Jump to content

Dammeron

Stały użytkownik
 • Posts

  3056
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  27

Everything posted by Dammeron

 1. Dammeron

  Darmowe gry

  Cały wątek prawie nigdy nie działał tak, jak planowałem (tylko gry, które są darmowe przez cały czas, a nie krótkotrwałe rozdawanie), więc jako jego autor daję akceptację dla tych dodatków, co podał Barto, tym bardziej że jest dość aktywny tutaj i m.in. dzięki niemu cały ten temat jeszcze nie wylądował w archiwum. :)
 2. Nie powinno być żadnego spowolnienia. Z reguły 2 sloty 16x powinny być podpięte pod procesor i dać albo 1x16, albo 2x8. Na tej płycie wygląda, jakby wszystkie 16 ścieżek z CPU szło do pierwszego slotu, a Z270 zapewnia kolejne 24 ścieżki, rozłożone na resztę slotów, gniazda M.2 i porty SATA (taka moja teoria, więc nie dam na nią 100% gwarancji). Tak więc przepustowości nie powinno brakować. A nawet, gdyby z CPU szło 8+4+4 na wszystkie fizyczne sloty 16x, to PCIe 3.0 8x przepustowością zupełnie wystarcza na GTX 1080.
 3. Jak wpinany do koszulki, to Zalman MIC1, jak stojący na blacie to np. Thrust Starzz.
 4. Jak Radier napisał - daj fotki zamontowanego chłodzenia, napisz też, czy przy obciążeniu radiator jest ciepły/gorący w dotyku - jeśli nie, to zdecydowanie coś nie tak z montażem.
 5. Tesel - można zdjąć ok. 100-150zł, jak weźmie się 8600K + ASRock Z370 Killer Sli + G.Skill Aegis 2x8GB 3000MHz CL16. I kolejne 100zł przy zamianie płyty na ASRock Z370 Pro4, która nie ma osłony na tylne złącza i trzeba by skombinować jakieś radiatorki na górną sekcję VRM. Niestety - przy Sandy za 800-850zł można było wyrwać topową mobo, obecnie za tyle dostaje się klasę średnio-wyższą. Do tego ceny pamięci..
 6. Z przypinanych Zalman Mic1, ze stojących na biurku Trust Starzz.
 7. Czy tylko ja tęsknię za linkami na głównej portalu do najświeższych postów forumowych?
 8. Do routera 1 powinien wchodzić net z zewnątrz do gniazda WAN. Z niego z gniazda LAN poprowadzić net do gniazda WAN w routerze 2. Nawet przy auto ustawieniach powinny działać bez problemu (ustawiłem tylko różne nazwy pod wi-fi), sam w ten sposób zrobiłem w domu u rodziców 2 sieci na dwóch tp-linkach 4300, w żadnym nie wyłączałem DHCP. Pierwszy ma adres 192.168.0.1, a drugi z końcówką 1.1.
 9. Już po tym poście dochodzę do wniosku, że nie masz najmniejszego pojęcia o tym, czy choćby nawet o temacie chłodzenia. Jak wszystko wyżej - odpuść sobie.
 10. Jak to ma być na zasadzie "bo się da", to tak. Ale sensowność takiego rozwiązania jest absolutnie zerowa.
 11. Chcesz chłodzić peltierem wodę w układzie? Wybacz, ale niezłą głupotę wymyśliłeś...
 12. Skoro uważasz to za wadę wynikającą z konstrukcji produktu, to dlaczego nie oddasz ich na reklamacje?
 13. To nie ostatnia generacja procków korzystających z DDR4, więc takie 3200 może mieć sens w przyszłości, jeśli ktoś planuje zmienić potem CPU na nowe. Ale fakt, że na obecną chwilę cokolwiek powyżej 2800 jest mało opłacalnym wydatkiem.
 14. https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i5_8600k_rzeznik_zwany_coffee_lake?page=0,42 https://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i7_8700K_Coffee_Lake_Memory_Performance_Benchmark_Analysis/10.html Czy naprawdę tak ciężko przeznaczyć 30s na wyszukanie właściwej informacji? Jesteś tu przecież bardzo długo. :)
 15. Praktycznie ciężko znaleźć 3200 CL14 w niższej cenie, jak 950-960zł, tak więc 1030zł to też nie jest źle, a ma przecież cudowne RGB. :P
 16. 256GB Ci styknie? Masz jakiś inny, albo HDD? Takie coś łatwo zapełnić.
 17. C.N.D. Kombinatorów niestety nie brakuje, najważniejsze to jednak walczyć z takimi.
 18. Jeżeli terkocze, to sprawdzić, czy nie brudna. A jeśli nie, to albo któryś z wentylatorów gdzieś ociera, albo ma wadę, np. złe wyważenie itp...
 19. "Ciepłe brzmienie" itp to nie parametry, a raczej wrażenia przy słuchaniu. Ja np. lubię słuchawki otwarte i do bólu neutralne (równe na całym paśmie, bez podbić basów, czy innych częstotliwości), z brzmieniem bardzo szczegółowym, ale jednocześnie nie za ostrym, a np. komuś innemu będą leżały słuchawki pod jazz/blues, które charakteryzują się właśnie podbiciem na obu stronach wykresu częstotliwości i miękkim brzmieniem. To sprawa wyjątkowo indywidualna, zwłaszcza jeśli chodzi o muzykę. Do filmów np. lepiej sprawują się te z mocnym, głębokim basem, żeby efekty były lepsze/bardziej uderzające. Do gier zaś... Hm, ja bym celował w coś z mocną średnicą - rozmowy, komunikaty, czy wystrzały lepiej będą słyszalne.
 20. Za przestrzenność (lokalizowanie) dźwięku odpowiada karta i jej oprogramowanie. Słuchawki mają być brzmieniem i konstrukcją dopasowane do preferencji użytkownika, nic więcej. I tu pytanie - wolisz konstrukcje zamknięte, czy otwarte?
 21. Czyli jak? Sam chcesz naciągnąć kogoś na kupno karty po piekarniku? Jeśli tak, to nikt Ci tu nie pomoże. Przede wszystkim sprawdź wreszcie tę kartę - nie wierzę, że nie masz dostępu do innego komputera, na którym mógłbyś to zrobić, no chyba że żyjesz z dala od cywilizacji.
 22. Edifier 1700BT, lub 1280DB. Pierwsze mocniejsze i z większą sceną, ale barwa brzmienia też jakby przytłumiona, drugie bardziej neutralne i szczegółowe, ale słabsze. Do tego kształtem 1700 lepsze są na biurko (odchylone do góry w stronę słuchacza), a 1280 na półkę. Oba zestawy mają 2 wejścia liniowe i bluetooth. Mam aktualnie te drugie i bardzo sobie je chwalę.
 23. Do słuchawek DGX sprawdzi się lepiej ze względu na wbudowany wzmacniacz (nie mam pojęcia, dlaczego w wyższym modelu asus też go nie wcisnął). Co do sterów Unified - orientuje się ktoś, jak przy nich jest z obsługą DD Live i DTS Connect przez SPDiF?
 24. Biorąc pod uwagę, że to ma być stricte do gier, to duet Xonar DGX (nie pakuj się w DG i stary standard PCI) + Hyper-X w zupełności wystarczy, a resztę kasy sobie zostaw. Fajnie mieć spory budżet - ma się więcej możliwości, ale to nie znaczy, że musisz koniecznie wszystko wykorzystać, tym bardziej, gdy wymagania nie są zbyt wygórowane.
 25. Po przeczytaniu tytułu pierwsze, co mi się rzuciło, to za wysokie temperatury GPU (już wykluczone), a drugie to zbyt niskie/mało stabilne napięcie. Objawy by na to wskazywały.
×
×
 • Create New...