Jump to content

onside

Stały użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About onside

 • Rank
  Newbie
 1. Jak 64 bity to tylko Vista.
 2. NV ma PhysX, ale przyszłość tego rozwiązania nie jest jasna (Havok popularnością bije PhysX na głowę). Ponadto Radeony być może też będą oferować wsparcie dla PhysX (sama NVIDIA robi umizgi do ATI w tym temacie). Poza tym możliwe jest też wsparcie Havoka przez GPU ATI, co na układach NV jest nierealne. Reasumując pozycja Radeonów w tym temacie jest nawet mocniejsza niż GeForce'ów.
 3. Powinienem był napisać ~20%, bo taką przewagę osiąga HD 4870 nad HD 4850 w innych serwisach.
 4. Mogę ci powiedzieć, że Radeusze w CoD 4 akurat bardzo ładnie dają radę. Dopiero GTX280 przegania w FullHD. Dodaj +20% i masz wydajność HD 4870.
 5. Wydajnościowo to Radeon HD 4870 jest dokładnie pomiędzy GTX260 a GTX280. Mam nadzieję, że egiełda potwierdzi i będzie EOT. To była tak zwana ironia. Za tę cenę GTX260 niestety kijem bym nie tknął. Musi stanieć.
 6. Mam nadzieję, że nie ja cię przekonałem, ale testy :P J.w. http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-723 bierz i się nie oglądaj.
 7. Radeon jest szybszy z AA i bez AA. 849 zł nie powinno robić na tobie żadnego wrażenia. Ten sam sklep + przesyłka za 1 zł. Tak wiem, że to GeForce i byłoby cool jednak takowego posiadać, ale naprawdę, naprawdę nie ma żadnego sensu dopłacać 100 zł do karty mniej wydajnej. EDIT: jak na razie nokaut GTX260. To chwilowa promocja, ale też to potraktować jako przedsmak nadchodzących cen. Przed Państwem HD 4870 za 729 zł z przesyłką na koszt sklepu.
 8. Ze względu na temperaturę HD 4850 nie da się za bardzo podkręcić wyżej niż te 670 MHz na referencyjnym chłodzeniu. Na frazpc włożyli lepsze chłodzenie i karta robiła bez problemu 700MHz. Lepsze chłodzenie + pencil mod = masz 850MHz+. Bez pencil moda nie podkręcisz znacznie więcej niż te 700MHz, brakuje po prostu napięcia na rdzeń. Boisz się moddować - kup HD 4870 :P
 9. Mam 99% pewności. Przecież podałem ci kilka gier z tego roku, które spokojnie zadowalają się 512 MB VRAM. W nagłe wykorzystanie większej ilości pamięci trudno uwierzyć. Zobacz sobie test na egieldzie, masa tytułów, rozdzielczość większa niż FullHD, VRAMu nigdy za mało.
 10. W FullHD nie potrzeba więcej niż 512 MB pamięci, chyba nie zaprzeczysz. A argument mówiący o przewadze większej ilości VRAMu w nadchodzących grach można banalnie łatwo obalić. Assasin's Creed, Grid, Mass Effect czy Crysis. Wszystkie te gry są z tego roku (Crysis nie jest, ale mówi się, że to gra pokazująca wymagania w przyszłych tytułach) i absolutnie nie potrzebują więcej niż 512 MB. Mowa oczywiście o FULL HD. Do każdej mniejszej rozdzielczości nie ma żadnego przypadku hamowania grafiki przez niedostatek pamięci. Przy tych cenach i wyższej wydajności Radeona GTX260 nie ma racji bytu. Czekamy na obniżki. Sprawdź na innym zasilaczu i się wyjaśni :P
 11. Nie martw się. NVIDIA już sporo przeceniła swojego GTX260, a ATI dalej jedzie na pierwszej zapowiedzianej cenie. Radki poza tym dalej są w fazie 'efektu nowości' dlatego ich ceny są w niektórych sklepach jeszcze zawyżone. Mimo to są o wiele tańsze od konkurencji. Zanim przecenione GTX260 wejdą do sprzedaży ATI też w końcu zrobi obniżkę. kolejny test potwierdzający HD 4870 > GTX260 pojawił się na in4.pl. GeForce po prostu powinien być tańszy. Polecam Radka z esc.pl 769 zł + transport za 1 zł. A sklep bardzo pewny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.