Jump to content

toms83

Stały użytkownik
 • Posts

  3638
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Everything posted by toms83

 1. Koniec końców, dobrze że sytuacja zakończyła się w taki sposób. Kasa wróciła, szkoda tylko tych zmarnowanych nerwów, bo tego nikt nie zwróci. Niestety z kupnem używanego sprzętu zawsze jest pewna doza niepewności. I nawet staż na allegro sprzedającego może nie mieć nic do rzeczy.
 2. No przykra sprawa z tą kartą. Karton w którym przyszła przesyłka nie był uszkodzony? Pisałeś coś o defekcie łopatki. Może uszkodzenie nastąpiło w transporcie? Sama karta wisi, bo jest już sporych rozmiarów, a to też może powodować problem. Karta, której PCB jest wygięte, po paru latach może mieć takie objawy jak opisujesz ( zimne luty, problemy ze ścieżkami ). Za 500 pln się sądzić to chyba nie będzie warto. Szkoda Twojego czasu i przede wszystkim nerwów. Chyba, że to w miarę prosty i łatwy proces do wygrania. Czekaj na allegro, może w końcu zaskoczą.
 3. No a ja akurat polecam. W ciągu ostatnich 6 lat kupiliśmy w firmie kilkanaście komputerów i z żadnym nie było problemów. Cały zestaw z windowsem, nadający się od zaraz do pracy i to w cenie nie przekraczającym kosztu zakupu 2 x box windowsa. Wiadomo, że nie bierzemy pierwszego dostępnego z brzegu.
 4. Popatrz w kierunku sprzętów po leasingowych. Od lat się zaopatrujemy w takie maszyny i do biura nie potrzeba nic więcej. https://amso.pl/
 5. Ja tam lubię tą gierkę. Czasami przydałoby się żeby przyspieszyć troszkę czas, bo to naprawdę wolna gra, ale jest spoko. P.S. Kampanię musiałem zawiesić z braku czasu.
 6. Nie zmieniaj kliku rzeczy na raz, bo nie będziesz wiedział co dokładnie było przyczyną problemów.
 7. Przecież dobrze napisał, to nie jest wejście słuchawkowe.
 8. A jesteś na koncie admina? Bo ten tekst w żółtym wskazuje, że chyba nie?
 9. No to podmienić najpierw jedno i testować a później drugie i będziesz miał odpowiedź. Nikt nic więcej "zdalnie" nie poradzi w Twojej kwestii. Musisz posprawdzać.
 10. Ale jak nie wiesz co? Wymieniłeś wszystkie podzespoły na nowe poza kartą graficzną z którą były już problemy na starej platformie i teraz masz identyczne objawy na nowym konfigu. Wspólnym mianownikiem jest grafa, która prawdopodobnie już pada. Chyba, że w nowym kompie masz inną grafę? Ale to z postu nie wynika.
 11. Witam ponownie. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi i porady. Pierwszym krokiem, jak wspominałem, był zakup routera/ap TP Link Archer AX1500. Zamontowany na parterze, gdzie mam poprowadzony przewód lan. Przełączony w tryb AP i rozgłasza wi-fi jako jedyne urządzenie w domu. Wi-fi w netgear wyłączone. Póki co, testuję od 2 dni i muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o dostępność zdalną komputera w piwnicy, to jest niebo a ziemia. Ten temat chyba będzie rozwiązany. Teraz zostaje jeszcze przyjrzeć się samemu routerowi netgear i ewentualnie wymienimy go na wspomnianego Asusa DSL-AC750.
 12. Z początkiem roku zacząłem sobie na nowo kampanię. Jeszcze 29 misji przede mną. 🙂
 13. To jest dla mnie jasne, że 2 routery w sieci to podwójne natowanie. Tylko czy urządzenie które ma w sobie modem+router jest gorsze od zestawu modem ( jedno urządzenie ) i router ( drugie urządzenie ). Czy coś zyskujemy w przypadku takiej opcji? Jako że mam na parterze pociągnięty przewód lan, to zamontuję tam na próbę sugerowany przez Was TP Link Archer AX10 ( chyba że polecacie coś innego ) w trybie AP i zobaczę, jak będzie działać wi-fi w piwnicy. Bo komp który jest w drugim pokoju na parterze to będzie działać bez problemów.
 14. Jaką przewagę ma rozdzielenie na 2 osobne urządzenia, modem + router? Domyślam się, że takie rozwiązanie lepiej sprawuje się niż np. modem z routerem w jednym urządzeniu. Tylko co konkretnie to daje? Może tutaj jest problem, że ten stary netgear musi ogarnąć sam wszystkie tematy ( modem, routing + wi-fi ). Jako że chcę spróbować opcji z nowym routerem, podoba mi się opcja nr 2. Które urządzenie lepiej sprawdzi się jako AP na parterze, Ubiquiti czy TPlink? Chodzi mi o zasięg w piwnicy, czyli przebicie się przez strop?
 15. W logach nic nie ma i nie było. Monitorowałem dosyć regularnie. Czasami jakieś skanowanie portów było ale router odrzucał takie pakiety. Niestety 2 dni temu czyściłem logi więc nawet nie mam co wrzucić w tej chwili. Na moje to router już chyba sobie nie radzi, za dużo ruchu jak na takiego staruszka. Czasami to tak się zatykało, że w "connection status" połączenie normalnie było, a na wszystkich kompach brak sieci i żadne strony się nie wgrywały.
 16. Potrzebuję porady odnośnie nowego routera do Neostrady 20/1. Schemat ułożenia kompów zamieściłem poniżej. Obecny Router to Netgear DGN 2200. Przede wszystkim chciałbym aby wi-fi działało sprawniej. W tej chwili z kompami PC 5 i PC 6 mam największy problem ( często łączę się z nimi poprzez zdalne połączenie ). Net i sieć lan działa, ale jest to dalekie od oczekiwanych. Co gorsze, po paru dniach pracy, router jakby zatykał się i muszę go resetować z panelu sterowania lub fizycznie przyciskiem. Widzę spadek wydajności po pracy zdalnej, gdzie odświeżanie jest tragiczne. Również internet na kompach połączonych przewodem lan działa jakby mniej sprawnie. Po resecie, działa całkiem ok przez kilka dni. Kwota jaką chcę wydać, to około 400-450 PLN. Znalazłem całkiem przyzwoity model ( chyba ) TP-LINK Archer VR2100. Być może w tej kwocie jest coś lepszego pod względem bezawaryjności lub stabilnej pracy, więc nie zamykam się na inne rozwiązania. Nie chcę wgrywać alternatywnych softów i bawić się z niepotrzebnie rozbudowaną konfiguracją.
 17. toms83

  PPC 2017 uwagi

  Chyba jest ok. Co prawda parę wiadomości i tak musiałem odszukać "ręcznie" bezpośrednio z tematów na forum, bo ich nie wyświetlało w nieprzeczytanej zawartości.
 18. toms83

  PPC 2017 uwagi

  Ponownie zmarło.
 19. Masz możliwość zdemontowania ramki z wentylatorami i zamontowania jakiś normalnych. Takie DIY na przetrwanie do momentu pozbycia się karty.
 20. O to widzę, że nie tylko ja mam identyczne spostrzeżenia. Znaleźć pomoc w wąskiej dziedzinie jest niestety coraz ciężej.
 21. A może przydałby się jakiś temat na forum opisujący takie przypadki?
 22. Jaką kartę kupiłeś i jak odczucia po kilku dniach użytkowania?
×
×
 • Create New...