Jump to content

goldenSo

Stały użytkownik
 • Posts

  646
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

goldenSo last won the day on December 8 2010

goldenSo had the most liked content!

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  3085111

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa

goldenSo's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

12

Reputation

 1. No to już zależy jak macie rozwiązany zarząd. Bo to że garaż 'nie działa' można podciągać nawet pod prawidłowy zarząd. A w tym wypadku można dreptać już do rejonowego celem rozstrzygnięcia.
 2. @Grimlock Porozmawiaj z normalną częścią wspólnoty i spróbujcie na zebraniu podnieść wniosek z Art. 16 UWL 1. Jeżeli właściciel lokalu zalega długotrwale z zapłatą należnych od niego opłat lub wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym, wspólnota mieszkaniowa może w trybie procesu żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji na podstawie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego o egzekucji z nieruchomości. Problemem mogą być jedynie koszty procesowe od wartości lokalu.
 3. Normalnie, system myśli że koło się zablokowało i nie kręci, więc obniża ciśnienie.
 4. @jonas O 13-14 nie postoisz dużo, w każdym razie nie na tej trasie i nie więcej niż zmarnujesz czasu na objeżdżanie Warszawy.
 5. Prawie 20 groszowa marża jest teraz. Po części łatwo zrozumieć pompiarzy bo gdy ropa drożała razem z dolarem marża wynosiła czasami 1 grosz na litrze. Ropa staniała do poziomu sprzed kryzysu w Afryce. Dolar podrożał. Obecnie para tych dwóch czynników sprawiła że cena 95tki mogłaby spaść poniżej 5,5 gdyby marże były z normalnego poziomu. Jesteśmy sobie nieco sami winni - po 5,90 też tankowaliśmy i było widać że konsumpcja aż tak znacznie spadła - więc jeśli cena nie zmniejszyła popytu znacznie - to po co ją obniżać? Koncerny naftowe i właściciele stacji to nie organizacje non-pro.
 6. O której i na którą w tym Lubartowie? Jazda przez stolicę nie musi być taka zła, zwłaszcza że głównymi trasami, jak nie wpakujesz się w porę dojazdów/powrotów z pracy to bezproblemowo przejedziesz. Jak chcesz się na siłę pakować autostradą to miej dla siebie litość i nie zjeżdżaj w Żyrardowie, najbliższe światła i tak dopiero na Wisłostradzie.
 7. Nijak, w tym modelu całość atrakcji była na wierzchu i się jakoś dało. Nie ma reguły co do takiej sytuacji, rura idąca od filtra do kolektora jest zazwyczaj zbyt sztywna żeby ją ręką zacisnąć. Najlepszym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji wrzucenie najwyższego biegu i strzał ze sprzęgła na włączonym hamulcu, przy powolnym puszczaniu zacznie się ślizgać. W przypadku gdy mamy automat to jest ciężko, jeżeli jest gdzieś dojście do filtra powietrza to do głowy przychodzi mi tylko zaślepienie światła rury jakimś kartonem etc.
 8. Na skutek jakiejś awarii zassało olej i spalanie stukowe poleciało, wyjęcie kabli WN nie pomogło bo konstrukcja silnika jakimś cudem podtrzymywała proceder. Mistrz yoda zacisnął rurę od airboxa - nie ma powietrza, nie ma spalania.
 9. ~230 km w śniegu i towarzystwie więcej jak 50 to śmierć, fakt marznąca mgła przez 10km zmuszała do zwolnienia w zakrętach bo ślisko się robiło, niemniej jak co roku gawiedź zapomniała jak się jeździ.
 10. goldenSo

  World of Tanks

  Kodów na t127 można wpisać max 10, dobrze przed każdym sprzedać t127, wtedy pojawia się nowy. Łącznie ponad milion waluty można wyłapać. Maksymalnie 5 czołgów dziennie można sprzedać.
 11. Dlatego dla sprawnego działania takiego założenia kontroli i fotoradarów powinno być jeszcze więcej. Co nie zmienia faktu że założenie oparte tylko na karaniu jest błędne. Więcej miejsca powinno być na edukację dot. bezpiecznej jazdy. Niektórym ciężko przetłumaczyć że jadąc płynnie czas przejazdu zwiększa się tylko nieznacznie.
 12. Nie patrzysz na zjawisko całościowo. Założeniem obecnego systemu prawnego w Polsce jest karanie za wykroczenia drogowe. Funkcja kija spełniana jest przez mandat, marchewki brak. Karanie za wszystkie przewidziane w kodeksie przewinienia ma na celu realizowanie nieuchronności kary, jedno z fundamentalnych założeń niezbędnych do jej skuteczności. Bo kto u nas przestrzegałby przepisów, gdyby nic nie groziło za ich łamanie? W sytuacji gdy jest jasne - łamię przepisy, ryzykuje pewny mandat, może chociaż część osób zacznie je respektować.
 13. C+ na swojej platformie ma kanał Domo, też w podobnej tematyce.
 14. Zasada jest taka że najpierw 'mleczkujemy' deskę, później 'płynimy' szyby. W przeciwnym wypadku zawsze skapnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.