Jump to content

bigfan

Stały użytkownik
 • Posts

  1476
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://spin.ict.pwr.wroc.pl/bigfan/
 • GG
  0

Profile Information

 • Skąd
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Rock progresywny, książki, informatyka (sieciowe systemy archiwizacji danych typu Tivoli Storage Manager lub darmowa Bacula, bazy danych, serwery od małych po wielkie i wszystko, co buczy i na co da się zalogować), pies (pani jamnik) oraz poszukiwanie tego, czego znaleźć się nie da.

bigfan's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. E tam, nie martwcie się - notebooki, które będą w stanie obsłużyć nową Vistę dopiero trafiły do fabryk (poczwórne rdzenie, nieprzebrane gigabajty RAMu i tak dalej) ;-) A tak poważnie to do czasu premiery pewnie jeszcze dopracują to i owo, co się może przełoży (w mniejszym lub większym stopniu) na skromniejsze zapotrzebowanie na zasoby sprzętowe. Vista niesie wiele nowości, które trzeba niestety okupić lepszym sprzętem - nie raz już tak było i przeskakiwaliśmy na drabince wymagań sprzętowych o to pięterko wyżej. Czas pokaże, na ile Vista będzie dobra i na ile uda się ją jeszcze dopracować zmyślnym programistom Microsoftu.
 2. Ty się może skup i przeczytaj dokładnie, co kolega napisał i o czym napisał. ;-)
 3. Na VMware w coś więcej niż Pasjansa to się nie da jak na razie pograć. Za to można by próbować na WineX/Cedega.
 4. 1. Popracuj nad polszczyzną. 2. Napisz, o co Ci dokładnie chodzi. Nie wiem, co to jest ten Sirix - gdzieś na google znalazłem informację, że podobnie nazywa się oprogramowanie CAD dla Irixa. Może chodzi o coś innego? 3. Nikt Ci nie będzie wysyłał maili, bo bo to wymyślono forum, żeby inni mogli to przeczytać i wykorzystać.
 5. Niektórzy powinni wypełniać test na inteligencję przed logowaniem się na forum...
 6. www.notebookreview.com i www.notebookforums.com. Poza tym czasem wystarczy google ;-)
 7. Poczytaj sobie wątki na tym forum. Takich pytań była już masa. Oczywistym jest, że cokolwiek wybierzesz, musisz dokupić RAM, co zresztą sam zauważyłeś.
 8. Jeśli nie przeraża Cię brak rocznej czy dłuższej gwarancji i jesteś gotów zaryzykować kupno używanego notebooka (zawsze to jakieś ryzyko bądź co bądź), to jest to całkiem ciekawa maszyneria (będzie jedynie kłopot z mocniejszym procesorem, bo 1.2GHz jest najmocniejszy z tej rodziny). Ja bym kupił przede wszystkim dla matrycy UXGA (na SXGA+ czasem mi trochę ciasno). Proponuję stworzyć sobie listę wymagań i policzyć za i przeciw dla takiego A30p i np. nx6110.
 9. Nie da się. Proponuję użyć przelotki do dysków 2,5'' i podpiąc ów dysk do komputera stacjonarnego. Może być później odrobinę roboty z ustawieniem sterowników po przeniesieniu dysku do notebooka, ale nie ma róży bez kolców.
 10. W standardowym X.Org 6.8.2 duet evdev i imwheel działa bez problemu, więc nie ma potrzeby bawienia się w emerge 7.0. No chyba, że ktoś bardzo chce.
 11. Po czym wnosicie, że będzie taki super? Na stronach projektu nie ma słowa o szczegółach tej rewolucji (a slogany i szumne obietnice jakoś na mnie nie działają ;-)). Poza tym wystarczy wejść na stronę distrowatch.com i zobaczyć, ile się nowych niby rewolucyjnych dystrybucji rodzi. Ale summa summarum przyznaję racje Grimlockowi - czas pokaże.
 12. Ja bym już chyba z pięć razy ten problem naprawił, zamiast czekać na odpowiedź na forum ;-) Jeśli coś jest nie halo, to wróć do punktu wyjścia, popodmieniaj wszystkie zmodyfikowane pliki na oryginalne i rób to, co każe handbook. Dla mnie coś niedziałającego jest wyzwaniem, czymś, do czego sam muszę dojść - o to chodzi w Linuksie. Poczytaj sobie o konfiguracji sieci pod Linuksem. Jeśli nie rozróżniasz bramki i maski sieci (różnica jest delikatnie mówiać zasadnicza) lub nie wiesz, co to jest NIS, to trochę tak, jak byś próbował naprawiać samochód, nie mając pojęcia, jak on działa.
 13. Hmm, a próbowałeś po prostu wpisać xev w terminalu? ;-) CrayT3E gwiazdar # equery belongs /usr/bin/xev[ Searching for file(s) /usr/bin/xev in *... ]x11-base/xorg-x11-6.8.2-r6 (/usr/bin/xev) Co zaś do evdev, to wystarczy w konfiguracji jądra zaznaczyć Event Interface i skompilować najlepiej jako moduł. Konfiguracja xorg dla mojej myszki (IE4.0A) wygląda tak: Section "InputDevice" Identifier "Mouse0" Driver "mouse" Option "Protocol" "evdev" Option "Device" "/dev/input/event3" Option "Dev Phys" "usb-0000:00:1f.2-2/input0" Option "ZAxisMapping" "4 5 7 6" Option "Resolution" "800" Option "Samplerate" "100"EndSection
 14. Ja swego czasu używałem Dell CPI 233ST z PII233 i 128MiB RAM. Miałem na tym po kolei Debiana, Gentoo, FreeBSD, NetBSD, Na 128 dało się już sensownie pracować z otwartą Operą i paroma terminalami pod FVWM. Byłem nawet taki twardy, że na tej konfiguracji kompilowałem KDE (co prawda przez parę dni :-)). Jedną z wad była niestety niewielka matryca SVGA (800x600) 12,1''. Ale ogólnie było fajnie :-). Teraz mam Dell Latitude C800 z PIII850 i 512MiB RAM, więc powiedzmy nieco bardziej na czasie. Oczywiście pod maską Linux a konkretnie Gentoo. 6 wirtualnych pulpitów FVWM zazwyczaj dość mocno oblężonych przez atermy, Operę, Lotusa, CrossOver Office, vmware i XEmacsa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.