Witam, mam taki 'nowowątkowy problem'
Kilka miesięcy temu złożyłem taki oto komputer: core2duo e8400, ram 4x1024 corsair dominator 1066 mhz ddr2
reszta parametrów chyba nie jest istotna, w kazdym razie chciałbym podkręcić procesor, co by się chłopak nie marnował :D słyszałem że owe modele można kręcić spokojnie do 4 ghz. Dodam, że zamontowałem równiez wentylator asus silent knight II.
Mam za sobą wiele prób oc (w większości nieudanych, o tym za moment), jednak coś idzie cały czas nie tak. Nie jestem zbyt pro w oc, dlatego z wieloma parametrami mam problem i może moglibyscie mi coś poradzić w tej sprawie. Do rzeczy:
pierwsze ustawienie które poszło bez problemów to:
1,25V (napięcie proca)
ratio setting x8
fsb 410
poki co nie bawiłem sie w inne ustawienia. Przy kolejnych próbach, m. in. podwyższaniu fsb bądź też 'mnożnika' (również napiecie zmieniałem np na 1,26-7) komputer albo się resetował, albo wywalał po kilkunastu sekundach działania orthosa.
Co mógłbym zmienic, najlepiej gdybym wiedział jak ustawić
cpu
fsb
cpu skew
nb skew
fsb strap to nb
dram
mem oc charger
ai clock twister
fsb termination
dram
NB
Acha, do tego zauważyłem dziwną rzecz: po podkręceniu bios pokazuje prędkość bodajże 3,2, moj komputer pokazuje 2,66, cpuz 3,2 a jak włączam orthosa to wyskakuje 4,1 - to taka ciekawostka moze sie przyda
z góry dzięki za pomoc :D