Jump to content

Divek

Stały użytkownik
 • Posts

  65
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

1619 profile views

Divek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

-1

Reputation

 1. No cóż, to chyba sobie nie pogram. Ale dzięki za odpowiedź, bo nie będę przynajmniej tracić czasu na czytanie bzdur jak to można w magiczny sposób zwiększyć sobie vRAM zmieniając wpisy w rejestrze. Pozdro.
 2. Nie chodzi mi o przyrost fpsów, po prostu gierka, którą chcę uruchomić wymaga 2gb vRAMU a w moim hd4000 jest 1,7.. więc taka sprawa :)
 3. Korzystam aktualnie ze zintegrowanej grafiki z cpu... intel hd4000. Czy jest jakaś możliwość, żeby zwiększyć ilość pamięci RAM jaka jest przydzielona dla tej karty ?
 4. Jest ktoś mi w stanie powiedzieć ile można aktualnie dziennie wyciągnąć na takim GTX 980m plnów ?
 5. Aktualnie lapek mi działa na integrze z proca hd4000. Za każdym razem gdy tylko spróbuje załączyć GTX-a to dostaje BlueScreena i taki oto error: nvlddkm.sys - address FFFFF8800F3D6BA0 base at FFFFF8800F227000 datestamp 4f2c3695 Czy jest możliwość, że karta się spaliła ? Sprzęcior (lapek): Clevo P150em II Windows 7 II GTX 670m 1.5Gb
 6. Jestem zmuszony to przejścia w tryb UEFI ? w związku z tym mam kilka pytań. 1. Czy trzeba specjalnej instalki windowsa pod UEFI, żeby go zainstalować w tym trybie ? 2. Mam już zainstalowanego windowsa 7 w trybie BIOS czy jest jakaś możliwość przekonwertowania go na UEFI bez ponownej instalacji ? 3. Czy można mieć na jednym komputerze zainstalowane dwa systemy jeden w trybie BIOS drugi w UEFI ? 4. Czy aby zainstalować windowsa w trybie UEFI konieczne jest sformatowanie partycji w trybie GPT ? 5. Czy to prawda, że tryb UEFI przyśpiesza szybkość włączania się komputera ?
 7. Głośniki mi się zbiesiły i postanowiły, że będą sobie trzeszczeć zamiast grać. Wygląda to dokładnie tak, że po włączeniu grają normalnie przez kilka do kilkunastu sekund a później zaczynają trzeszczeć a po chwili buczeć, później zdarza im się przejść w same niskie tony gdzie słychać sam bas a na koniec po prostu milkną. - Włączenie/wyłączenie sprawia, że zagrają może z kilka nut ale z reguły to po wł/wył. trzeszczą przez chwilę i znowu milkną. - Po dłuższym czasie jak sobie postoją spokojnie to z reguły znowu zagrają te ileś tam sekund i dalej lipa. - Raczej to nie problem okablowania po próbowałem kablami ruszać, zmieniać jacki i zero reakcji. - Nie ma różnicy czy podpięty jest drugi głośnik pasywny. - Głośniki mają wejście pod słuchawki i na nich wszystko gra w porządku. Głośniki to Gigaworksy t40, swoją drogą nieźle się trzymają cenowo, bo pamiętam, że kupiłem je za 300około ziko a teraz na ceneo widze po 400-500 chodzą. Jakieś pomysły co się mogło w nich popsuć ?
 8. Na allegro można kupić tanie dyski przenośne po około 90pln za 500gb, tylko, że nie są one markowe, czy warto inwestować w coś takiego czy lepiej dopłacić do czegoś co ma sprawdzonego producenta ? https://allegro.pl/oferta/nowy-dysk-zewnetrzny-500gb-usb-3-0-futeral-7769634673
 9. Potrzebuje nowego dysku hdd i zastanawiam się czy warto dopłacać do dysku hybrydowego sshd. Czy oprócz szybszego włączania się komputera widać jakieś wymierne korzyści przy pracy z hybrydą? Seagate FireCuda wydaję mi się dość ciekawy, ma ktoś jakieś opinie na jego temat ?
 10. Witam Jaka konstrukcja waszym zdaniem będzie lepsza do grania ? Skłaniałbym się prawdopodobnie ku konstrukcji zamkniętej, ale czy brak wentylacji nie sprawi, że w cieplejsze dni trzymanie ich na uszach będzie mało komfortowe ? Nie zależy mi jakoś specjalnie na super odwzorowaniu przestrzenności dźwięku, gdyż zamknięta/półotwarta konstrukcja będzie mi pomagała raczej we wczuciu się w klimat aniżeli lokalizowania odgłosu kroków przeciwnika.
 11. Przy tak bliźniaczych konfiguracjach powinieneś kierować się już samym kadłubkiem. Zalety Clevo: + lepsze chłodzenie + brak throttlingu + mniej awaryjny Zalety MSI + znacznie lepsza jakość dźwięku + przyciski funkcyjne + więcej złączy + cichszy od clevo Osobiście brałbym Clevoszczaka, na mój wybór wpływa także prosty surowy wygląd tego lapka, marsjański GT70 mnie odrzuca.
 12. No nie do końca o tym samym a chciałem uzyskać szybką odpowiedź. Przekonałeś mnie co do tego Xeona a Benchmarki podane przez serwala jeszcze mnie w tym utwierdziły. Dzięki Reyden ! Dzięki Serwal !
 13. Jakoś nie mogę przywyknąć do myśli, że 4-rdzeniowy procesor z HT dorównuje faktycznym 8-rdzeniom...
 14. Fx-8350 i HD6850 na Korsarzu VX450w 396W na linii 12V Udźwignie ta łajba tą czerwoną brać ?
×
×
 • Create New...