Witam Serdecznie
Mój problem polega na tym, że od kilku dni wyświetlacz LCD Poster umieszczony z tyłu płyty ASUS Striker Extreme wyświetla niekompletne komunikaty, chodzi głównie o to, że wyświetla on częściowo tylko cyfry i litery, wygląda to tak jak wyświetlacz kalkulatora z wyczerpaną baterią, cyfry i litery są po prostu niekompletne i nie wiem skąd się wziął ten problem. Płytę mam 1,5 roku, i działa wszystko bez problemu, nie ma błędnych komunikatów, po prostu wyświetlacz wyświetla całość z ubytkami. Parametry płyty nie były zmieniane i działa ona na fabrycznych ustawieniach.
Wersja biosu jest najnowsza - 1901.
Wspomnę, że miałem okazje się zetknąć z identycznym problemem przy płycie ASUS Commando, która również posiada LCD Poster, stąd moje pytanie - czy użytkownicy płyt ASUSa tych z wyższej półki dla entuzjastów, które posiadają wyświetlacz LCD Poster, spotkali się z takowymi problemami, jakie to płyty ?
Czy może wiązać się to np. z baterią biosu ? Czy jest to wada techniczna wyświetlacza ? Spytałem o problem z baterią, bo są oznaki by ją wymienić, np. nie trzyma mi czasu. Czy ktoś już z Was miał takie problemy z tą płytą i LCD Poster ? Proszę o pomoc.