Jump to content

tmp7

Stały użytkownik
 • Posts

  50
 • Joined

 • Last visited

tmp7's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

-1

Reputation

 1. tmp7

  Starcraft 2

  Dzisiaj w nocy po uruchomieniu gry pobrał sie kolejny patche - tym razem chyba był to #11. Gra śmiga, wszystko pięknie, ale nie do końca. Bo za każdym razem kiedy wychodzę i zamykam grę to dostaje jej zwisa. Tzn obrazek z tła zostaje na pełnym ekranie, ale nic się nie dzieje. Dysk nie pracuje tak jak powinien w tym momencie przy jej zamykaniu. Da się co prawda wcisnąć CTRL+ALT+DEL i z menu wybrać "Task manager" po czym ręcznie wymusić zamknięcie aplikacji. Czy ktoś oprócz mnie ma w/w problem? Zaznacza, że przed instalacją tego patcha gra zamykała się poprawnie.
 2. tmp7

  Starcraft 2

  Przyszedł mi kolejny email od Blizzarda o treści: StarCraft® II: Wings of Liberty™ Beta Test – Invite a Friend Congratulations! This is an additional invitation to the beta test for Blizzard Entertainment’s StarCraft® II: Wings of Liberty™ for you to share with a friend! You are receiving this email because you are currently participating in the StarCraft II beta test, and we want to encourage you to test out some of the social features of the revamped Battle.net® online-gaming service by inviting one of your friends to play with you. This email contains your additional beta key for you to send to a friend, along with instructions to help your friend get started. (...) i oczywiście podany klucz. Nie za bardzo rozumiem do czego to jest i po kiego grzyba, ale chyba chodzi im, żeby można było testować gre multiplayer razem ze swoim znajomym - a przynajmniej tak wynika z treści. Tylko się zastanawiam... co zrobić z tym kluczem, dać znajomemu (niby mam kumpla który bardzo bardzo chciałby ze mną w to grać)? sprzedać (niby nie wolno sprzedawać). Nie wiem. Idę teraz spać, a jak będę spał to na pewno mnie olśni jak zwykle. Napiszcie proszę co o tym wiecie/sądzicie bo ja to tak nie za bardzo się znam na tych grach komputerowych.. chyba już z tego wyrosłem.
 3. tmp7

  Starcraft 2

  Nastąpił pełen reset kont SC2 Beta. W razie gdyby ktoś miał ochote zagrać na niskim poziomie to podaje swój nowy ID: dawciobiel.dawciobiel
 4. tmp7

  Starcraft 2

  Ja gram cały czas i dodałem Cie do friends'ów. Gdyby ktoś chciał zagrać to piszcie śmiało. Mój id: kundel.dawciobiel Update: Nastąpił pełen reset kont SC2 Beta. Podaje swój nowy ID: dawciobiel.dawciobiel
 5. tmp7

  Starcraft 2

  Znalazłem książki: Starcraft: Nim Zapadnie Ciemność Starcraft 2 - W cieniu Xel'Nagi Ktoś z was je czytał? Warto?
 6. tmp7

  Starcraft 2

  Pewnie znowu mnie zbesztacie... ale i tak się pochwalę B-) Właśnie przed chwilką sprawdziłem swoją skrzynkę pocztową i znalazłem mejla od firmy Blizzard :) TA DA!
 7. tmp7

  Starcraft 2

  Witam, Takie szybkie pytanka: Chciałbym sobie zagrać (single player) w SC2 - czy się da jeżeli nie mam orginalnego SC2 oraz nie posiadam żadnego klucza. Jeżeli się da - to jaką wersje beta należy pobierać z netu. Czy możliwe jest zagranie na wersji beta tryb multiplayer z moim znajomym - jeżeli tak to jaką wersję beta potrzebuję?
 8. ok, poczekam. Ale pozostaje drugie pytanie dlaczego on wziął opis z tagów alt a nie z description oraz jak w miare poprawnie zdefiniować opis tej strony?
 9. Witam, Stworzyłem stronę www.kuba-rozpruwacz.com. Wszystko pięknie - stronka działa. Ale niestety google zaindexowało strone w taki oto sposób: A więc zamiast użyć opisu strony pobranej z tagów HTML: <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en" lang="en"> <head> <meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=utf-8" /> <title>Kuba Rozpruwacz</title> <meta name="keywords" content="kuba rozpruwacz fotograf zdjecia slubne" /> <meta name="description" content="Zdjecia slubne, fotografia" /> czyli "Zdjecia slubne, fotografia" wyszukiwarka pobrała wartości z atrybutów alt obecnych przy tagach img. Moje pytanie brzmi: dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić? Jak wymusić ponowne zaindexowanie strony www w google? p.s. wartości atrybutów alt obrazków znajdujących się na stronie już zmieniłem tak aby nowe warości odpowiadały opisowi strony, jednak google dalej wyświetla stary opis strony. Poza tym chciałbym opis strony stworzyć w sposób bardziej profesjonalny.
 10. Witam, Czy ktoś wie co się stało z www.osiolek.com i ew. kiedy wracają? Pytam, bo nie korzystam z tego typu "rzeczy", ale zapytał się mnie telefonicznie znajomy i nie bardzo wiem co mam mu powiedzieć :P
 11. A więc.. Generalnie to sam jestem programistą komputerowym..., to jak będzie wyglądała ostatecznie strona zależy tylko ode mnie (niby klient będzie na pewno chciał to i owo... ale ostatecznie to też zależy ode mnie :P). Samo wykonanie strony HTML/PHP/SQL jest dla mnie bardzo prostym zadaniem. Niestety schody zaczynają się właśnie z grafiką. Bo o ile w samym flash'u kiedyś stworzyłem kilka rzeczy o tyle potrzebna mi będzie gotowa grafika. Jest nadzieja, że grafikę dostarczy mi kolejna osoba (brak kosztów z mojej strony), więc tym się obecnie nie przejmuję. Nie wiem ile krzyknąć za wykonanie tej www bo z jednej strony nie chcę robić tego za darmo, a z drugiej boję się, że krzyknę zbyt dużo i klient się rozmyśli. Kilka miesięcy temu wykonałem stronkę www.kuba-rozpruwacz.com wtedy wziąłem za nią... jakieś 100-200zł. Tym razem powiedziałbym klientowi tą samą kwotę, ale jak widzę, że mówicie "krzycz >700zł!" to się zaczynam zastanawiać :P, w dodatku najgorsze jest to, że to jest kolejny mój znajomy.
 12. Witam, Dostałem zlecenie wykonania strony www dla (przyszłej) firmy przewozowej meble (przewozy-przeprowadzki). Strona będzie zbudowana na bazie: XHTML/CSS/PHP/SQL + grafika (tu będzie problem... ale o tym na razie nie myślę) + flash. Ogólnie pytanie moje brzmi: Jaka jest cena za wykonanie tego typu strony www? Pytam bo zleceniodawca zapytał się mnie o to i nie wiem ile krzyczeć.
 13. Fotki "pasujących" modułów postaram się uzyskać od znajomego dzisiaj. Co do postarania się wepchania ich na siłę to.. znajomy nie za bardzo orientuje się w kwestii komputerów, więc taka operacja po prostu jest zbyt ryzykowna (czytać: on to na pewno spie... po całości :P). Dobra, uzyskamy fotki pasujących modułów.. i jak nie będzie widać różnicy między jego a moimi to po prostu się do niego wybiorę i zobaczę to na własne oczy/ręce. Update: Dzwoniłem przed chwilą do niego i ponownie mnie zapewnił, że dziura jest w jego modułach ciut szersza o jakieś 0.5 mm w lewo i 0.5 mm prawo. Jednak umiejscowienie samej dziury na złączu jest w tym samym miejscu co w moich. Tak czy owak czekam na zdjęcie które ma mi przesłać na mejla. ok, załączam fotki. Od siebie dodam, że różnicy prawie w nich nie ma. Faktycznie z jednej (na zdjęciu z lewej strony) górny moduł (czyli ten jego) ma ciut szerszą dziurę. Jednak jest to różnica minimalna. Hmm co do poszerzania jej papierem ściernym (pilnikiem) to nie wiem... ale chyba się po prostu do niego z tym pilnikiem wybiorę i ja to zrobię delikatnie.
 14. Pewny nie jestem, ale nie widzę w opisie "ECC", więc wydaje mi się, że nie są. p.s. załączam foto pamięci Kingston (czyli te które nie pasują). Ostatni moduł na zdjęciu też nie pasuje jednak on akurat jest i tak uszkodzony (nie działa).
×
×
 • Create New...