Jump to content

OCM4n14k

Stały użytkownik
 • Posts

  1805
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

OCM4n14k last won the day on March 23 2016

OCM4n14k had the most liked content!

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

OCM4n14k's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

130

Reputation

 1. C4 czy trotyl możesz sobie palić, gnieść, gryźć, dziobać, rąbać siekierą (zresztą rąbanie siekierą i wrzucanie takiego materiału do ognia to akurat sposób na neutralizację trotylu z TM-62M) i strzelać do niego. Materiały te wybuchają w bardzo specyficznych warunkach, potrzebny jest szybki, wręcz natychmiastowy wzrost ciśnienia. Trzeba więc materiału inicjującego, spłonka 8-atat posiada w sobie piorunian rtęci, azydek ołowiu i pentryt, dopiero taka mieszanka (w odpowiednich proporcjach) jest w stanie pobudzić C4 lub trotyl do wybuchu. Pozostaje jednak kwestia tego czy ładunki, które posiadał ten terrorysta nie były wykonane z semtexu, materiał ten ze względu na zawartość pentrytu jest podatny na ścisk i uderzenia. A co do zamachowca, co jak co, ale policjant powinien go zastrzelić, pozostawiając go rannego narażał innych ludzi na utratę życia podczas eksplozji.
 2. Sens zakładania LC jest, ale skalp to obowiązek w przypadku większości nowych procków od intela.
 3. Jak coś to ja będę miał do sprzedania bo Morele ma mi dosłać kod. Jakoś mnie do gier tego typu nie ciągnie więc chętnie się tego pozbędę.
 4. E tam, czyszczą tylko wysokie stanowiska. Postkomunistyczni pułkownicy zaraz się gdzieś wkręcą dzięki swoim układom, a dodatkowo nacieszą się wojskową emeryturą, odprawą, odprawą mieszkaniową jeśli wcześniej nie wykupili mieszkania i masą innych drobniejszych gratyfikacji finansowych. Nie zbiednieją. Zresztą, większość z tych żołnierzy odchodzi na własne życzenie chcąc uniknąć lustracji.
 5. Taka reanimacja wentylatora to sztuka dla sztuki, zaraz zacznie ponownie terkotać.
 6. Na Rosję nie mamy co liczyć. Liczyć powinniśmy przede wszystkim na siebie, państwa Grupy Wyszehradzkiej i ewentualnie na Litwę, Łotwę i Estonię. Gdyby na Białorusi nie rządził Łukaszenka to byśmy mieli także dobrego sojusznika na wschodzie. Z Ukrainą powinniśmy mieć stosunki przyjazne, ale z dystansem ze względu na ich niechęć do Polski i Polaków bo akurat oni są gotowi wbić nam nóż w plecy dla własnej korzyści więc nie ma co się mieszać w ich konflikty wewnętrzne.
 7. Lewactwo jest jak rak z przerzutami, niszczy organizm, dzięki któremu żyje i w rezultacie doprowadza do jego śmierci samemu ginąc. Ja już nie widzę ratunku dla Europy, poza wojną, której bym nie chciał. Receptą dla Polski jest odcięcie się od UE i uzyskanie suwerenności. Zobaczcie jak kwiczą lewaki w UE kiedy Polska przestała ich słuchać, odejście Polski z unii byłoby potwierdzeniem upadku "zjednoczonej lewackiej Europy".
 8. Procki to jeszcze pół biedy, duszą sprzęt ostro, ale do tego dochodzi płyta główna, która nie pozwala kartom na osiągnięcie odpowiedniej przepustowości na złączach PCI-E. Na tym sprzęcie SLI nie ma w ogóle racji bytu.
 9. Jak się da to można na kartę zamontować blok uniwersalny plus radiatory na pamięci i sekcję zasilania, ewentualnie można zrobić jakiś delikatny nawiew i powinno być ok. Ja używam przerobionego w taki sposób GTX 670 już 4 lata i lata na taktach 1242MHz/7100MHz. Temp GPU to max 52*C, nigdy nie odnotowałem większej temperatury. Blok na karcie to jakiś uniwersalny blok od EK, nazwy nie pamiętam.
 10. Dobra baza, czyli odblokowany CPU + MOBO na Z170 + 16GB RAM + SSD. Kartę graficzną lepiej zmieniać co jakiś czas niż ładować się w SLI i liczyć na to, że przez 5 lat będziesz na takim tandemie osiągał odpowiednią wydajność. Ja ze swojego i5@4.6GHz na Ivy do tej pory jestem zadowolony, a kupiłem tego proca bodaj w 2012 roku. Najszybciej "starzejącym się" pod względem wydajności elementem w komputerze jest GPU więc co jakiś czas wypada po prostu wymienić kartę, sprzedając starą. Chociaż od dłuższego czasu i na tym polu nie było wyraźnego postępu. Na nowe karty warto poczekać, w prockach nie spodziewałbym się ogromnej rewolucji.
 11. Egzekwują to sumiennie, jeśli jedziesz na polskich blachach i zatrzymają Ciebie tzw. "zolle" to jedną z pierwszych czynności jakie dokonają będzie sprawdzenie czy masz odpowiednie opony ;).
 12. Cytuje z pamięci: "Broń palna może zostać użyta gdy zaistnieje co najmniej jeden z następujących przypadków: 1) Konieczność odparcia bezpośredniego, bezprawnego zamachu na: a) życie, zdrowie lub wolność uprawnionego lub innej osoby, albo konieczność przeciwstawienia się czynnościom bezpośrednio zmierzającym do takiego zamachu... ...nienaruszalność granicy państwowej przez osobę, która wymusza przekroczenie granicy państwowej przy użyciu pojazdu, broni palnej lub innego niebezpiecznego przedmiotu..." Krótko mówiąc, wg polskiego prawa można ich odstrzelić na miejscu, bez wyraźnego rozkazu, na podstawie prawa do użycia broni. I tak powinni robić w stosunku do tych migrantów. Niebezpieczne przedmioty to kamienie, którymi rzucają, istnieje także zagrożenie dla życia lub zdrowia funkcjonariuszy broniących granicy. Kiedy zaczniemy egzekwować prawo w stosunku do tych ludzi? Przecież nie mogą być ponad przepisami! Nie mogą robić tego co chcą, bo nas za naruszenie granicy państwowej by zastrzelono bez większych problemów! Prawo dotyczące użycia broni palnej jest podobne we wszystkich krajach UE. Jak ktoś pije browara w parku to policjant szybko egzekwuje prawo, a jak zostaje naruszone bezpieczeństwo publiczne i ktoś nielegalnie przekracza granicę państwa to już jest spoko, nawet mandatu za to nie ma ;).
 13. Miałem podobne zachowanie na moich pamięciach, też skoki wydajności, ściny, a nawet wywalanie sterownika graficznego, występowały także problemy z bootowaniem. Musiałem zjechać z taktowaniem pamięci, ale wyostrzyłem timingi i od tamtej pory zero problemów. Co ciekawe czasem PC "załapał" i był w 100% stabilny. No ale za cholerę nie mogłem utrzymać 2400MHz żeby sytuacja się nie powtarzała...
 14. Weź może jeszcze na próbę ściągnij jakiś program do OC (np. MSI Afterburner) i zjedź z taktowaniem pamięci. Nie sugeruje, że to koniecznie ich wina, ale warto sprawdzić.
 15. @Aduhi Czy w innych grach występują podobne problemy z teksturami? Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej, jak to nie pomoże to zjedź o kilkadziesiąt MHz na pamięciach karty graficznej. Takie bugi mogą być przez uwaloną kartę, ale to tylko jedna z możliwych przyczyn.
×
×
 • Create New...