Jump to content

Billcow

Użytkownik
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Billcow's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Dzięki za odpowiedzi. Coś tam jeszcze poczytałem i teraz waham się pomiędzy tym Pioneer DVR-S19LBK a najnowszym Lite-On iHAS624.
 2. Ech... jestem załamany. Padł mi mój Lite-On SOHW 1673S, nagrywarka, którą miałem 5 lat, wypaliłem na niej ok. 1000 płyt i nigdy nie sprawiała problemów z żadnym z różnorakich marek nośników! Na początku była beznadziejna, ale po wgraniu firmware zmieniła się nie do poznania. Jaką mam teraz kupić? Mam jeszcze Samsung SH-S202, to coś nie bardzo chce mi współpracować z płytami Sony (tłocznia Taiyo Yuden, ID: SONY D21). Z innymi jakoś dziwnie gra. Z kolei kupiłem LG GH22NS50 to jakaś porażka, nawet po wgraniu firmware... Ledwo czyta płyty, które wypala. W ogóle nie współpracuje z nośnikiem Philipsa... Normalnie załamka. Czy ta nagrywarka polecana w zestawach komputerowych, tj. Samsung SH-223C, jest naprawdę dobra? A co powiedzie o firmie Pioneer? Czy to nie jest pionier wśród napędów optycznych? Może model DVR-S19LBK? Sam już nie wiem... Wypalam na prędkości 8x.
 3. Zero problemów po kilku miesiącach używania Samsung F3. Kupiłem sobie także drugi taki sam model. Wszystko w porządku, a eksploatuję dysk ostro, często coś kopiując, rekompresując, szyfrując itp.
 4. Dziękuję Wam za odpowiedzi. Zdecydowałem się ostatecznie na Samsunga. Na początku stawiałem na Seagate, bo do tej pory miałem dyski tej marki i żaden mi nie padł. Zniechęciła mnie jednak ta trefna seria 7200.11 i to, że 18AS widziany jest jako 10AS - co też jest dziwne... Kusił mnie WD swoją pojemnością, ale faktycznie wiele osób ceni i chwali ostatnimi czasy tego Samsunga, więc tak też zamówiłem. No i wyniki w testach... W Samsungu odrzuca mnie jedynie marka - nie brałem ich w ogóle pod uwagę, bo lubię kupować produkty, gdzie dana firma specjalizuje się w jednym, czym się zajmuje, a nie we wszystkim, jak Samsung. Nadal mi trochę dziwnie, że wybrałem Samsunga, jeśli o to chodzi - pod tym względem zdecydowanie wolałbym WD, no ale wszystkie "za" mnie przekonały. Kwota nie jest duża ostatecznie, więc wybór nie był też tak bardzo ważny. Miejmy nadzieję, że dysk dobrze się spisze. Dzięki za artykuł, Destrik.
 5. Witajcie! Mam zamiar zakupić dysk twardy. Po wielogodzinnym przeglądaniu Allegro, Usenet, forów, rankingów (np. PurePC, czy Chip), stanąłem przed wyborem trzech dysków: 1) Seagate 500 GB 7200.12 (ST3500418AS) 2) Samsung 500 GB F3 (HD502HJ) 3) WD 640 GB GP-16 (WD6400AAKS) Nie jestem jednak pewien, na który powinienem się zdecydować. O wyborze tych, spośród wielu, a nie innych modeli, zadecydowała cena. Chcę kupić dysk w granicach 200 zł. Chciałbym poznać Wasze opinie za i przeciw, co pomogłoby mi w ostatecznej decyzji. Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...