Skocz do zawartości

sad_madman

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    78
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://
  • GG
    0

sad_madman's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Witam. Poszukuję komputera do gier (CS:GO, GTAV) i czasem sporadycznie do programów typu CAD (modelowanie + ewnetualnie render). Zestaw taki: Intel i5-6600K 3.50GHz 6MB BOX 1100zł Gigabyte GA-Z170-GAMING K3 500zł AMD Radeon RX 470 - jeszcze nie dostępny w sklepach ale ma być w cenie 1000-1100zł Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (F4-3000C15D-16GVRB) 370zł lub HX424C15FBK2/16 / HX424C15FB2K2/1(340zł) Thermaltake 530W SMART SE Modular BOX SPS-530MPCBEU 225zł Będzie to współpracowało z tym co posiadam: HDD 2xHD502J (500GB) w RAID SSD Crucial CT250MX Monitor IIYAMA PLX2483H (24') Obudowa - leciwa Chieftec SERIA MESH // LCX-01B-B-SL
  2. Te przedstawione zestawy raczej tworzą fantazję, nie wypowiem się na temat procka czy też płyty ale gdybym ja wybierał sprzęt do tych zastosowań to: 1. Co z bezpieczeństwem danych ? Masz jakiś serwer gdzie robisz back-up danych ? Szczerze mówiąc tworzyłbym macierze RAID. 2. 16 GB RAM ? Co ty tam niby liczysz ? 12GB to ja używałem do studenckich zastosowań. Wg mnie nawet 32GB brzmi dosyć śmiesznie jak dla MESa. Jeszcze zostaje inna kwestia - czy przypadkiem do tych zastosowań nie powinno się używać pamięci z korekcją ECC ? 3. Ja osobiście brałbym sprzęt do którego można by coś ewentualnie w przyszłości dołożyć - wspomniane MSI niestety obsługuje max 32GB
  3. HD4850 - cena tych kart zaczyna się od 150zł. Nawet całkiem fajnie są tylko unikaj referentów - wiem co mówię. 8800GS/9600GSO - te dwie karty yo jest to samo i są zdecydowanie wydajniejsze od 8600GT/7900GS/x1950PRO. Można je kupić już nawet za stówkę - zobacz sobie na allegro.
  4. Potrzebujesz program w którym stworzyć model takiego bloku a potem to już z górki. Tak w ogóle to widzę, że ludzie tutaj się wypowiadający nie rozumieją realiów. dlaczego firmy nie chcą wykonywać takich bloków ? Bo trzeba to zaprojektować a na to schodzi masę czasu a do tego jak trzeba wykonać blok z płaskownika miedzianego to ten płaskownik trzeba zakupić - nie ważne czy bierzesz jeden blok czy dwa to i tak ponosisz koszt całego płaskownika. Jak to można ominąć ? Samemu stworzyć projekt, iść do firmy gdzie można z odpadów wystrugać taki bloczek. Wtedy po kosztach można niesamowicie zejść - a w momencie gdy ma się kogoś znajomego na obsłudze CNC to już zupełnie bajka. Maszyny kosztują krocie - ostatnio widziałem ładną frezarkę 5-osiową (cena 0,9mln zł) w akcji. Fajny sprzęt ale do bloczku styka już trzy osiowa. Jako, że taka maszyna ma pracować aby się zwracała to musi pracować więc im więcej zleceń dostaje tym lepiej - pamiętajmy jednak o projekcie bo to pochłania lwią część custom bloków.
  5. Nie wiem dlaczego opadła Ci szczęka. CNC + cięcie laserem to jest standard w większych firmach. Co prawda tej maszyny "drukującej" napisy nie widziałem w akcji ale spokojnie można ją zastąpić. Wystarczy mieć dostęp do CNC działającego w trzech osiach (w pięciu to już świat stoi otworem) i wszystko to widoczne na filmiku można wykonać samemu. Co generuje największy koszt przy wykonywaniu samodzielnie bloków ? Robocizna polegająca na wykonaniu pomiarów i wygenerowaniu modelu. Dalsze prace to już nie stanowią wielkiego problemu. W momencie gdyby autor tematu byłby w stanie wykonać wszystkie pomiary i zlecić wyłącznie wykonanie to oszczędziłby wtedy bardzo dużo. No chyba, że autor lubi patrzeć na bloczki i chciałby jeszcze mieć je niklowane - wtedy koszt by podskoczył. Jeżeli jednak nie to szansa na oszczędności jest.
  6. Jeszcze przez chleb żeby straciło to niebieskie...
  7. Płynu nie zmienię bo używam wody destylowanej a na jakieś tam wynalazki po kilkanaście złotych za litr to nie będę wydawał. Jakie Wy macie temperatury na procesorach pod WC ?
  8. Procesor to Phenom II 550 @4Ghz. Dobra, dobra - fizyka to fizyka ale mnie zastanawia jak mógłbym zjechać z temperaturą na procesorze. Jak widać płyn chłodzący ma zadowalającą temperaturę ale procek już nie.
  9. Witam. Może nazwa tematu brzmi trochę zagadkowo ale szybko wyjaśnię ją. Czy to jest normalne, że różnica między temperaturą procesora a cieczą w układzie może wynosić 13 C ? Tworze sobie tanie chłodzenie wodne (na razie na CPU) i mam aluminiowy blok wodny przesmarowany jakąś tam pastą termo przewodzącą firmy AAB Cooling co ma podobno "Thermal Conductivity:>7.5W/mk". Czujnik BIOS-u pokazuje mi temperaturę 40C a czujnik umieszczony między blokiem a chłodnicą wskazuje 27/28C. Pytanie jest więc takie - jak powinna być prawidłowa różnica ? Czy wynika ona z zastosowania aluminium czy z powodu pasty ?
  10. Ja nie uważam tego za nie rozsądne. Dlaczego ? Przez ten czas można sobie przeglądać allegro i licytować części i w ten sposób będzie można czasami wyczaić coś naprawdę dobrego w niskiej cenie.
  11. Jest to sytuacja która zdarza się stosunkowo często. Te mostki nie były nazbyt dopracowane i przegrzewały się.
  12. Z tyłu to nie jest rdzeń tylko mostek który tłumaczy rozkazy PCI-e na AGP.
  13. sad_madman

    9000 Sekund

    Wyjątkowo zaskakujące. Intrygujący opis jak na coś takiego swojskiego.
  14. Jeżeli chodzi o zasilacz to tutaj ta zasada zbytnio nie działa. Gdy kupi 400W markowe to na pewno na ich potrzeby wystarczy na dłuższy czas a zasilacz sam w sobie dużo na wartości nie straci.
  15. Tutaj nie chodzi czy on pociągnie kartę o 40W mocniejszą (po co w ogóle taką tutaj wsadzać ?! ) tylko o to, że w przypadku rozbudowy komputera nie będzie trzeba już kupować zasilacza. Póki jest kasa to trzeba jakieś podstawy zorganizować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...