Jump to content

jareqsz

Stały użytkownik
 • Content Count

  112
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About jareqsz

 • Rank
  Uczestnik
 1. Okazało się że CnQ na moim procesorze nie działa tylko wtedy gdy podkręcam po przez podnoszenie mnożnika. Gdy podkręciłem do 3.5GHz, bez zmiany napięcia po przez podnoszenie HTT to QnQ działało.
 2. Zarządzanie energią mam na ustawieniach domyślnych. Dokładnie mam ustawiony "zrównoważony(zalecany)", gdy chce zmienić zaawansowane ustawienia tego planu przechodzę do zarządzania energią procesora nastepnie Zasady chłodzenia systemu i tam mam dwie ocje: Aktywne lub pasywne, domyślnie jest Aktywne. Jak ustawić odpowiednie zarządzanie energią w Windows 7?
 3. Może aktualizacja Biosu by pomogła, teraz mam F2, z tym że nie wiem czy odblokowany proc będzie działał, mogą być z nim problemy po aktualizacji biosu? A co dokładnie ustawiłeś w biosie i czy instalowałeś jakieś dodatkowe oprogramowanie?
 4. W takim razie czemu w Biosie nie mogę włączyc opcji Cool'n'Quiet? Mam dostepne dwie opcje Auto lub moge ja wyłączyc.
 5. Do czego własciwie sa potrzebne te drivery i czy beda działać na 7?
 6. Tzn. w biosie cool'n'quiet jest na Auto, poza tym nic nie instalowałem.
 7. Jak był na standardowym 3.1GHz tez nie zwalniał taktowania i napiecia. Czyli na standardowym mnożniku powinien zwalniać?
 8. Witam Posiadam odblokowanego Phenoma x2 550be podkreconego do 3.5 na standardowym napięciu 1.35v, problem polega na tym że w trybie idlle procesor nie zmienia napiecia ani taktowania na niższe, wie ktoś czemu tak się dzieje?
 9. Jakie były by skutki wgrania biosu od innej karty np. EVGA?
 10. Również masz tę samą karte i problem? Chodzi mi o to aby rozwiązać problem zbyt dużych obrotów przy starcie Windy, jesli to możliwe.
 11. Witam Posiadam kartę Galaxy GTX260+ i mam z nią bardzo irytujący mnie problem, a właściwie z chłodzeniem tej karty, mianowicie przy włączaniu komputera karta startuje z max. obrotami wiatraka (z tego co pokazuję Everest i GPU-Z to ok 3700 rpm) dzieje się to dosłownie przez 2sek. ale jest bardzo dokuczliwe, natomiast przy ładowaniu się Windowsa karta zwalnia do 40% swoich obrotów (z tego co pokazuja te same programy to ok 2700 rpm, trochę to dziwne, ponieważ to bardzo dużo jak na tryb spoczynku) i z takimi obrotami pracuję nawet w trybie Idle co również jest bardzo dokuczliwą sprawą. Na szczęście problem ten rozwiązałem połowicznie regulując obroty w Rivie Tuner lub w dołączonym oprogramowaniu przez Galaxy, Xtreme Tuner, jednak problem ten jest rozwiązany tylko po załadowaniu Windy i to nie do końca ponieważ muszę ręcznie regulować obroty wiatraka po przejściu karty do innego trybu np. przy graniu. Z tego co zaobserwowałem kartę w trybie Idle chłodzą skutecznie obroty wiatraka na poziomie 20% (ok. 1300 rpm panuje wtedy totalna cisza), natomiast w stressie karcie starcza wymuszenie obrotów na poziomie 30% (ok. 1900rpm - trochę głośniej jednak przy graniu nie przeszkadza, karta przy tych obrotach jeszcze nigdy nie przekroczyła temp. 65*C). Może któryś z forumowiczów miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?, bardzo bym prosił o wszelkie rady na ten temat. Pozdrawiam.
 12. Mój 550be po odblokowaniu do 4 rdzeni zyskał ponad 8tyś punktów w 3DMarku Vantage, wcześniej na x2 miałem nieco ponad 30tyś w CPU Score. A propo tego 550be po odblokowaniu, gdy chciałem sprawdzoć temp. poszczegulnych rdzeni to wszystkie programy typu Everest, Core temp pokazują 0*C, wcześniej tzn przed odblokowaniem w/w programy pokazywały szczegółową temp. każdego z rdzeni. Wiecie może czym to jest spowodowane, a może to normalne zachowanie po odblokowaniu?
 13. To czym w takim razie różnią się Galaxy gtx260 od gtx260+? Czy to są tylko różnice w taktowaniach, czy również w liczbie sp?
 14. A co do chłodzenia tej karty mógłby się ktoś wypowiedzieć, może ktoś miał z nią styczność. I czy aby napewno nie będzie się nudzić z tym procem. Mam jeszcze pytanie co do wersji tej karty, czy ona na 216 czy 192sp?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.