słyszałem o tym problemie ze światłem i to nie o to chodzi, bo jak zapaalm światło nie ma żadnych trzasków.
głośniki są ok. podłączałem inne głosniki i te trzaski też występowały.z kolei gdy podłaczałem kartę i głośniki do kompa stacjonarnego wszystko było ok. problem tkwi chyba w laptopie. gdy slucham ze słuchawek podłaczonych do karty dźwięk jest czysty.
po prostu droga od komputera przez kartę do głośników jest zbyt długa i powstają zniekształcenia bo USB ,,męczy się'' z transmisją dźwięku.
wniosek jest prosty: laptopy nie są stworzone do dźwięku w dobrej jakości. zewnętrzna karta 5.1 lub w górę i takież głośniki to dla nich zbyt duze obciążenie. do laptopa sens ma tylko bezpośrednie podłączanie głośników. jeżeli już karta na USB to najprostsza i jakieś proste głosniki stereo.