki zastosować do Laing ddc + RT na wąż o średnicy wewnętrznej 10mm?
 14. Temperatura przekracza 60 stopni, ale temperatura czego? Chyba nie powiesz, że przy 4Ghz i na tym chłodzenia temperatura procesora to 60 C. Chyba że taką masz temp. na maximusie? :?
 15. W moim CM Cosmos procesor w stresie ma 70 - 71 C (6600 podkrecony na 3,4 ). Chłodzenie Tower Tuniq 120, Zalman STG1. Uważam że zdecydowanie za wysokie temp. mimo że wentylacja w Cosmosie jest wzorowa. Zmień pastę i jeszcze raz zamontuj chłodzenie, jestem pewien że pomoże.
 16. Złączki mam takie http://www.pc-tuning.pl/Zczka+8x1+prosta+n...nt+14_p154.html posiadają oringi. Nie wiem czy sam oring wystarczy, a boję się owijać taśmą teflonową żeby mi top bloczka nie pękł ( enzotech)
 17. Czym uszczelniacie - jeżeli wogóle uszczelniacie - połączenia gwintowane złączek z CPU, chłodnicą, rezerwuarem?
 18. Tak, umnie jest podobnie - ale zwyżkę temperatur cpu miałem już na biosie 0702. Dziwna sprawa.
 19. Chłodnica co prawda elegancko wchodzi, ale trzeba zrezygnowac z tej plastykowej osłony chodźby z tego względu, że zupełnie zamyka dopływ powietrza, gdy już umieścimy chłodnicę.
 20. Jest taka możliwośc za pomocą np AsusQ-fan. Ja ustawiam wentylatory z biosu. Iloma? to zależy do jakich konektorów masz podłączone wentylatory na płycie.
×
×
 • Create New...