Skocz do zawartości

tosik

Stały użytkownik
  • Postów

    72
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tosik

  1. Usunąłem i od razu przywróciłem. To tylko wpis w tablicy partycji, tak jak plików w MFT.
  2. W ramach ostrzeżenia dla innych. Po usunięciu i przywróceniu partycji należy odczytywać dane z dysku SSD przez system bez obsługi TRIM i modlić aby nie uruchomił się garbage collector. Po aktualizacji Windows 10 przestał się bootować jak zawsze. Usunąłem partycje od bootowania i niechcący systemową też. Przywróciłem partycję i wszystko wyglądało OK. Pliki na swoich miejscach, wszystkie czytelne. Najważniejsze sobie przekopiowałem. Po uruchomieniu Windowsa 10 z partycji na SSD zaczęły znikać pliki z pulpitu. Myślałem, że to jakiś wirus więc wyłączyłem komputer. Programy do odzyskiwania danych pokazywały 100% dla możliwości odzyskania plików. Po odzyskaniu każdy jeden plik zawiera wartości nul. Obstawiam, że trim nie zauważył, że przywróciłem jednak partycję. Dysk SSD Crucial BX300 240GB. Część danych co została na dysku jest czytelna. Każdy jeden odzyskany plik jest pełen nulla: https://imgur.com/a/7lXWfn7 Info crystaldisk i sotragfeexecutive: https://imgur.com/a/1ad3HT9 https://imgur.com/a/AjzGTmU
  3. Zawartości się nie da bo tylko kontroler dysku ma dostęp ale ilość utraty danych przy zapisie już się da sprawdzić np. 2 takie same dyski - jeden z kondensatorem (tak jak testują np. kontrolery raid z baterią i bez) i odłączyć zasilanie w trakcie zapisu.
  4. SSD konsumencke mają dużo błędów, każdy ma korekcje a i tak czasami chkdsk znajdzie coś bez zaniku zasilania. Także możliwe że się uszkodził ale nie zauważyłeś. Lub się naprawił. W intelu dali zwykły kondensator elektrolityczny: Intel® SSD DC S3700 Series and S3500 Series, Aluminum Electrolytic (Wet) capacitors were chosen for their specific[...] Two 35 V, 47 uF capacitors store enough charge to commit all data in the write cache to NAND. źródło: http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-dc-s3700-enterprise-storage,3352-2.html Ciekawe czy wystarczyłoby polutować jakiś pod linię zasilania. Trzeba by przetestować jak się zachowują jak stracą sygnał z kontrolera a zostanie zasilanie :) Tzn. czy dopiszą cache na komórki.
  5. Chyba żaden dysków nie ma żadnego systemu podtrzymania (mogę się mylić bo któryś miał kondensatory). Wszystkie SSD z klasy enterprise mają ochronę w postaci kondensatorów + często ochrona baterią z kontrolera raid + UPSy + generatory prądu. Do domu taniej bateria w laptopie i jakiś UPS pod PCta. Wszystkie SSD z ochroną kosztują więcej niż 2000zł za 200GB+. Większość ma złącza SAS. U Intela w serii DC niektóre dyski mają PLI - Power Loss Imminent. Ulotka w załączniku. Tylko czy występuje w 2.5" ? Seagate w serii Etnerprise ma:Power loss data protection and full path data protection Samsung ma coś w serii PM1633a. Reszta to rozwiązania pod serwery i do kupienia jako części zamienne w kosmicnzych cenach od HP (HPE) lub Della. PS Znalazłem dysk na SLC: Mach Xtreme DS Premium SLC 128GB. Cena 1700zł. ssd-power-loss-imminent-technology-brief.pdf PM1633a-flyer-0.pdf
  6. mane to jest wersja ultra II z pamięciami TLC...
  7. Coś więcej o Transcendzie SSD 370 128 GB jak rozpoznać jakie ma pamięci?
  8. Ostania rzecz w Temacie Sandiska: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sandisk-ssd-plus-120-gb-test/strona/26318.html Szkoda że u nas nie USA żeby ich pozwać.
  9. Niedługo zwykła lista przestanie wystarczać, przydałaby się tabelka z filtrowaniem. Co więcej Sandisk nie dodaje już ramki 7mm -> 9mm. Wszystko przez przejęcie Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC).
  10. Dane z moreli: Interfejs SATA III (6 Gb/s) Rodzaj kości pamięci TLC Kontroler Silicon Motion SM2256S
  11. Potrzebuję informacji czy Sandisk razem z przejęciem przez WD poleciał w chuja tak jak Kingston z podmianą pamięci w tym samym modelu. sdssda-240g-g25 - stare dyski od sandiska z końcówką g25 - kości MLC Nowe dyski sdssda-240g-g26 - końcówka G26 - jakie mają kości? Oznaczenie modelu to nadal SSD Plus, opakowanie jedynie zmieniło się. Zdjęcia: http://imgur.com/a/r8Z8E
  12. @artymienek faktycznie wystarczy wywalić kafelki i zmniejszyć rozmiar menu start :) Dzięki.
  13. Czy jest jakiś programik lub skrypt wyłączający wszystkie ficzery śledzące? Da się wyłączyć/usunąć kafelki z menu start tak żeby nie zostawało puste miejsce?
  14. @Artsky http://www.tenforums.com/tutorials/6567-lock-screen-enable-disable-windows-10-a.htmli odpal plik Disable_Lock_Screen.reg lub ręcznie zmień w rejestrze (regedit.exe)
  15. Po aktulizacji Lenovo T430 (oryginalny Windows 7 Pro) do Windows 10 nie chce się aktywować: Przy próbie mziany klucza produktu na ten ze stickera Win7 wyskakuje: Jakieś pomysły? Windows 7 była cały czas aktywowany tym kluczem i było OK.
  16. tosik

    Htpc

    Czy jest jakaś wydajniejsza karta low profile od HD 7750? Jeśli nie to czy jest gdzieś jakaś lista obudów do mini itx ze slotem na normalne karty graficzne? (i ewentualnie miejsce na chłodznie wodne lub mocowania na zewnątrz) Aktualnie mam obudowę In Win BP655.
  17. tosik

    Htpc

    Co do tego chłodzenia to mogę polecić Thermalright AXP-100 dla płyt, w których od razu pod podstawką procesora jest port PCIe (np. Asrock Z77E-ITX, Zotac i inne). Da sie wtedy bez problemu wsadzić kartę graficzną. Mieszczą się pamięci z radiatorami (bez grzebieni). Do 65°C w stresie z upałem za oknem na 3570K.
  18. tosik

    Htpc

    Ktos wie gdzie mozna dostac Syba 5.25" Bay Adapter ( SY-MRA55005 ), na amazonie nie wysylaja do PL (a sama wysylka wynioslaby wiecej niz sam adapter)
  19. tosik

    Htpc

    Poszukuję jakiegoś chłodzenia o wysokości do 80mm (obudowa ma 88mm). Są jakieś testy nisko porfilowych? Potrzebne wydajne do podkręcania i5
  20. tosik

    3570K temperatury a IHS

    Pasty lepiej dawać nieprzewodzące. Nawet dobey pomysł z tym silikonem, chodzi mi właśnie o to żeby nie latało potem. Czarny silikon wysokotemperaturowy CORTECO - odporny na temperaturę 300 stopni.
  21. tosik

    3570K temperatury a IHS

    Niezauważyłem tamtego tematu bo nie jest podpięty :| Czym potem przykleić ihsa?
  22. tosik

    3570K temperatury a IHS

    Temperatura cpu max około 50 stopni, rdzenie tylko szaleją: (chłodzenie Scythe Shuriken Rev. B) Czy zdejmował ktoś IHS i czy warto? (skąd wtedy wziąć jakas nakładkę przeciw kruszeniu rdzenia jak w starych athlonach?) Może zdjąc IHS, zmienić pastę i założyć z powrotem (tylko jak go umocować), zajmuje się ktoś czymś takim?
  23. Pisałem o tym LiteOnie http://forum.purepc....30#entry3766837 Jeżeli jest tańszy to raczej warto bo nie było słychać żeby były z nim jakieś problemy (może dlatego że rzadko spotykany? )
  24. Na ramdysku mam wszystkie możliwe cache i inne śmieci i przy talerzowych dyskach w raid0 była różnica teraz nawet nie wiem ale po co ma się marnować ram skoro go tak dużo ;)
  25. Temp do ramdysku przenoszę od dawna bo nie ma nic szybszego ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...