Skocz do zawartości

Daltigoth

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Daltigoth's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  • Week One Done
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

0

Reputacja

  1. Witam. Napotkałem na następujący problem: wymieniłem w kompie płytę główną, procek i ram. Chciałem zainstalować z płyty windowsa 7 (wcześniej miałem XP). Po wymianie podzespołów aby sprawdzić czy wszystko chodzi jak należy włączyłem komputer, system wstał i działał bez żadnego problemu (wszedłem też wcześniej w BIOS), ale zainstalować win 7 chciałem tak czy inaczej, więc włożyłem płytę i wyłączyłem kompa. Po ponownym włączeniu nie uruchamiał się instalator windowsa więc stwierdziłem że trzeba zmienić boot order w BIOSIE, niestety tym razem po POST screenie i wciśnięciu klawisza DEL jedyne co się wyświetla to migajacy znaczek podkreślenia (to się nazywa chyba prompt?) który nie znika chociażbym czekał pół godziny. Windows XP który jest obecnie na dysku zainstalowany również nie wstaje, w chwili gdzie powinien zacząć wczytywać się system komputer po prostu się restartuje. Resetowałem ustawienia BIOSU zworką, teraz wyjąłem baterię, nie wiem czy coś to da. Czy wie ktoś co może być nie tak? EDIT: Popodmieniałem po kolei podzespoły, okazało się że bios nie startuje tylko gdy wsadzona jest karta graficzna nVidia Gigabyte GV-N210D3-1GI (Geforce 210). Zmieniłem ustawienia bootowania na innej grafice i na felernej nVidii zainstalowałem win7. Teraz system śmiga ale biosu nie mogę włączyć dalej. Czy nic się nie stanie jeżeli będę tak używał tej karty? Co jest przyczyną tego że przy wsadzonej tej grafice nie chce wystartować bios? (co dziwne, jak już wyżej wspomniałem, raz udało się wejść do biosu na tej grafice, na samym początku)
  2. Witam. Występuje u mnie następujący problem: po podłączeniu do płyty wszystkich podzespołów komp nie włącza się - brak jakichkolwiek oznak życia, zupełnie nic. Próbowałem zostawić podłączone tylko procek i ram, też nic. Na płycie nie widzę żadnej lampki która by informowała o podłączeniu do zasilania, nie wiem czy jest na niej coś co powinno się świecić. Wyjmowanie płyty z obudowy też nic nie daje. Reszta podzespołów: procesor i5 2500k ram Goodram GR1333D364L9/8GDC grafika Radeon HD 4850 zasilacz FSP HE 400 Dodam że płyta kupiona używana na allegro ale podobno była sprawna. Czy może to być wina za słabego zasilacza albo niesprawnego procesora? EDIT: Proszę o zamknięcie tematu, ewentualnie dopisanie dużymi literami: NIE PRÓBUJ ZASILAĆ PŁYTY GŁÓWNEJ 6-PINOWYM ZŁĄCZEM DO ZASILANIA GRAFIKI
  3. Jako że CF nie mam zamiaru robić, a porty PCI-E raczej mi się nie przydadzą, wybiorę Asrocka. Najwyżej USB 3.0 będę podłączał od tyłu :) Pozostaje zatem kwestia pamięci, czy Corsair XMS3 1600MHz to dobry wybór? Czy nie ma co przepłacać i kupić pamięć 1333MHz? Duża różnica?
  4. Zdecydowałem się na używaną i5 2500k, którą podkręcę w miarę możliwości. Czy płyta MSI Z77A-G43 (albo G45) się sprawdzi? Może jakieś inne modele w podobnej półce cenowej ktoś byłby w stanie polecić? EDIT: Przeczytałem, że te płyty główne (a przynajmniej G43) mają słabą sekcję zasilania, więc słabo nadają się do OC. Czy Asrock P67 PRO3 byłby lepszą propozycją? Czy jednak wybór chipsetu Z77 jest bardziej opłacalny? Chciałbym czegoś jak moja obecna płyta: tania, a dobrze nadająca się do OC.
  5. Tyle tylko, że już napisałem że będę robił OC : ) @tesel dzięki za propozycję, o to mi chodziło, nie widzę jednak używek na allegro, a to ku takiej drodze zakupu bym się skłaniał.
  6. Może i5-750, który jednak jest pod 1156? Albo i5-2300? Nie znam się dokładnie na tym dlatego pytam na forum, mam nadzieję że ktoś mnie nakieruje. W sockecie 1155 lepiej wybrać słabszą i7 czy mocniejszą i5?
  7. Czy jak skonkretyzuje wymagania i napiszę, że najbardziej skłaniałbym się ku podstawce LGA 1155 (ewentualnie jakiś AMD na których już zupełnie się nie znam), to ktoś pomoże?
  8. Chodzi mi raczej o to, że kiedy wejdzie nowy socket, stare nieco stanieją, ale nie wiem czy powinienem na to liczyć. Będzie robione OC, mam powiedzmy 1000 -1500 zł EDIT: Niekoniecznie musi być to intelowy procesor, AMD też wchodzi w grę, byleby stosunek jakość/cena był wysoki i aby starczył mi ten procesor na długo (swój procek mam już 4-5 lat, chciałbym żeby nowy starczył mi na tyle samo)
  9. Witam. Oto mój sprzęt: Procesor: Intel Core 2 E6300 (1.86 GHz) Płyta główna: Abit IP35P RAM: Goodram DDR2 2x1024MB 800MHz Zasilacz: FSP HEXA HE-400 (400W) Grafika: Gigabyte ATI Radeon HD 4850 I w związku z tym mam parę pytań: Na razie mam zamiar wymienić w zestawie procesor tak żeby starczył mi na jak najdłużej, więc zastanawiam się nad kupnem używanej i5/i7 - proszę o poradzenie co wybrać, kolega powiedział żeby poczekać z zakupem gdyż na rynek wchodzą nowe sockety intela, ale niczego konkretnego się od niego nie dowiedziałem więc nie wiem na ile to prawda. Nie orientuję się zbytnio w sprzęcie, nie wiem nawet czy to dobry wybór, zakup uzależniony będzie także od ceny, ale nie wiem ile, jak ustalę mniej więcej co będę kupował to zobaczę czy zbiorę tyle pieniążków : ) Jak procesor, to także płyta główna, bo ta jest pod LGA 775. No a jak płyta to i pamięć, więc proszę o podpowiedź, co kupić? W przyszłości mam zamiar wymienić grafikę na tą z serii 78xx/79xx, więc pytanie: czy zasilacz cały ten zestaw by pociągnął?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...