Jump to content

Leogict

Stały użytkownik
 • Posts

  60
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://

Profile Information

 • Płeć
  Wolę nie mówić

Leogict's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Witam, wynajmuję pokój w mieszkaniu w którym jest sieć WiFi z routera D-Link DIR-300, wygląda tak: Router jest w pokoju który ja nie wynajmuję, w moim pokoju mam laptopa którym łapie sygnał z tego routera. I właśnie tu cały szkopuł. W systemie pokazuje mi siłę sygnału słabą góra dostateczną (2 na 5 możliwych kresek), antenka przy routerze (ta co jest na zdjęciu) była skierowana w dół, przestawiłem ją w górę ale siła sygnału bez zmian. I tutaj moje pytanie: od czego zależy siła sygnału, który wychwytuje mój laptop w sąsiednim pokoju? Głównie zależy mi na odpowiedzi czy zależy od ustawienia antenki (jeżeli tak to w którą stronę powinienem ją skierować?). Intuicja podpowiada mi, że ta antenka ma charakterystykę promieniowania dookólną, dałem ją więc pionowo do góry, podobnie jak na zdjęciu tyle że router stoi w pionie, jest więc tak jak na tym zdjęciu: No więc intuicja podpowiada mi, że ta antenka ma ch-kę dookólną więc ustawiłem ją tak jak na tej fotce. Mylę się? Co mogę zrobić, aby polepszyć moc sygnału? Wiem, że ściany po drodze osłabiają moc sygnału i nie bez wpływu jest tu także sama antena (może być kiepska), ale proszę o wytłumaczenia jak się ma w takich routerach ustawienia anteny do mocy sygnału odebranego w laptopie np. w pokoju obok. Pozdrawiam.
 2. Witam. Chcę złożyć zasilacz z kitu Jabela (lub innego kitu np. AVT, NE). Ma to być zasilacz niesymetryczny, regulowany, stabilizowany. Będzie on służył do zasilania układów które zmontuję na płytce stykowej, np. z książek "Wyprawy w świat elektroniki" P. Góreckiego czy kitów. Zastanawiam się nad czterema kitami Jabela: 1) J-05 Zasilacz regulowany 1,2....37V 2) J-20 Zasilacz regulowany 1...25V/3A 3) J-31 Zasilacz laboratoryjny 0...30V/0...1A 4) J-262 Zasilacz regulowany 3... 25V / 5A Który z nich będzie najlepszy do moich zastosowań? Jak myślicie? I dodam, że nie mam zbyt wielkich funduszy... I skąd wziąć tani transformator do nich? Bo normalnie to pod 100zł podchodzą nowe trafa... Myślałem nad Allegro. I jeszcze pytanko: da się dorobić do ATX-a płynną regulację napięcia i prądu?
 3. Witam. Taki problem. Mam film. Trwa 2h. Jakiś Divx czy Xvid. I problem jest tego typu: przez 1,5h wszystko ok, ale od pewnego momentu (ok. 1:30:0) obraz zaczyna rozbiegać się z dźwiękiem. Czyli np. postać coś mówi a jego głos słychać po 1-2 sekundach. Strasznie to irytuje i psuje film. Czy istnieje jakis prosty program/sposób do naprawy tego?
 4. Kilka poprawek: - poprawione odświeżanie (czyszczenie ekranu po każdym ruchu); - dodane pułapki na 10% pól; - zapętlenie gry; Kod źródłowy Binarka
 5. Witam, napisałem grę w C++ polegająca na dojściu od startu do mety. Tryb tekstowy. Rozmiar planszy dowolny (ale może się krzaczyć wyświetlanie jak wpiszemy duży rozmiar planszy bo za małe okienko konsoli jest i brzydko to wygląda powyżej ok. 30). Program napisany obiektowo. Plansza jest listą 4-kierunkową (np. pole wewnątrz planszy ma wskaźniki do lewego elementu, prawego, górnego i dolnego). Sterowanie: WSAD, można wpisać całą sekwencję ruchów naraz (np sssdd oznacza 3 ruchy w dół i 2 w prawo), do gry dorobiłem drobną fabułę, przejścia między polami są punktowane (od każdego pola w 4 strony nie liczba skrajnych pól gdzie można iść w 2 lub 3 kierunkach). Jak wyjdziemy poza planszę, to game over. Jak 2 razy wejdziemy na to samo pole, to game over (jak w snake'u), ruchy w górę i w lewo są punktowane podwójnie (utrudnienie bo meta jest w prawym dolnym rogu i żeby zdobyć dużo pkt trzeba się trochę nakombinować). Kod źródłowy Binarka Czekam na komentarze, oceny, uwagi, ogólnie chciałbym wiedzieć co robię źle, co można poprawić (może nie tyle w samej grze ale jeżeli chodzi o mój styl pisania bo wiem że jest daleki od ideału), będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam.
 6. Leogict

  Flatout 2

  Gra ktoś w tą kozacką gierkę po necie? Ja gram (głównie derby), nicki pod jakimi można mnie spotkać: Michal, BULDOZER, ODROSTEK Polecam bo gierka jest prze, wg mnie miecie wszystkie Need For Speedy razem wzięte. :D
 7. Witam, co jakiś czas korzystania z Firefoxa (najnowsza wersja) robią mi się "zwiechy" - na dolnej belce jest "ustalanie adresu serwera" i nic, muszę włączać i wyłączać FF i dopiero działa, co ciekawe cały Internet w tym czasie chodzi dobrze, nic nie zrywa, pingi dochodzą itp. System Win XP SP2. Co może być przyczyną i jak to naprawić? Wkurzające to jest...
 8. Witam, dlostałem oto takie zadanie: Zrealizowałem je tak: http://wklej.org/id/243845/ Proszę o opinie, uwagi, zastrzeżenia, sugestie, z góry bardzo dziękuje za pomoc.
 9. Witam, napisałem w C++ grę w statki obiektowo. 1 gracz, komputer ustawia losowo statki a my strzelamy. Plansza: 16x16, rozmieszczanie statków: losowe (w dużej części udało mi się uniknąć krzyżowania i stykania statków), chociaż warunki na krzyżowanie i stykanie nie sa jeszcze idealne, sporadycznie programowi zdarza się stykać statki... Statki: 2 czteromasztowce i 2 trójmasztowce, więcej nie dałem ze względu na rozbudowane warunki dot. nie krzyżowania się statków każdego z każdym... Osobna klasa na maszty (każdy maszt wie, jakiego jest typu), plansze, 4-masztowce i 3-masztowce Gra działa pod Windowsem i Linuxem (wystarczy zmienić jedna zmienna boolowską - ta pod "using namespace...") Opcja testowania (widac statki) i gry (nie widać statków) - również zmiana jednej zmiennej na początku kodu. Graficzna sygnalizacja trafienia (zmiana znaku masztu na "o") oraz zatopienia statku (zmiana znaków w obrębie statku na "\" ) Zabezpieczenie przed wprowadzeniem złych współrzędnych. Program po każdym ruchu odświeża plansze i wypisuje ilość pływających statków. Warunek końca programu: wszystkie statki zestrzelone lub użytkownik wciśnie "0". Po zatopieniu wszystkich statków program wyświetla liczbę wykonanych ruchów (strzał 2 razy w to samo pole traktowany jest jako 2 ruchy itd). Numerowanie linii w pionie i poziomie. Szansa na trafny strzał: ok. 5,5% (obsadzenie planszy: 14/256 pol) Szczątkowy polimorfizm. Kod: http://wklej.org/id/217640/ Binarka: http://www.sendspace.pl/file/1860026a91867a9452c7f1b (skompilowane pod kątem Windowsa, na Linuxie wyświetlanie może się rozjeżdżać - trzeba by przekompilować ze zmianą zmiennej w 27 linii kodu). Czekam na opinie :)
 10. Witam, odziedziczyłem dwa zasilacze komputerowe ATX: 1. TRACER 4Life/400 2. Modecom Feel 350W Oba na 230V~, 50Hz, 4A. I o co chodzi: Problem z nimi jest taki, że po włączeniu do sieci energetycznej ~230V wiatraki się nie kręcą i nie ma większości napięć. Napięcia są tylko z tej najszerszej wtyczki na 24 piny, schemat pinów mojej roboty: (górna - wtyczka od zasilacza 1, dolna - od zasilacza 2 (nie ma pinu 20) ), te lllllllllll to zatrzaski. Wtyczka główna od 2 zasilacza ma 20+4 piny (te 4 doklejone taśmą). W zasilaczu 1 (tracer) nie ma napięć 12V i 3,3V na wtyczce głównej oraz żadnych na innych wtyczkach. Na wtyczce głównej jest: +5V pomiędzy pinem 9 i każdym innym z wyjątkiem 16 pinu, +5V pomiędzy pinem 16 i każdym innym z wyjątkiem 9 pinu, +5V pomiędzy pinem 8 i każdym innym z wyjątkiem 16 i 9 pinu, W zasilaczu 2 (modecom) wiatrak też się nie kręci i nie ma napięć 12V ani 3,3V ani na żadnych innych wtyczkach oprócz tej najszerszej żadnych napięć. Na wtyczce głównej jest: +5,1V pomiędzy pinem 9 i każdym innym z wyjątkiem 16 pinu, +4,1V pomiędzy pinem 16 i każdym innym z wyjątkiem 9 pinu, +0,77V pomiędzy pinem 9 i pinem 16. I teraz główne pytanie: czemu wiatraczki się nie kręcą i nie ma napięć 3,3V, 12V na wtyczce głównej i na innych wtyczkach żadnych napięć? Co mogło paść? A może są dobre i trzeba zewrzeć jakieś piny czy coś, żeby pojawiły się te napięcia? Proszę o pomoc i wyrozumiałość, bo nie miałem do czynienia za bardzo z zasilaczami ATX.
 11. Dobry test, ale przydało by się go zaktualizować, bo wyszło już mnóstwo nowszych wersji tych przeglądarek. :)
 12. Windows Uptime ma te opcje, kiedyś się nim bawiłem. Ma rozbudowane statystyki.
 13. Trafiłeś w sedno. Co do tematu, to wczoraj naszła mnie taka refleksja. Już mi przeszło. Przepraszam za zamieszanie.
×
×
 • Create New...