Skocz do zawartości

piotrlaz

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    86
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez piotrlaz

  1. To nie powinno mieć znaczenia. Dwunastki ciągną tyle samo prądu co np. czwórki (40 mm) - przeważnie 0,12 A, niektóre 0,18A. Spokojnie można podłączyć 2 wentyle (tylko nie w tej płycie).
  2. Wygląda na to, że ten 5050e to jest 5000+ tylko bardziej energoszczędny. Jednak nie sądzę, żeby dawał się bardziej podkręcić, ale pewnie mniej się grzeje. Jestem jednym z bardziej pechowych posiadaczy tej płyty, bo już trzeci raz mi wymieniali na gwarę. Za drugim razem pamiętam, że przestało mi działać zasilanie fan-system. Również w płycie, której obecnie używam coś szwankuje we wtykach fan-system i fan-chipset. Zauważyłem to gdy chciałem poprawić kabelki: napięcie zaczęło skakać. To wszystko przez to "G" w nazwie płyty, które informuje, że jest ekologiczna tzn. luty nie zawierają ołowiu, przez co nie trzymają jak powinny.
  3. Bardzo dokładne informacje podaje gnome-device-manager, pod KDE też na pewno coś jest.
  4. piotrlaz

    Jak To Zrobić

    Najlepiej sprzedać stare części i kupić jakiś tani zestawik (płyta+procesor+karta graf+DDR2=min 500 zł), który i tak będzie dużo wydajniejszy.
  5. Oj, to będzie trudno! Na Allegro jet tylko jedna płyta spełniająca twoje wymagania: Asus K8N4-E Deluxe za 290 zł. Jeśli chcesz nową płytę to czasami można jeszcze znaleźć jakiegoś Asrocka.
  6. A jesteś pewien, że to śmierdzi grafika? Obok masz gniazdo zasilania. Kabelek z dodatkowym zasilaniem jest wetkniety w odpowiednie gniazdo oczywiście? Co do ustwień w Biosie to u mnie "PCI Express relative items-Maximum Payload Size" mam ustawione na 4096, "PCI Clock Settings" - 100MHz, "CPU'n'NB Bus Width" 16 16. Poza tym nie wiem co jeszcze może mieć wpływ na GPU.
  7. Znalazłem cos takiego, może ci się przyda: http://forum.pclab.pl/lofiversion/index.php?t359586.html Z tego co się zorientowałem, to ta karta ma prawo grzać się trochę bardziej, szczególnie jeśli jest słaby przewiew w obudowie. Poza tym dowiedziałem się, że nie powinno się jej podkręcać. Co do procesorów to ten nowy potrzebuje więcej mocy ale nie na tyle, żeby odbiło się to negatywnie na całym układzie. Tym bardziej, że zmieniłes zasilacz. na twoim miejscu zrobiłbym tak: 1. Wyjąłbym kartę i odkurzyłbym dokładnie płytki radiatora (wszystkie zakamarki) i slot PCI-E (odkurzacz + mięciutki pędzel) 2. Zamontowałbym na grafice wentylator 12 cm (małe obroty) 3. Poprawiłbym obieg powietrza w obudowie 4. Zrobiłbym CLEAR CMOS albo ustawiłbym domyślne wartości w Biosie. 5. Gdyby to nie pomogło zrobiłbym upgrade Biosu płyty głównej do najnowszej wersji. Aha, jeszcze jedno: jakie sterowniki do karty masz zainstalowane? Zauważyłem, że masz najnowszy Bios - więc może downgrade?
  8. Rzeczywiście jest zdecydowanie zbyt wysoka temperatura karty graficznej. Nawet przy dużym obciążeniu nie powinna przekraczać 60 st a bez obciążenia powinna być niższa niż 50 st. Sprawdzałeś może czy wentylator na karcie się kręci, może kręci się zbyt wolno? Czy radiator jest prawidłowo przymocowany? A może jest mocno zakurzony? Nic nie piszesz co to jest za karta (producent, model), czy ma wtyk na dodatkowe zasilanie? Poza tym niepokojące jest, że wentyl na CPU się nie kręci, nawet jeśli temp. nie jest zbyt wysoka.
  9. Akurat te parametry nic nie mówią. Napisz na jakiej podstawie sądzisz, że to karta graficzna? Co to za zapach? Czy komp się wiesza? Co masz założone na procesorze? Jakie chłodzenie? Zapuść HWMonitor i podaj temperatury.
  10. Jeśli twój procesor ma mnożnik 13 to znaczy, że ma 2600MHz (13x200). Daj szynę na 210 to będziesz miał taktowanie 2730 (13x210). Lekkie podkręcenie na pewno nie zaszkodzi.
  11. Napiszę ci co ja zrobiłem. Zaraz po kupieniu tej płyty zdjąłem oryg. chłodzenie chipsetu i założyłem takie bajeranckie Serpenta. Głównie chodziło mi o zmniejszenie hałasu. temperatura spadła do ok. 40-45 st. i nawet rzadko wentylator się włączał. Ostatnio zmieniłem kartę graficzną na 8600GT i okazało się, że ten Serpent się nie mieści bo karta jest dłuższa od poprzedniej. Wróciłem więc z konieczności do oryginalnego chłodzenia. Używam Linuxa więc z kontrolą wentylatorów i temperatury mogę zrobić co chcę. Gdy wentylatorek chłodzenia chipsetu chodzi na max obrotach, to temp bez obciążenia jest 50-54 st a przy dużym obciążeniu dochodzi do 60 st. System jest średnio podkręcony CPU 2600@3030MHz, RAM 800@850 4 4 4 12. Natomiast przy zredukowanych obrotach wentylatorka maksymalna temperatura nigdy nie przekroczyła mi 65 st. Jeśli chodzi i te Zalmany to kiedyś czytałem na forum, że ludzie zakładali raczej te niebieskie ale musieli upiłować parę żeberek. Jednak jesli nie będzie dodatkowego wentylatorka to temp. nieco wzrośnie w porównaniu do oryg. chłodzenia ale za to będzie bardziej stabilne bo Zalman ma lepszą bezwładność. Generalnie opłaca się zmieniać chłodzenie chipsetu tylko wtedy gdy nie możesz znieść hałasu wentylatorka oraz gdy zamierzasz mocno kręcić albo często grasz. Poza tym na pewno trzeba zmienić pastę pod radiatorkiem.
  12. Wszystkie te sprawy były dokładnie wałkowane w tym wątku. Może poszukasz?
  13. Podajesz za mało szczegółów. Wcześniej działał i nagle przestał? Co to znaczy, że komputer stał sobie od zeszłego roku? Też nie wierzę, żeby się złamała, chyba, że sam wyłamałeś chociaż trudno to sobie wyobrazić. Jak masz gwarancję to lepiej oddaj do serwisu ale wcześniej możesz wykonać prostą diagnostykę np. to co poradził Miodnyj a przede wszystkim to >>>>>> CLEAR CMOS. Jeśli rzeczywiście odpadła, to sprawa jest prosta - wymień procesor. Co innego możesz zrobić?
  14. Jeśli to wiesz - nie pytaj, bo na pewno potrafisz użyć szukajki. Gdybyś trochę się wysilił, odkryłbyś, że Kingstonów do tej płyty rzadko kto używał a tych, o które pytasz chyba nikt na tym forum.
  15. Do tej płyty, jeżeli ktoś używał Kingstonów to raczej 667. Niedawno reklam pisał, że instaluje 4gb Kingstona ale nie wiem czy osiemsetki. Jedno jest pewne, że żeby płyta wykrywała 4gb to system musi być 64bitowy a w Biosie trzeba "remap memory" ustawić na enabled.
  16. Najpierw sprawdź w płycie czy masz wyjmowalną kość BIOSu, bo jeśli tak to da się ten problem rozwiązać. Wystarczy skorzystać z usług ludzi, którzy za drobne pieniądze wgrają ci najnowszy BIOS bezpośrednio na kość. To byłoby najprostsze. Jeśli twoja płyta jest jeszcze na gwarancji to najlepiej oddaj ją do serwisu!
  17. No właśnie, nic nie piszesz o pamięciach. Przy takim podbiciu FSB pamięci będą miały chyba jakieś 1000MHz a to raczej wymaga podniesienia napięcia. Czy robiłeś testy SuperPi? Jak ustawiłeś inne parametry DRAM Configuration? Trfc ja bym ustawił na 195ns. Czy wyłączyłeś Cool@Quiet?
  18. Może twój zasilacz jest za słaby? 8800GT zżera sporo prądu i dodatkowo ten nowy dysk WD5000AAKS, który ma 500GB a nie 300 jak piszesz. Teoretycznie powinien wystarczyć ale warto byłoby sprawdzić. Może pożycz od kogoś mocniejszy zasilacz i sprawdź.
  19. A spróbuj może programem HWmonitor. Maxikas - najpierw sprawdź czy masz dobre baterie w mierniku.
  20. Ale przecież jeśli na tej płycie nie "chodzi" Phenom, to tym bardziej nie ma co liczyć na Deneba!
  21. Myślę, że może tak być. Mam strasznego pecha bo już 2 razy wymieniali mi tę płytę w ramach gwarancji i ciągle mam jakieś problemy. Aktualnie jest tak, że płyta działa ale dziwnie. Mam Windowsa i Ubuntu. Ubuntu wgrywa się i działa normalnie, natomiast Windows wgrywa się gdy płyta jest wyjęta z budy. Gdy jest przykręcona to pojawia się takie blade logo Windy, niebieski pasek ładowania się nie pojawia i system się restartuje. Gdyby mi się płyta naprawdę uwaliła, to mógłbym ją zanieść do serwisu a tak to nie ma sensu.
  22. Ciekawi mnie jak wielu forumowiczów jeszcze używa tej płyty? Jeśli o mnie chodzi to już sto razy zamierzałem przejść na Intela ale dopóki płyta działa.... Z tym działaniem to różnie zresztą bywa. Kilka miesięcy temu przstała mi się uruchamiać więc zaniosłem do serwisu a tam oczywiście B-) okazało się, że jest sprawna. Musiałem zapłacić 30 zł. Jak już pisano w tym wątku ta płyta potrafi chodzić bez budy a po przykręceniu - klapa. Wczoraj znowu pojawił się ten sam problem i jestem w kropce. Bez budy działa a po przykręceniu nie chce. No i mam problem: do serwisu nie mogę zanieść, mimo, że płyta jeszcze na gwarancji, bo mi udowodnią, że działa. Sprzedać też nie bardzo bo pakować kogoś w kłopoty to nie w moim stylu. Z kolei gdybym miał zmieniać sprzęt to raczej na Intela a to spore koszty. W sumie póki płyta działała, byłem zadowolony, raczej nie odczuwałem potrzeby zmiany. A jak wam sprawuje się ta płyta?
  23. Zdaje się, że nie. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi. Chyba już ktoś w tym wątku o to pytał. Co do chłodzenia to najtańszy będzie Zalman niebieski (ten wysoki), do którego można ew. dodać jakiś mały wentylatorek. Sporo ludzi go używa. Ja mam Serpenta, który jest nawet zbyt wydajny niż trzeba.
  24. Clear CMOS powinno pomóc albo wyjmij baterię i włóż po minucie. Potem ustaw odpowiednio BIOS. Raczej ten Thermalright, bo ten drugi może się nie zmieścić. Ja mam Serpenta i musiałem się mocno nagimnastykować, żeby nie opierał się o grafę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...