Skocz do zawartości

killgore

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez killgore

  1. Jeszcze jedno pytanie - widzę, że niemal wszyscy polecają CX500 jako SSD. Dlaczego nie SU900, który jest tylko trochę droższy, a zbudowany na kościach MLC? Bo jeśli chodzi tylko o 5 letnią gwarancję, to WD Blue też ma 5 lat, a jest jeszcze tańszy (i w dodatku wersja na M2 jest w tej samej cenie).
  2. Czy tu chodzi o chłodzenie (rozbudowane radiatory), czy o coś jeszcze?
  3. To chyba można by napisać o każdej płycie? A z drugiej strony seria Ultra Durable to nie jest przecież low end i wizerunkowo to byłaby wtopa dla tandemu AMD + Gigabyte.
  4. OK, ale to mnie właśnie ciekawi: skąd wiadomo, że budżetowa płyta na B450 nie poradzi sobie z nową generacją procesorów, a droższa - tak?
  5. Eee, a gdzie programowe mieszanie kota z błotem? A na serio: krótko, szybko i na temat - dzięki za błyskawiczną reakcję. Dla innych dodam, że większość z tych komponentów można kupić gdzieś taniej, np. na Sferis, gdzie obecnie jest promocja na Ryzena 1700 - jest o prawie stówę tańszy niż 2600, więc może się skuszę. Mają mniejszy wybór niż Morele, ale to co jest jest zwykle trochę tańsze.
  6. Cześć, potrzebuję kompa do IT (maszyny wirtualne, programowanie .Net, także z emulacją innych platform), obróbki zdjęć/wideo, z możliwością pogrania raz na jakiś czas. Wstępnie wybrałem poniższe komponenty (nie ukrywam, że głównie na podstawie zestawów polecanych na PurePC): Procesor AMD Ryzen 5 2600 Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 570 AORUS 4GB Płyta główna MSI B450-A PRO Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164) Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black (SPC177) Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3 https://www.morele.net/configurator/redirect/472669 W stosunku do zalecanej konfiguracji zmieniłem kartę na słabszą, ponieważ: mam fajny monitor EIZO, o rozdzielczości 1680x1050, którego nie mam zamiaru wymieniać (wydaje mi się, że przy tej rozdzielczości lepsze karty to wyrzucanie kasy w błoto) czytałem, że tanie RX 570 (w szczególności ten AORUS ) charakteryzują się lepszą kulturą pracy niż RX 580 link (różnica w cenie jest znikoma, ale wolę mieć nieco gorszą wydajność i mniejszy hałas). Czy to są słuszne założenia? Mam też wątpliwości co do płyty głównej: jeśli nie mam zamiaru podkręcać to czy jest w ogóle sens brać coś lepszego niż Gigabyte B450M-DS3H, która jest ponad 100 zł tańsza? Chodzi mi o to czy przy tym zestawie coś realnie dostaję za tę stówę? Jeśli zauważycie jakieś błędy, czy niekonsekwencje w powyższej konfiguracji to też z chęcią poczytam. Budżet nie jest sztywny, ale uznałem, że przy założonych przeze mnie celach taka konfiguracja będzie racjonalna w kategoriach kasa/wydajność.
  7. Cześć, właśnie przeglądam ten temat i uważam, że posty @brunonk są bardzo przydatne (pomijając może sensacyjny ton pierwszego :) ). Widać dzięki nim jak duże znaczenie może mieć dobór odpowiedniego softu i że kiepsko napisane oprogramowanie może zniweczyć efekty upgrade'u. Nie wiem czy w tym wypadku nie miały też znaczenia łatki przeciwko Spectre. Ad rem: @brunonk daj znać czy 580 nie hałasuje zbytnio podczas obróbki A/V?
  8. A jak kręcą się te procki na fabrycznym chłodzeniu? Co do ceny, to pomiędzy podobnymi procesorami AMD i Intela z interesującego mnie segmentu nie ma dużych różnic, ale już płyty na nowych chipsetach intela są dość drogie. Co zyskam dokładając z Gigabyte EP31-DS3L do Asus P5QL Pro na p43 zakładając, że kupię do nich E5200? I czy jest sens inwestować w płytę z CF, jeśli teraz kupię 4850, czy takie dokładanie kart raczej nie będzie miało sensu? Pozdrawiam, Krzysiek
  9. Czyli jeśli uda mi się podkręcić proca to lepszy będzie (weźmy za przykład zestawy ~1500 zł) Intel, ale jeśli mi się nie uda (zdażają się takie korki?) lepszy będzie Athlon, pomimo niższej ceny? Jak jest z podkręcalnością tego Black Edition w porównaniu do Intela? Może jakieś linki do artów na ten temat (testy porównawcze podkręconych proców) - nie chcę Was zamęczać pytaniami w nieskończoność ;). Pozdrawiam, Krzysiek
  10. Witam! Nie miałem styczności z nowościami w PC od ponad roku i obecnie w obliczu zbliżającego się zakupu staram się nadrobić zaległości czytając różne porównania i arty, ale mimo wszystko mam kilka pytań: - w kilku zaproponowanych konfiguracjach na AMD znajduje się procek AMD Athlon X2 5000+. Dlaczego akurat ten - czy to wyjątkowo udany model? Czym różni się od niego Black Edition oprócz braku wentyla i wyższej ceny? - czy karta Palit Radeon HD4850 512MB, która znajduje się w tańszych konfiguracjach z 4850 jest tam dlatego, że ma ten procek i działa, czy też wyróżnia się czymś na tle konkurencji? W czym lepszy jest od niej Gainward Radeon HD4850 512MB GoldenSample (poza fabrycznym podkręceniem) - czy jest np. cichszy? - w kilku kategoriach cenowych znajdują się porównywalne zestawy na Intelu i AMD. Jakie są główne zalety i wady tych platform? - czy w zestawach Home Theater opartych na AMD nie warto by zaproponować płyt głównych opartych na 780G pozbywając się jednocześnie karty grafiki, co pozwoli zastosować obudowę o niższym profilu (ten Antec to jednak trochę szafa)? Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi, Krzysiek PS. Świetny pomysł z tą listą zestawów :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...