Jump to content

aerial

Moderator Działu
 • Content Count

  6384
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  68

Posts posted by aerial

 1. Jak ktoś jeszcze nie oglądał filmu "Nowy początek (Arrival)", to polecam. Ukazano w nim scenariusz kontaktu z obcą cywilizacją, ale nie przez pryzmat wojny, a pokojowego spotkania. Film dobrze się oglądało, ale zabrakło mi kropki na i, więc pozostał trochę niedosyt.

   

  Może nie zrozumiałem tego filmu.

 2. Arrival 1/10

   

  Nawet dla fanów gatunku, oszczędźcie sobie 2 godzin :) najnudniejszy film jaki widziałem może w życiu nawet. Już pomijając pseudonaukę i pretensjonalność. Film jest niesamowicie wolny i nudny, a cała historia mogłaby zostać opowiedziana w 5 minut. 

  • Upvote 1
  • Downvote 1
 3. Ja polecam glidewrapper do d2. Zachowujemy 800x600, ale jest supersampling do wyższej rozdzielczości i gra wygląda dużo ostrzej.

  No i to w trybie glide gdzie są wszystkie efekty świetlne. Multires (czyli te duże rozdzielczości gdzie widać więcej mapy i wszystko jest mniejsze) działa tylko z direct2d i tam nie ma tych świateł.

  Głównym problemem multiresa jest to że jak zwiększa się pole widzenia, to AI przeciwników nie jest do tego przystosowane, i nie reaguje na naszą postać (jest za daleko). Strzelamy sobie do stojących przeciwników.

  Wiele modów do d2, które korzysta właśnie z modyfikacji rozdzielczości i pola widzenia, i tak ma limit np. na 1024p, żeby nie przekroczyć tej bariery gdzie potwory przestają nas widzieć.

   

  Tutaj porównanie glide wrappera, bez zmiany pola widzenia, czyli prawidłowa interakcja z AI.

   

  • Upvote 1
 4. Dodatków nie ma bo niby nie mieli kodu źródłowego, czy jakoś tak się tłumaczyli. Z tego co pamiętam sam patch podstawki która jest w hd nie miał nawet drobnych ułatwień które wprowadzano w dodatkach (np. stojąc bohaterem w młynie i używając spacji można było dostać złoto bez wchodzenia i wychodzenia, w wersji remastered to nie działa bo sama gra ma starego patcha sprzed dodatków?).

 5. Nie ograniczy cię cpu jeżeli to będzie kręcone i5, do tego można nawet kartę za 1500zł dać bez ograniczeń.

  Zasilacz jakiś rekomendowany gold z 500w spokojnie wystarczy z zapasem.

  Asrock p67 pro3 można dostać znacznie taniej, dobrze poszukaj w "zakończonych" na allegro po ile to okazja.

  Wszystkie te stare płyty, nawet Z77, o ile nie jest to jakiś model premium typu msi mpower czy asusy, to są do dostania poniżej 200zł (bliżej 150) jakieś msi.

  Asrocki to czasem po 100 nawet były w zeszłym roku, kwestia trafienia okazji.

 6. Za takie pieniądze to jakiś właśnie i5 sandy/ivy, nawet oc można zrobić i za resztę najlepsze cena/jakość gpu, jakiś 7970 np.

  W gotowych zestawach, jeżeli pochodzą z epoki i5 2500 właśnie to gpu będzie za słabe, odstające od reszty, bo karty zestarzały się znacznie w porównaniu do cpu.

  Najwięcej wydajności da ci mocne gpu. Nawet robiąc zestaw na zablokowanym i5 i taniej płycie jakiejś na chipsecie H.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.