Jump to content

Harry Lloyd

Stały użytkownik
 • Posts

  6210
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

Harry Lloyd last won the day on March 17 2013

Harry Lloyd had the most liked content!

About Harry Lloyd

 • Birthday 02/17/1986

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://www.hearselands.com/
 • GG
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków

Recent Profile Visitors

4958 profile views

Harry Lloyd's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

-152

Reputation

 1. ciach!a ja? Chyba cie pojebało. Non stop ktoś trolluje bo jest na tyle tępy że nie jest w stanie ogranąć podstawowych pojęć, dodatkowo ciach!ląc coś czego kompletnie nie napisałem. Pokaż mi ciach!a gdzie napisałem to że trzeba sie deklarować jakim sie jest graczem? Zamknij morde tym pociach!lcom, a nie przydupcaj sie do mnie. Co za ciach!a pociach!e forum, ale ciach!o sie tu zrobiło, masakra, nie dziwi mnie że wszyscy stąd wyciach!lili i forum zdycha.
 2. Bo ja chociaż umiem czytać, a ty jak widać nie.
 3. A żeby umieć czytać trzeba nie być idiotą, i tyle w temacie.
 4. Nie. Ekstrema to raczej 150 albo i 200 W, czyli jakieś kosmosy na ciekłym kryptonie czy innych cudach i napięciach 1.8 V.
 5. Nie wiem, ale u mnie zawsze zarówno Core Temp jak i CPU-Z pokazywały napięcie takie jak czujnik w BIOS, a nie takie jak sie ustawiło. I jak wyłączam LLC to pokazywane napięcie sie zmniejsza, tak więc nie jest to VID. Dlatego też mnie to zdziwiło, bo nawet nie przypuszczałem że coś może pokazywać VID, bo nigdy sie z tym nie spotkałem.
 6. OK, już teraz wiem że niektóre softy pokazują VID, a nie Vcore, co nie miało miejsca na 1156 i wstecz.
 7. Harry Lloyd

  Far Cry 3

  Żeby używać deferred MSAAx8 (a często nawet x4) to trzeba być totalnym masochistą, albo se kupić SLI.
 8. Niby proste, ale względem 1156 niekoniecznie. Choćby to co mówisz o zmiennym VID, czego nie było, i tak samo doszły różne tryby LLC nie wiadomo po co. Na 1156 to jest proste, gdzie dałem sobie plus na offsecie, podbiłem VTT, QPI i BCLK, właczyłem LLC i na tym koniec. Przynajmniej wiem dokładnie co mam ustawione, a na 1155 to nie bardzo. Bez szukania opisów na necie sie nie da. Inna sprawa że dalej to nie wyjaśnia czemu każdy inny soft niż ten od ASRocka pokazuje napięcie wyższe o 0.1-0.15 V.
 9. Ograniczone bo taka konstrukcja i tyle, tak zaprojektowali rozdzielanie mocy. Nieraz masz np. cztery linie 12 V po 20 A, a łączne obciążenie 12 V może być np. połową tego. Zastanawianie się na tym nie ma sensu, wystarczy przeczytać tabliczkę i wszystko wiemy. 4-pin w większości przypadków starcza, 8-pin raczej tylko do ekstremów.
 10. Przeczytałeś całość? Jakim cudem 1.15 + 0.1 to 1.45? ASRock ma tak ciach!ianą matematykę? Offset zawsze był względem napiecia auto (czyli VID), które tu wynosi 1.15. I jak dodałem, soft ASRocka pokazuje to samo co w BIOSie.
 11. To już musisz ze sklepem/seriwisem uzgodnić czy ci sprawdzą. Zadzwonić nie zaszkodzi. Pewny sposób to sprawdzenie na innym procku. Inny sposób to wejście do Windowsa na grafie PCI-E jednocześnie nie wyłączając integry, i sprawdzenie czy ta działa (menedżer urządzeń czy inne programy diagnostyczne jak AIDA64).
 12. O Z77 też tu rozmawiacie? Montowałiśmy dziś u znajomego 2500K na Z77 Extreme4, ogólnie wszystko ok, ale jakiś problem jeśli chodzi o napiecia. Daliśmy od razu 100x40 bez Turbo, napięcie offset +0.1 (domyślnie było ok.1.15 V), po restarcie w BIOSie spoko pokazuje ok. 1.25 V. Wchodzimy do Windowsa, dajemy Prime95 i Core Temp, a tam widzimy od razu temperatury ponad 90 stopni i napiecie prawie 1.5 V! Zaktualizowaliśmy BIOS, troche to pomogło ale niewiele. Teraz napięcie w Windowsie jest zawsze większe o 0.1-0.15 V od tego co pokazuje monitoring w BIOS-ie (który jest zgodny z tym co ustawiamy). Tak więc na stocku przy wszystkim na auto w BIOS-ie jest 1.15 V, ale w Windowsie 1.25-1.27 V. Jak np. obniżyliśmy offsetem o 0.05, to był BSoD przy ładowaniu Windowsa na 4 GHz. W BIOS-ie to było 1.1 V, ale w Windowsie by było 1.2-1.25 V. Próbowaliśmy napiecie auto, fixed, offset, zawsze to samo. Load-line calibration też nic nie zmienia niezależnie od poziomu. Ma ktoś pojęcie o co może chodzić? Podsumowując, napiecie w Windowsie jest wyższe o 0.1-0.15 V względem BIOS-owego. EDIT. Znajomy sprawdził program do monitorowania od ASRocka, i tam pokazuje takie napięcie jak w BIOS-ie. Każdy inny program pokazuje te 0.1-0.15 V wiecej. Możliwe to? Jak tak to czemu?
 13. Jak to nie ma. 33A dają 396 W. Tak więc proca możesz kręcić do woli, i praktycznie każda jednoukładowa karta z tym pójdzie. Z 5 i 3.3V nie korzysta prawie nic, tą sa malutkie wartości, kompletnie sie na to już nie patrzy. Ja mam zasiłke 300 W z 252 W na +12 V, i bez problemu jadę na Core i3-530 @ 4 GHz i HD 7770. Równie dobrze mógłbym dać quada 32/22 nm, albo grafe typu GTX 660 i też by działało. Inna sprawa że kupiłem OCZ ModXStream 500 W właśnie pod upgrade, i czeka na montaż.
 14. Następnym razem CzytajPoLucku, to może będziesz wiedział jak sie dodatek nazywa.
 15. Harry Lloyd

  Far Cry 3

  Na mapie klikasz na żółtych ikonach ze strzałkami i sie przenosisz tam.
×
×
 • Create New...