Skocz do zawartości

Kontra

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Kontra

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Witam. Planuję zakup komputera - wybór karty graficznej padł na nowego GeForce GTX 660 od ASUSa w wersji z chłodzeniem DirectCU II. Widzę, że są trzy wersje - zwykła, OC i TOP. Wersja TOP była ostatnio testowana razem z innymi 660 i wypadła świetnie, zatem mam chrapkę właśnie na nią (ew. OC). Różnice między nimi są następujące: Zwykła: GPU Boost Clock : 1033 MHz GPU Base Clock : 980 MHz Memory Clock: 6008 MHz (1502 MHz GDDR5) OC:GPU Boost Clock : 1085 MHz GPU Base Clock : 1020 MHz Memory Clock: 6008 MHz (1502 MHz GDDR5) TOP: GPU Boost Clock : 1137 MHz GPU Base Clock : 1072 MHz Memory Clock: 6108 MHz (1527 MHz GDDR5) Dane: http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/GF_GTX_660 Wygląda na to, że na tym różnice się kończą, chłodzenie itp. jest takie samo. Pytanie - czy koniecznie kupować wersję TOP lub OC, czy mogę kupić taniej zwykłą wersję i będę w stanie bezproblemowo podkręcić ją do parametrów TOP? Dzięki i pozdrawiam.
  2. No właśnie jakoś w 200zł chciałbym to zamknąć - co z resztą widać po rozważanych przeze mnie propozycjach ;)
  3. Witam. Pada mi zasilacz w komputerze. Przynajmniej tak mi się zdaje. Często przy rozpakowywaniu plików, kopiowaniu czegoś dużego z dysku na dysk, albo odpalaniu jakiejś gry sam się wyłącza. Przedwczoraj w trakcie pracy wyłączył mi się chyba jeden dysk, po kilku sekundach włączył się z powrotem, a po paru minutach wyłączył się znowu i wtedy komputer zawisł. Od wtedy musiałem odpiąć napęd DVD, drugi dysk i zostawić podpięty tylko dysk główny - inaczej komputer w ogóle się nie włączy. Po kilku sekundach od uruchomienia, na ekranie ładowania napędów się wyłącza, albo jeszcze wcześniej. A i teraz, z jednym dyskiem, jakoś dopiero koło dziesiątej próby udaje mu się przebrnąć przez ładowanie napędów i przejść do uruchamiania systemu. Wnioskuję - zasilacz. Komputer stary, zasiłka to Modecom Feel 350. Na razie stoi tam Athlon64 3000+, GeForce 6600, 2*512MB i rzecz jasna napędy, więc póki co zasilacz wypasiony nie musi być. Ale chcę kupić coś nie najgorszego, w miarę sensownego, żeby później postawić na nim coś w stylu Athlona II X4 620 i Radeona 4850. Na oko wpadły mi dwie opcje: CHIEFTEC GPS-450AA-101A XILENCE REDWING 480W A może jeszcze coś innego? TAGANy i BeQuiety to jednak trochę drogo, ale jestem otwarty na propozycje.
  4. Witam ponownie ;) Sporo poczytałem, tutaj na forum i nie tylko. Zestaw pewnie będzie taki: CPU: AMD Phenom II X3 720 Black (~556zł) MB: AsRock A780GHX (~275zł) GPU: Radeon HD4850 DDR5 od Palita (~571zł) (choć się waham - o tym niżej) RAM: 2x2GB Kingston KVR667D2N5K2 (DDR2) (~195zł) Zasilacz: Xilence Redwing 480W (~179zł) I teraz wyjaśnienia oraz prośby o wyjaśnienie: CPU: Andrew, jednak chyba wezmę 720 Black zamiast 710. W OC nie jestem dobry, a odblokowany mnożnik znacznie ułatwi mi sprawę. Różnica cenowa to 70zł, jakoś przeboleję. Niemniej, dzięki za pomoc :) MB: Przekonaliście mnie z Gigabyte na AsRocka. Ale mam pytanie. Czy za jakiś czas - zakładając że za, załóżmy, dwa lata AMD nadal będzie robić procesory na AM3 - możliwe będzie załadowanie nowszego i lepszego procesora na tę płytę, czy raczej nie udźwignie? Jak oceniacie? GPU: Głowię się między HD4770 i HD4850 w DDR5. 4770 ma rzekomo świetne warunki na OC, a z 4850DDR5 ponoć już niewiele się ukręci. Czy 4850 faktycznie okaże się na tyle lepszy od 4770, że warto zapłacić za niego jakieś 150zł więcej? I druga rzecz, omawiana sto razy na forach, ale chcę się upewnić - wersja Palita ma faktycznie lepsze chłodzenie niż Gainward? Jak u nich jest z gwarancją? Mówiąc krótko - co lepiej i dlaczego? RAM: Szczerze mówiąc, Kingstona wziąłem głównie z przyzwyczajenia do tej marki. Czy proponujecie lepszego producenta w dobrej cenie? Czy lepiej by było wziąć kostki 800, a nie 667? Zasilacz: Tego Xilenca doradził mi gość w sklepie, 179zł. Maciem powiedział, że jest ok, ale może ktoś inny ma opinię?
  5. Dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o płytę główną: Gigabyte MA770T-UD3P zaproponowany przez Teneo zdawał mi się dobrą propozycją. Obecnie korzystam z płyty i grafiki od Gigabyte i nigdy nie sprawiły mi problemów, z resztą nie tylko mnie - to producent, któremu ufam. Natomiast właśnie o AsRocku słyszałem bardzo słabe opinie (tanie => awaryjne), ale po tym co napisaliście jestem skłonny się zastanowić. Na stronie AsRocka jest parę ciekawych informacji o tej płycie, ale większość funkcji brzmi jak losowa mieszanka słów "Advanced", "Boost" i "Hyper". Jak jest w praktyce z (bez)awaryjnością i OC? Przeglądałem recenzje i testy. Czytając jeden z testów, znalazłem zdanie: "W przypadku Phenoma II X3 720BE uzyskaliśmy stabilne HTT 355 MHz, na którym komputer bez problemu potrafił pracować nawet przy mnożniku 10,5x! Niestety, podobnie jak na innych płytach, wiązało się to z koniecznością obniżenia dzielnika pamięci do 1:1 (DDR 400)." Nie wiem co oznacza "obniżenie dzielnika pamięci" - mogę prosić o dwa słowa wyjaśnienia? Zasilacz: dzisiaj w jednym sklepie mi polecili XILENCE REDWING 480W. Co sądzicie? Rzekomo cichy, ale czy równie stabilny jak propozycje Teneo (Corsair / Chieftec). A co do Gigabyte: wspomniane Radeony 4770 mają się pojawić w pierwszej kolejności właśnie od Gigabyte i PowerColor. Tutaj też nie miałem wątpliwości, że brałbym Gigabyte (jak wspomniałem, teraz też korzystam z grafiki od nich). A Wasza opinia jak?
  6. Witam towarzystwo forumowe :) Planuję kupno komputera - bardzo mi się nie śpieszy, kupię jak na rynku pojawią się konkretne wersje upatrzonej karty graficznej (patrz niżej). Wydatek będzie "średni" - na super sprzęt mnie nie stać, więc upatrzyłem sobie coś takiego: Procesor: AMD Phenom II X3 720 Black Edition Płyta główna: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P 790X AM3 Grafika: Radeon HD4770 RAM: 2x2GB, pewnie Kingston KVR1333D3N9K2 (DDR3) Dyski, obudowę i napęd zostawię ten, co mam. Zasilacz: tutaj nie mam pojęcia. Jakiego producenta i moc poradzilibyście na taki zestaw? OC: z tego, co mi wiadomo, ten procesor (i to w BE) można w łatwy sposób nieźle przykręcić. Podobnie grafika, ale poczekam aż na rynku pojawią się już jakieś modele konkretnych producentów i o ile czytałem, to można ją też solidnie przykręcić. A jak Wy się na to zapatrujecie? Chciałbym również zapytać co sądzicie o tej płycie głównej i jaką ewentualną alternatywę proponujecie. Z góry dzięki za pomoc :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...