Jump to content

TheUn4seen

Stały użytkownik
 • Content Count

  122
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22 Pozytywna

About TheUn4seen

 • Rank
  Uczestnik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysinternals/bb896653.aspx Systemowy taskmgr to żart.
 2. Port dla panelu to 8080, w domyślnej konfiguracji router przydziela sobie 192.168.1.100, czyli panel jest 192.168.1.100:8080 domyślne login/hasło to user/user i root/vertex25
 3. Naprawdę ludzie nawet jeszcze rozważają takie rzeczy? W każdym przekręcie trzeba na początku wypłacać pieniądze. Dopiero, kiedy ofiary wypracują duży zysk dla organizatora, czyli pojawi się duża pula osób z dużą ilością "$" na koncie, organizator zwija interes. Amber Gold też na początku wypłacało pieniądze bez problemu.
 4. TheUn4seen

  Eve Online

  Podałem link stronę wcześniej.
 5. TheUn4seen

  Eve Online

  Nie ma dłuższych triali, standardowe 14 albo 21 dni.
 6. TheUn4seen

  Eve Online

  Teraz "buddy program" jest chyba bardziej ograniczony. Z kodem dostajesz 7 dni dłuższy trial, ale żeby osoba udostępniająca kod dostała PLEX musisz przedłużyć konto płacąc kartą kredytową albo PayPal, czego chyba nikt zarabiający w złotówkach nie robi. Tak przynajmniej wynika z zapisu: "CCP reserves the right not to reward you with PLEX (such as when a new Buddy account is upgraded using PLEX)." Płacenie kartą/PayPal to 14.95eur, czyli 63 zł. Za tyle na Alledrogo można kupić dwie sztuki PLEX, więc transakcje wiązane jak w starym systemie nie mają sensu. Pomijając fakt, że gram sam, w dwuosobowej korporacji która nie szuka nowych członków ;)
 7. TheUn4seen

  Eve Online

  https://secure.eveonline.com/trial/?invc=dbd6bdc2-8da8-4fac-be31-8a598042ed81&action=buddy Link jest stały, i będzie aktywny co najmniej kilka miesięcy (to konto jest opłacone chyba do grudnia albo stycznia), więc jeśli kogoś interesuje 21-dniowy trial to proszę bardzo.
 8. TheUn4seen

  Newegg

  polameronline.com Od kilku lat nie kupiłem ani jednej sztuki elektroniki w Polsce, pomijając sytuacje w których potrzebowałem czegoś "na dziś". Po kilku zakupach oszczędności są takie, że brak gwarancji przestaje mieć znaczenie - uszkodzony hardware można wyrzucić do śmieci i kupić nowy, i tak jest się mocno do przodu względem idiotycznych polskich cen. Przy odrobinie zaangażowania cła można łatwo uniknąć. A czytanie opinii w sklepach internetowych ma niewiele sensu. Połowę piszą "marketingowcy" inkasujący półtora centa za chwalenie/krytykowanie danego produktu, drugą połowę frustraci którym coś nie wyszło.
 9. Klej na gorąco zaczyna się roztapiać już przy 50*C, a silikon jest za miękki żeby utrzymać cewkę w bezruchu. Ja używam żywicy epoksydowej - wytrzymuje bardzo wysokie temperatury, jest twarda jak metal, nie rozszerza się pod wpływem temperatury (więc nie urwie cewki po nagrzaniu się). Sprawdzone i niezwykle skuteczne w thinkpadzie X200 (cewki zasilania i inwerter matrycy) i X230 (inwerter matrycy).
 10. Takie mają balancery, że w Thinkpadzie X200 różnica między celami po niecałym roku 0.57V, w X230 po kilku ładowaniach 0.14V.
 11. Z tym już raczej nic nie zrobisz, któraś cela jest trwale uszkodzona.
 12. Akumulatory litowe w laptopach można łatwo "naprawić", wystarczy zbalansować cele. Jedyny problem jest taki, że trzeba akumulator otworzyć, wyjąć cele i podłączyć do ładowarki z balanserem (modelarskie są do tego idealne). Cały kłopot wynika z tego, że układy ładujące w laptopach nie balansują cel, więc zawsze jedna (albo kilka, zależy w jakim układzie są połączone) będzie niedoładowana, w skrajnych przypadkach bardzo niedoładowana. Cykl balansowanie -> rozładowanie do 60% -> balansowanie przywraca je do stanu bliskiego nowości. Przy ciągłym używaniu zasilacza, najzdrowsze jest naładowanie akumulatora do ~60-80% i schowanie do szuflady, co dwa miesiące doładowanie do 100% i rozładowanie do 80%. BTW, akumulatory litowe nie lubią rozładowywania poniżej 3.3V/cela, rozładowanie poniżej 3V natychmiast je uszkadza. Elektronika raczej do tego nie dopuści, ale o rzeczach typu "formatowanie baterii" radzę już zapomnieć, czasy NiMH i NiCd minęły dawno.
 13. "Mój komputer" -> "właściwości" -> zaawansowane ustawienia systemu -> wydajność, jesli masz zaznaczone "niech system windows wybierze optymalne", wybierz inną opcję. Wyłącz "asystenta zgodności programów": services.msc -> "usługa asystent zgodności programów" Panel sterowania -> centrum akcji -> zmień ustawienia centrum akcji -> odznacz "rozwiązywanie problemów z systemem windows". Któraś z tych opcji powinna zadziałać. Kiedyś, gdzieś rozwiązałem w ten sposób ten problem, tylko nie pamiętam już która opcja była tą wlaściwą.
 14. W skrócie: -nie da się już uszkodzić danych na talerzu za pomocą magnesu stałego. -współczesne dyski sa robione w 99% z materiałów niemagnetycznych, poza łożyskami i obudową napędu głowicy. Dane usuwa się zmiennym polem magnetycznym o wysokiej częstotliwości, dużym natężeniu i stopniowo opadającej amplitudzie. Magnesem stałym nie da się uszkodzić danych na współczesnych dyskach, bo zwyczajnie nie istnieją takie silne magnesy. Sam mam na biurku WD20EARX na którym czasem leżały magnesy 45SH (NdFeB), bez wpływu na jego pracę. Wibracje to dużo większy problem, teoretycznie nawet niewielki wstrząs w złym momencie może uszkodzić dysk. O ile dobrze pamiętam, w raporcie Google sprzed roku stwierdzono, że główna przyczyna awarii dysków w macierzach to właśnie wibracje. I, przy okazji, że dyski pracujące powyżej 50*C psują się rzadziej niż pracujące w okolicach 40*C.
 15. Cewki wibrują przy renderowaniu każdej klatki. Przy 50fps wibrują z częstotliwością 50Hz, czego nie usłyszysz. Przy kilkuset fps wibrują z częstotliwością kilkuset Hz, co słyszysz jako pisk.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.